استاندار کرمان راه اندازی باند دوم فرودگاه بین المللی کرمان را امری ضروری دانست و گفت: تعطیلی 4 ماهه فرودگاه کرمان به منظور تعمیر باند اول، منجر به زیان 94 میلیارد تومانی خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، علیرضا رزم حسینی صبح پنجشنبه در دیدار اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی کرمان با اشاره به اینکه تقسیم استان کرمان به 8 زون اقتصادی می تواند بخشی از مشکلات را در داخل استان مرتفع نماید، افزود: با اجرای این طرح از توان بخش خصوصی و شرکت های توانمند استان برای توسعه استفاده خواهد شد.
وی یادآور شد: شهر نمونه اقتصاد مقاومتی قلعه گنج الگوی موفقی بود که همان طرح امروز در سطح گسترده تر در سطح استان دنبال می شود و از اختیارات هیات دولت به وزیر کشور برای تفویض اختیارات به سه استان پایلوت اقتصاد مقاومتی استفاده خواهد شد.
استاندار کرمان در ادامه با اشاره به اینکه تعمیر باند اول فرودگاه بین المللی کرمان نیازمند 4 ماه تعطیلی است، خاطر نشان کرد: به طور جد تلاش می شود طی مذاکره با وزیر راه و شهرسازی، باند دوم فرودگاه بین المللی کرمان راه اندازی شود زیرا تعطیلی 4 ماهه فرودگاه کرمان منجر به زیان 94 میلیارد تومانی خواهد شد.
رزم حسینی راه اندازی باند دوم فرودگاه بین المللی کرمان را امری ضروری دانست و گفت: سهم استان برای تهیه زیرساختها 30 میلیارد تومان برآورد شده است که پس از مذاکره ای که در هفته اخیر با آخوندی وزیر راه و شهرسازی انجام می پذیرد، می توان در دستور کار قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه هیچ پرواز خارجی جز کرمان-دبی از فرودگاه بین المللی کرمان انجام نمی پذیرد، افزود: طی مذاکره با شرکت هواپیمائی ماهان می توان نسبت به راه اندازی پروازهای خارجی اقدام کرد.

منبع:عکس و خبر از سایت استانداری کرمان

استاندار کرمان با تاکید براینکه سفر ریاست جمهوری و هیات دولت به استان کرمان دارای دستاوردهای خوب و تاریخی برای استان بوده است، خاطر نشان کرد: تامین آب شرب استان کرمان یکی از دستاوردهای تاریخی این سفر بود که هم اکنون خط لوله گذاری در محور کرمان-باغین به طول 2 کیلومتر اجرا شده است.
رزم حسینی نسبت به پلمپ و تعطیلی اغلب رستوران های سطح شهر، گفت: معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان باید طی برگزاری جلسه ای با حضور دادستان، کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی این موضوع را تعیین و تکلیف نماید.
وی یکی از مشکلات عمده واحدهای تولیدی ایران را نبود بازاریاب متخصص عنوان کرد و یادآور شد: اتاق بازرگانی می تواند نسبت به برگزاری دوره های آموزشی ویژه این مشکل را مرتفع نماید.
استاندار کرمان به ظرفیت ها و قابلیت های استان کرمان در حوزه های مختلف از جمله بخش گیاهان دارویی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر منطقه لاله زار بردسیر با 2 هزار تن گل محمدی مازاد مواجه است لذا طی یک سال آینده این مشکل با بهره برداری از کارخانه های گلابگیری مرتفع شده و از خارج شدن محصول خام از منطقه جلوگیری خواهد شد.
در این دیدار رئیس اتاق بازرگانی ایران، از ارائه طرح مفصل اتاق بازرگانی ایران تحت عنوان تعطیلی جمعه- شنبه به جای تعطیلی پنجشنبه-جمعه برای تصویب به مجلس شورای اسلامی خبر داد و افزود: جمهوری اسلامی ایران تنها کشوری است که تعطیلی آن پنجشنبه-جمعه است و این در حالیست که تعطیلی کشورهای بین المللی جمعه-شنبه است.
جلال پور یادآور شد: طرحی توسط اتاق بازرگانی ایران مبنی بر (سرباز صنعت) در حال تهیه و در آینده نزدیک به رحمانی فضلی وزیر کشور و جانشین فرمانده قوا در نیروی انتظامی برای تصمیم گیری ارائه خواهد شد.
وی گفت: در این طرح، سربازان می توانند پس از گذراندن دوره های آموزشی به جای تقسیم بندی در پادگان ها در کارخانه ها و واحدهای صنعتی تقسیم شده و بتوانند پس از گذراندن دوره خدمت سربازی، بتوانند کارآفرینی نمایند و یا در همان کارخانه و یا واحد صنعتی فوق جذب و به کارگیری شوند.
در ادامه این دیدار اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی کرمان به ارائه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی کرمان هر یک ماه یکبار باید جهت ارائه گزارش از اقدامات انجام شده با استاندار دیدار کنند اما بدلیل انتصاب جلال پور به عنوان رئیس اتاق بازرگانی ایران این امر پس از چند ماه تاخیر برگزار و استاندار روزهای پنجشنبه پایان هر ماه را برای این امر اختصاص دادند، هرچند استاندار تاکید کردند رابطه استانداری با اتاق بارگانی هیچ گاه قطع نشده و با سید مهدی طبیب زاده نائب رئیس اتاق بازرگانی کرمان جلسات مکرری برگزار شده است.

