برای چهار شهرستان ارزوئیه، نرماشیر، فاریاب و رابر نیز مجوز صادر شده اما با توجه به تعهد مالی که برای استان می‌آورد فعلا راه‌اندازی این اداره مقدور نیست.

رای دهی: 5 / 5

فعال سازی ستارهفعال سازی ستارهفعال سازی ستارهفعال سازی ستارهفعال سازی ستاره
 

طلوع کرمان به نقل از مهر-حجت‌الاسلام علی جلالی در گردهمایی روسای ادارات تبلیغات اسلامی شهرستان های استان کرمان بیان داشت: کرمان در بین استان‌های کشور با بیش از ۱۸۳ کیلومتر مربع و تعداد ۲۳ شهرستان یکی از پهناورترین استان‌ها محسوب می‌شود که همین امر موجب مشکلاتی برای مجموعه سازمان تبلیغات اسلامی شده است.

وی افزود: از آمار ذکر شده در ۱۹ شهرستان، اداره تبلیغات اسلامی مستقر است و برای چهار شهرستان ارزوئیه، نرماشیر، فاریاب و رابر نیز مجوز صادر شده اما با توجه به تعهد مالی که برای استان می‌آورد فعلا راه‌اندازی این اداره مقدور نیست. همچنین از آمار ارائه شده غیر از عنبرآباد سایر شهرستان‌ها دارای نیروهای رسمی، پیمانی یا قراردادی هستند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان کرمان به مشکلات پیش روی سازمان اشاره کرد و گفت: بیشترین نیازهایی که در استان کرمان وجود دارد بحث نیروی انسانی است در صورتی که استان از ظرفیت روحانیون مستقر نیز استفاده کرده‌ایم.

حجت‌الاسلام جلالی افزود: در استان کرمان به شدت کمبود روحانی مستقر داریم به عنوان مثال نودژ یکی از بخش‌های شهرستان منوجان نزدیک به ۱۷ هزار نفر جمعیت دارد که تنها دو روحانی در این شهرستان مشغول به فعالیت هستند.

حضور ۱۸۵ روحانی مستقر در مناطق مختلف کرمان

وی تصریح کرد: در بحث اعتبارات متاسفانه کمبود داریم در حالی که در کرمان ۱۸۵ روحانی مستقر هستند که گاهی در زمینه پرداختی به آن‌ها کسری بودجه داریم.

حجت‌الاسلام جلالی به مشکلات پیش روی روحانیون مستقر اشاره کرد و یادآور شد: در سفر اخیری که به یکی از شهرستان‌های جنوبی داشتیم یکی از روحانیون ۵۰۰ نفر قرآنی دارد و ۱۵ حافظ کل قرآن که باید به او حقوق پرداخت شود همچنین در برخی از شهرستان‌های برخوردار همچون رفسنجان امسال مشکلات اقتصادی داشتیم.

وی گفت: در زمینه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی نیز روحانیون تلاش بسیاری کرده‌اند همچنین حدود سه هزار هیئات مذهبی در کرمان وجود دارد و علی‌رغم همه مشکلات اقتصادی امسال ۳۶ موکب از کرمان راهی کربلای معلی شد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان کرمان با بیان اینکه ما نیاز به حمایت مالی از سوی مرکز داریم اظهار داشت: وضعیت معیشت همکاران خوب نیست در حالی که در سازمان تبلیغات انجام دادن کار از روی دل و عشق است اما متاسفانه نسبت به خیلی از ادارات از حقوق و مزایای کمتری برخوردار هستند.

حجت‌الاسلام جلالی گفت: شهرستان عنبرآباد با داشتن ۷۰ هزار جمعیت دارای ۱۴ هزار و ۴۴۰ چهره قرآنی است و این خود جای تقدیر دارد.

وی یادآور شد: در سال گذشته سازمان تبلیغات استان کرمان در رتبه ۲۱ قرار داشت در حالی که با همت دوستان در سال جاری رتبه استان بین پایه‌های اول تا سوم قرار داشته است

جلالی

نوشتن دیدگاه

از درج نظرات حاوی توهین جلوگیری می شود.