رضا اسماعیلی، رییس هیئت کشتی استان کرمان در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان گفت: در پی قهرمانی تیم کشتی آزاد نونهالان در مسابقات آسیایی، یکی از این افتخارآفرینان از استان کرمان بود.

وی افزود: امیرحسام محبی در وزن 48 کیلوگرم موفق به کسب مقام سوم آسیا شد و مدال برنز این دوره از رقابت ها را تصاحب کرد.

اسماعیلی تصریح کرد: محمدصادق سلطانی نژاد نیز به عضویت تیم ملی ایران در آمده که بایستی طی روزهای آینده در قالب تیم ملی ایران در مسابقات بین المللی کشتی آزاد جام یادگار امام در وزن 71 کیلوگرم به عنوان نماینده ایران شرکت کند.

وی یادآور شد: رقابت های بین المللی جام یادگار امام در رشته آزاد روزهای 8 و 9 شهریور در اراک و در رشته ی فرنگی روزهای 15 و 16 شهریور در سیرجان برگزار خواهد شد.

اسماعیلی افزود: علی رستار هم در رشته کشتی فرنگی از طرف فدراسیون کشتی به اردوی تیم ملی  ایران دعوت شده است که در قالب تیم دانشجویان ایران در وزن 60 کیلوگرم در مسابقات کشتی دانشجویان جهان به کشور برزیل اعزام می شود.

 

طلوع کرمان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان-محمدجواد فدائی؛ سرپرست استانداری کرمان در نشست بررسی پروژه‌های شهری کرمان با اشاره به اینکه ۲۷۰ میلیارد تومان صورت وضعیت تائید شده از سوی قرارگاه خاتم الانبیاء به شهرداری کرمان ارائه شده است، گفت: شهرداری کرمان نیز تاکنون ۱۶۷ میلیارد تومان به قرارگاه پرداخت کرده است.

وی افزود: ۹ صورت وضعیت قرارگاه خاتم الانبیاء مجموعا به مبلغ ۲۵ میلیارد تومان نیز از سوی مشاور در دست رسیدگی قرار دارد و همچنین مقرر شد تا ۱۵ مرداد جاری ۴۰ میلیارد ریال به پیمانکار پروژه‌ها که قرارگاه خاتم الانبیاء است پرداخت شود تا نسبت به خرید کالا‌های مورد نیاز پروژه‌ها اقدام کند.

وی با اشاره به اینکه اتمام و بهره برداری از پروژه‌های شهری یکی از درخواست‌های مهم مردم است، اظهار کرد: عملیات اجرایی این پروژه‌ها باید در اسرع وقت به اتمام برسد و تکمیل پل سیدی تا ۸ شهریورماه تاکید کرد.

فدائی عنوان کرد: متاسفانه در سیستم کاری دولتی در برخی موارد احساس میشود صاحب پروژه‌ها که باید آن‌ها را پیگیری و دنبال کند، مشخص نیست و این موضوع موجب طولانی شدن روند اجرای پروژه‌ها می‌شود.

سید مهران عالم زاده، شهردار کرمان نیز گفت: صورت وضعیت‌های قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء مطرح شده در شهرداری کرمان حدود ۲۷۰ میلیارد تومان است که بر اساس اسناد مالی موجود در شهرداری، ۱۶۷ میلیارد تومان در قالب زمین و پول به این قرارگاه پرداخت شده است.

گفتنی است: پروژه‌های تقاطع‌های غیرهمسطح کرمان از جمله آزادی قریب ۹۰ درصد، امیرکبیر ۳۰ درصد، ابوذر ۵۷ درصد، راه آهن ۵۲ درصد و خلبان نیز ۲۵ درصد پیشرفت داشته است.