دیدگاه‌ها  

+7 # کرمان بزرگ 1395-03-23 23:14
سلام.کار مهم و بزرگیه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+4 # کارمانیا 1395-03-24 20:58
به امید ساختش
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

از انتشار پیام های نامناسب جلوگیری می شود.


newsحرکتی تحسین برانگیز در بام جنوب ایران؛ حلقه های مردمی بافت در پی ایجاد و احیای فضای سبز شهر بافت

IMAGE

اختصاصی طلوع کرمان؛ میثم انصاری راد- چندی است که حلقه های مردمی دلسوزی در شهربافت ایجاد...

newsمنتخبین دوره پنجم شورای اسلامی شهربافت مشخص شدند+اسامی

IMAGE

طبق اطلاع و ارسال و تایید نهایی آمار آراء ریاست جمهوری و شورای شهربافت از سوی ستاد...

پایگاه حجت الاسلام والمسلمین انصاری راد شهرخبر
راه پیشرفت و توسعه شهرستان بافت چیست؟
راه پیشرفت و توسعه شهرستان بافت چیست؟
شما باید یک گزینه برای پاسخ انتخاب کنید!

newsطرح‌های فرهنگی اجتماعی ویژه اتباع خارجی در استان سمنان اجرا می‌شود

مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری سمنان گفت: طرح‌های فرهنگی اجتماعی ویژه اتباع و مهاجران خارجی در استان سمنان در دو سطح کشوری و درون استانی برگزار...

newsمصوبات شورای شهر باید در کمیته انطباق فرمانداری کرمان به تائید برسد/ 650 میلیارد تومان بودجه شهرداری کرمان در سال جاری

فرماندار کرمان با اشاره به اینکه طرح شورایاری‌های اقتصاد مقاومتی در محلات شهر کرمان در حال اجراست گفت: مصوبات شورا باید در کمیته انطباق فرمانداری به تایید برسد. به...

newsبی توجهی به اخلاق مشکل امروز جامعه است/ حاکم‌شدن اخلاق حسنه یکی از نیازهای جامعه است

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به لزوم اخلاق‌مداری در جامعه گفت: بی‌توجهی به اخلاق مشکل جامعه است، احزاب و گروه‌ها یکدیگر را متهم به بی اخلاقی می‌کنند، مشکل امروز...

امروز: 1396/04/31