پورابراهیمی نماینده کرمان و راور

طلوع کرمان به نقل از تسنیم-پورابراهیمی با اشاره به اینکه مدلی که در اجرای پروژه‌ها در کشور داریم با مشکلاتی روبه‌رو است گفت: آئین‌نامه‌های قدیمی است و با توجه به اینکه نحوه اجرای پروژه‌ها در کشور تغییر کرده است که عدم رفع این مشکلات در کشور منشاء فساد است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به دنبال رفع این مشکل بودیم و مقر شده این مشکل در سطح ملی پیگیری و حل شود افزود: ما در استان بانی حل این مشکل بودیم و وقرر شد تا بخشنامه‌های آن به تمامی استان‌ها ابلاغ شود.  

وی با اشاره به اینکه استان کرمان در آغاز جهش‌های بزرگ اقتصادی است بیان کرد: ظرفیت‌های خوبی در حوزه معدنی، صنعتی و ... در استان فراهم شده است.

پورابراهیمی با بیان اینکه در جدول پیش‌بینی متوسط نرخ رشد کشور، برای استان کرمان عدد 8.5 درصد دیده شده که این میزان از متوسط نرخ رشد کشور بیشتر است عنوان کرد: باید از ظرفیت‌های موجود در استان بیشترین استفاده را در جهت بلابردن بهره‌وری استان برد.

وی با اشاره به اینکه موضوعات مربوط به بهره‌وری یک از شاخص‌های ما در استان است افزود: ذغالسنگ یک از ظرفیت‌های استان است و امروز بالاترین ذخایر ذغالسنگ را در استان داریم.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه استان کرمان 3.7 درصد جمعیت کشور را دارد در حالی که 3.5 درصد تولید ناخالص داخلی را به خود اختصاص داده گفت: متوسط نرخ رشد استان از کشور بالاتر است در حالیکه سرانه تولید ناخالص داخلی استان کرمان از متوسط کشور پایین‌تر است.

وی با تاکید بر اینکه استان کرمان، استان ویژه در امر صادرات است بیان کرد: متاسفانه در سال جاری تراز بازرگانی کشور منفی بوده و میزان واردات ما بیشتر از صادرات بوده است.

پورابراهیمی با بیان اینکه با مصوبه مجلس هزار میلیارد تومان منابع برای حوزه امر صادرات اختصاص داده شده افزود: استان کرمان باید مطالبه‌گر توسعه صادرات در سال آینده در کشور باشد و امیدوارم سال آینده شاهد جهش اقتصادی در استان کرمان باشیم.

در این جلسه علی بختیاری نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شعار مثلث توسعه اقتصادی استان کرمان امروز در کشور به عنوان الگو برای دیگر استان‌ها ارائه می‌شود اظهار داشت: باید به سمت صنایع خرد در حوزه کشاورزی و دامداری پیش برویم.

وی نظام دامپروری سنتی، دستی و پرخرج در استان را یک آسیب برشمرد که بعضا رو به تعطیلی است گفت: ستادی در اتاق بازرگانی استان برای بازسازی نظام دامداری و کشاورزی و بالا بردن بهره‌وری در استان تشکیل شود.

نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی افزود: توزیع نامتوازن در حوزه اعتبارات در بخش دولتی و خصوصی، بیکاری، حاشیه‌نشینی، مهاجرت بی‌رویه و مشکلات به تبع آن را به دنبال دارد.

طلوع کرمان به نقل از ایسنا-دکتر حیاتبخش با بیان اینکه کار با این دستگاه فوق العاده است و ضایعات مختلف مری، معده و گوارشی را شناسایی می کند و در برخی موارد به درمان انواع بیماری ها نیز کمک می کند، افزود: بررسی کبد، کیسه صفرا و پانکراس و انواع سرطان ها با این دستگاه قابل نمونه گیری است .

همچنین دکتر علی خالصی، فوق تخصص گوارش و کبد نیز در این رابطه گفت: از زمان ابداع دستگاه اندو سونوگرافی که در واقع ترکیبی از اندوسکوپیو سونوگرافی است، انقلابی در طب گوارش و کبد و حتی سایر شاخه های طب بوجود آموده است .

 خالصی با بیان اینکه این دستگاهی که برای این مرکز خریداری شده جزو بهترین ها و یا حداقل یکی از بهترین مدل های این دستگاه در دنیا است ادامه داد: دسترسی به برخی قسمت های بدن که قبلا امکان پذیر نبود هم اکنون با این دستگاه ممکن است و این دستگاه یکی از سه دستگاه برتر دنیاست که به تشخیص دقیق مراحل بیماری و درمان کمک می کند .

 این فوق تخصص گوارش و کبد گفت: امید است با راه اندازی این سیستم از آلام بیماران کاسته شود و در راستای تبدیل کرمان به قطب گوارش و کبد جنوب شرق کشور قدم های موثری برداشته شود

طلوع کرمان به نقل از واحدخبر روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر سیرجان، محمد عسکری رییس شورای اسلامی شهر سیرجان با اعلام این خبر گفت: امیدواریم با تصویب بودجه 107میلیارد تومانی شهرداری در سال آینده، به مراتب شاهد پیشرفت‌های عمرانی و اجرای پروژه‌های نیمه تمام باشیم.

شهرداری سیرجان

در جلسه شوراری شهرکرمان بودجه پیشنهادی شهرداری کرمان در سال نودوهفت،  447 میلیارد تومان اعلام شد که نسبت به سال قبل که 650 میلیارد تومان بوده، کاهش حدود 203 میلیارد تومانی را نشان می دهد.گفته شده که این کاهش بودجه پیشنهادی به منظور نزدیک شدن بودجه و تناسب بیشترآن با درآمدهای شهرداری پیشنهاد شده است.

در عین حال بودجه شهرداری های مراکز استان های همجوار کرمان در سال 97 هم تعیین شده که شهرداری یزد 660 میلیارد تومان و شهرداری بندرعباس 570 میلیارد تومان،شهرداری زاهدان 250 میلیارد تومان

بودجه چند کلانشهرکشور هم یا به صورت پیشنهادی است و یا تصویب شده است.از جمله شهرهای زیر:

شهرداری تهران 17 هزار 500 میلیارد تومان، شهرداری مشهد 9 هزار میلیارد تومان، شهرداری اصفهان 3 هزارمیلیاردتومان ، شهرداری شیراز3 هزار و130 میلیاردتومان، شهرداری قم 2 هزار و 600 میلیارد تومان، شهرداری تبریز2 هزار و 600 میلیارد تومان، شهرداری رشت هزار و 62 میلیارد تومان، شهرداری ارومیه هزار و 274 میلیارد تومان، شهرداری کرمانشاه 890 میلیارد تومان، شهرداری اراک 463 میلیارد تومان، شهرداری اهواز هزار و 630 میلیارد تومان

شهرداری کرمان

طلوع کرمان به نقل از کرمان شهر آنلاین-با حضور مقامات استانی و جانشین قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاپل روگذر باغ ملی کرمان به بهره برداری رسید.این پل در طی مدت 30 ماه به بهره برداری رسید و ترافیک خیابان های شهیدقرنی و شهید رجایی و نیز خیابان شریعتی را تاحدی کاهش می دهد.این پل یکی از چندین تقاطع غیرهمسطحی است که توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا در کلانشهر کرمان در حال احداث است.

پل باغ ملی کرمان