طلوع کرمان به نقل از ایرنا-محمد جعفری مسئول میراث فرهنگی شهرستان سیرجان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: گرچه از سال گذشته تاکنون موفق به مرمت چند اثر تاریخی در این منطقه شده ایم ولی حجم بالای مرمت ها نیاز به اعتبارات بیشتری دارد.
جعفری اضافه کرد : با هشت میلیارد ریال اعتبارات اختصاص یافته در سال جاری موزه گلیم ایجاد شد و کار مرمت و بازسازی بادگیرهای چپقی و یخدانهای دو قلو به پایان رسیده و امیدواریم که بتوانیم کار بازسازی سقف بازار قدیمی ، قلعه سنگ سیرجان ،حصار کشی و کاروان سرای قدیمی هماشهر و خانه شجاع پور که در طرح مرمت و بازسازی قرار گرفته تا امسال به سرانجام برسانیم
به گفته جعفری شهرستان سیرجان دارای اثر ثبت جهانی گلیم شریکی پیچ و 16 اثر ثبت ملی از جمله بادگیرهای چپقی ، خانه شوکت السعیدی ، بازارهای دو قلو ، کاروانسرای قدیمی سیرجان ، کاروانسرای هماشهر ، قلعه سنگ ، سرو یک هزار ساله ، امامزاده احمد ، شاه فیروز ، باغ سنگی ، یخدانهای دو قلو ، میرزبیر ، خانه شجاع پور، کاروانسرای پاریز ، کاروانسرای جاده کرمان ، قلعه درویش زید آباد و قلعه محمود آباد هستند.
مسئول میراث فرهنگی سیرجان با اشاره به اینکه مردم این خطه علاقه مند به صیانت از آثار میراث فرهنگی خود هستند و همکاری و مشارکت آنان در نگهداری این آثار بسیار خوب بوده است اظهار داشت : از متولیان امر هم انتظار داریم که مساعدت بیشتری را بمنظور حفظ و جلوگیری از تخریب این آثار داشته باشند.
بناهای تاریخی سیرجان

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، مهران عالم‌زاده صبح امروز در نشست خبری اظهار داشت: حوزه فرهنگی اجتماعی کالبد روانی شهر را تشکیل می‌دهد و اهمیت روح و روان شهر به مراتب بیشتر از کالبد فیزیکی آن است.

شهردار کرمان ابراز داشت: مسائل فرهنگی اجتماعی با توجه به وضعیتی که کشور با آن مواجه است، باید مورد توجه جدی‌تر قرار گیرد.

عالم‌زاده به توسعه فضاهای فرهنگی، ورزشی و تفریحی شهر کرمان به عنوان اولویت‌ برنامه‌های شهرداری کرمان اشاره داشت و افزود: میان پراکنش این فضاها در چهار منطقه شهر کرمان باید توازنی وجود داشته باشد که سعی شده در برنامه بودجه شهرداری انجام گیرد.

وی ادامه داد: اقداماتی هم در این راستا انجام شده اما شخصا اعتقادی به مراسم کلنگ‌زنی ندارم و ترجیح می‌دهم که پس از ساخت کامل مورد افتتاح و اطلاع‌رسانی قرار گیرد و در این دوره شهرداری اخبار پروژه‌های به ثمر نشسته را به اطلاع مردم برسانیم.

شهردار کرمان گفت: نوع نگاه به فضاهای فرهنگی و اجتماهی متفاوت با عملکردشان تاکنون خواهد بود و به سمت آموزش‌های شهروندی و تعامل مردم می‌رود.

عالم‌زاده پیاده‌راه شدن بعضی از مکان‌ها را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: با این کار فعالیت‌های فرهنگی هنری در سطح شهر آمده و در معرض دید مردم قرار می‌گیرند، میدان ارگ هم که از قبل طراحی شده به سمتی رود که تعاملات اجتماعی در حوزه پیاده‌راه شدن باشد.

وی با بیان اینکه میدان شورا هم در طرح قبلی دیده شده باید تبدیل به پیاده‌راه شود، گفت: محورهایی از خیابان‌ها قرار است تدریجا به پیاده‌راه تبدیل شوند، اما باید تدریجی و متناسب باشد که مسائل و مشکلات اجتماعی و کسبه و نقلیه را نداشته باشیم.

