غلامرضا فرخی بااشاره به اینکه از ابتدای سالجاری ۲۰ اقامتگاه بوم گردی راه اندازی شده است، اظهار کرد: تعداد زیادی از این اقامتگاه ها در مناطق روستایی فاقد زیرساختهای گردشگری مانند هتل و مجتمع های تفریحی و گردشگری راه اندازی شده اند.

رای دهی: 0 / 5

غیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستاره
 

طلوع کرمان به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان وی با بیان اینکه بالا بردن کیفیت ارائه خدمات در اقامتگاه های بوم گردی  طبق استانداردهای موجود یکی از اولویت های این اداره کل در سالجاری است، اظهار کرد: امسال آموزش دوره های مقدماتی و پیشرفته ویژه مدیران این واحدهای اقامتی در دستور کار است.

فرخی با بیان اینکه تاکنون بیش از ۲۱۰ اقامتگاه بوم گردی در سطح استان راه اندازی شده است، تصریح کرد: بیشترین تعداد این اقامتگاه ها در بخش شهداد و خبر شهرستان بافت قرار دارند که در طول سال به ارائه خدمات گردشگری می پردازند.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۲۰۰ متقاضی برای راه‌اندازی اقامتگاه بوم‌گردی در استان کرمان وجود دارد، گفت: با توجه به تقاضاهای زیاد برای ایجاد اقامتگاه بوم‌گردی و صدور مجوزهای جدید، امیدواریم تا پایان امسال تعداد این اقامتگاه‌ها به ۲ برابر افزایش یابد.

وی با اشاره به اینکه اقامتگاه های بوم گردی به راحتی می توانند هنر، معماری، فرهنگ و آداب و رسوم هر منطقه را معرفی کنند، بیان کرد: این واحدها مصداق‌ بارز مهمان‌نوازی کرمانیها هستند.

فرخی تصریح کرد: با راه اندازی این چنین اقامتگاه هایی، سفر در استان توزیع و کمبودهای اقامتی نیز از این طریق جبران  می شود.

خبربافت

نوشتن دیدگاه

از درج نظرات حاوی توهین جلوگیری می شود.