شهردار کرمان ادامه داد: با این کار برخی از معابر در ایام سال، ماه و هفته به فعالیت‌ها فرهنگی اجتماعی اختصاص می‌یابد و از ظرفیت سایر دستگاه‌ها نیز در تعاملات اجتماعی فرهنگی استفاده کنیم.

کلنگ‌زنی پارک گردشگری کرمان در سال جاری

وی از کلنگ‌زنی پارک گردشگری کرمان در سال جاری خبر داد و عنوان کرد: 10 میلیارد تومان اعتبار اولیه این پارک تامین شده است و مطئمنا پروژه متفاوتی از سایر موارد خواهد بود.

عالم‌زاده با اشاره به کاربری‌های پارک گردشگری اظهار داشت: طراحی این پارک به نوعی است که جذب گردشگر داشته باشیم و نوع بازی‌ها، هتل، انواع پیست‌ ورزش‌های جدید رایج را داریم و فضایی حتی برای سرمایه‌گذاری به لحاظ بازده اقتصادی هم در آن دیده شود.

وی در مورد خانه شهر و مرمت آن گفت: در بودجه شهرداری مصوب شده و باید انجام شود، مرمت این مجموعه باید به نحوی باشد که برای 40 سال آینده اطیمنان خاطر ایجاد کند و در قالب یک مجموعه فرهنگی اجتماعی باشد.

عالم‌زاده بیان داشت: برای تسریع در امر مرمت و بازسازی خانه شهر با توجه به استقرار شورای شهر در طبقه بالای این مکان، باید جابه‌جایی ساختمان شهرداری و شوراهای شهر صورت گیرد.

سیدمهران عالم زاده

رزم حسینی


طلوع کرمان به نقل از ایسنا-منطقه کویر- "علیرضا رزم حسینی" صبح  اول مردادماه در جلسه ستاد استانی اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در قوه قضاییه در دادگستری کرمان اظهار کرد: وظیفه شرعی خودم می دانم در حد بضاعت و تجربه اندک، در خدمت استان باشم و به عنوان همفکری هر جا که نیاز باشد، حضور خواهم داشت تا در حد بضاعت به توسعه استان کمک کنم.وی در ادامه افزود: در حوزه تفویض اختیارات اقدامات خوبی در سطح کشور در حال اتفاقاتی افتادن است که وزیر کشور در حال پیگیری است که با این تفویض اختیارات مشکلات سرمایه گذاری حل و روند کار تسریع پیدا می کند.

رزم حسینی تصریح کرد: در شرایط کنونی باید مقاومت کنیم که کمتر آسیب ببینیم و در این راستا مدل اقتصاد مقاومتی جواب می دهد و فرصت خوبی برای استان کرمان است که دستگاه قضایی در حمایت های حوزه سرمایه گذاری الگو باشد.

وی در ادامه بیان کرد: معین های اقتصادی استان گرفتار بروکراسی اداری هستند و هم مدیران، هم سرمایه گذار و معین های اقتصادی درگیر این موضوع هستند و درخواست این است دستگاه قضایی حامی مدیرانی باشد که روند کار را تسهیل می کنند.

استاندار سابق کرمان گفت: مبارزه با حاشیه نشینی و زمین خواری با همدلی ارکان حکومت در کرمان کم نظیر بود که نتیحه همدلی و جسارت بود و البته ممکن است تبعاتی نیز داشته باشد.

وی با بیان اینکه دستگاه قضایی پشتوانه معین های اقتصادی باشد و موحب دلگرمی آنها و جذب سرمایه های جدید به استان شود تصریح کرد: شرایط ویژه کنونی، اقدامات ویژه را می طلبد و دولت امیدوار است که واگذاری اختیارات به رفع مشکلات کمک کند.

رزم حسینی بیان کرد: پروژه های دولتی جواب نمی دهد و کمتر اشتغال زاست و رییس مجلس نیز برای پایداری و ماندگاری اقتصاد مقاومتی در استان کرمان اعلام آمادگی همکاری کرده است.

به گزارش ایسنا، در این جلسه مواردی در زمینه مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی بررسی و پیگیری شد