فاز نخست پویش آسفالت شهرداری کلانشهر کرمان به بهره برداری رسید

در سی‌ویکمین هفته از پویش «افتتاح» شهرداری کرمان، با شعار «هر هفته یک افتتاح»، فاز نخست «پویش آسفالت» شهر کرمان به میزان ۵۰۰ هزار مترمربع به بهره‌برداری رسید.
به گزارش کرمان‌آنلاین، شهردار کرمان در آیین بهره‌برداری از فاز اول «پویش آسفالت» که با حضور جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر کرمان و مدیران شهرداری در یکی از معابر مشرف به خیابان «سرباز» برگزار شد، گفت: با توجه به گذشت مدت‌زمان طولانی از زمان آسفالت معابر شهر و عقب‌افتادگیِ تاریخی که در حوزۀ آسفالت دارد و با عنایت به اینکه با شتاب‌گرفتن پروژۀ فاضلاب شهری، آسفالت برخی از معابر مشکل پیدا کرده است، امسال آسفالت یک میلیون و ۸۳۰ هزار مترمربع از معابر شهر کرمان در قالب «پویش آسفالت» توسط پیمانکار مناسب و صاحب نام، سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری و مناطق پنج‌گانه، در دستور کار قرار گرفت.
سیدمهران عالم‌زاده از آسفالت معابر شهر در پنج منطقۀ شهری خبر داد و افزود: باتوجه به اجرای میزان بیشتر آسفالت در منطقه چهار، امروز فاز نخست این پویش، در منطقه چهار شهری به به بهره‌برداری رسید.
وی ادامه داد: با توجه به افزایش غیرمنطقی قیمت قیر، برای این میزان آسفالت، حدود ۵۰ میلیارد تومان هزینه شده است.
وی افزود: «پویش آسفالت» را از مناطق کم‌برخوردار و هدفِ بازآفرینی فضاهای شهری شروع کردیم.
شهردار کرمان با بیان اینکه در این دوره از مدیریت شهری، بیشترین خدمت‌رسانی شهرداری در محله‌های کم‌برخوردارِ مناطق چهار و یک شهر کرمان بوده است، گفت: در سال گذشته نیز بیشترین حجم آسفالت متعلق به منطقه چهار شهر کرمان بوده است.
عالم‌زاده افزود: علی‌رغم اینکه منطقه دو بیشترین درآمد را به خود اختصاص داده، اما در راستای توسعه متوازن شهر، خدمات بیشتری در مناطق کم‌تر برخوردار ارایه شده است.
شهردار کرمان در ادامه، از خرید ماشین‌آلات سنگین برای آسفالت معابر شهر کرمان خبر داد و گفت: خرید این ماشین‌آلات، موجب افزایش سرعت عمل کار در آسفالت معابر می‌شود.
عالم‌زاده با بیان اینکه با پایان یافتن برودت هوا، آسفالت معابر شهر شتاب بیشتری خواهد گرفت، گفت: با توجه به شروع «پویش آسفالت» از اواسط تابستان امسال، تلاش می‌کنیم با توجه به قرارداد منعقدشده با پیمانکار، در مدت‌زمان یک‌ساله، حدود دو میلیون مترمربع از معابر شهر کرمان را آسفالت کنیم.
وی افزود: با این اقدام، بخشی از عقب‌افتادگیِ شهر کرمان در حوزۀ آسفالت معابر جبران می‌شود.
شهردار کرمان به استعلام از دستگاه‌های خدمت‌رسان، قبل از آسفالت هر معبر اشاره کرد و گفت: پس از اجرای آسفالت، به دستگاه‌های خدمت‌رسان اجازه حفاری داده نخواهد شد.
معاون حمل‌ونقل و امور زیربنایی شهردار کرمان نیز در این آیین گفت: آسفالت معابر با کیفیت و استانداردهای لازم اجرا و بر آن نظارت شده و خواهد شد.
مهدی نیکویی با بیان اینکه در فاز اول «پویش آسفالت»، ۵۰۰ هزار متر مربع از معابر شهر کرمان آسفالت شده است، گفت: میزان آسفالت و روکش آسفالت در فاز نخست توسط پیمانکار، ۲۴۱ هزار مترمربع بوده و بیش از ۲۵۶ هزار مترمربع از معابر نیز توسط سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری و شهرداری‌های مناطق پنج‌گانه کرمان آسفالت شده است.
وی با اشاره فعال بودن اکیپ آسفالت شهرداری‌های مناطق پنج‌گانه شهر کرمان، گفت: در سال ۹۹ میزان آسفالت و روکش آسفالت توسط اکیپ مناطق، به میزان بیش از ۱۰۶ هزار مترمربع بوده است.
لازم به ذکر است؛ در پایان این آیین، شهردار کرمان با اهدای گل، ضمن تقدیر از کارگران زحمت‌کش اکیپ آسفالت، بهره‌برداری از فاز نخست «پویش آسفالت» به متراژ ۵۰۰ هزار مترمربع را اعلام کرد.

همچنین، ریز عملکرد آسفالت معابر شهر کرمان در قالب فاز نخست «پویش» آسفالت، در سایت شهرداری کرمان بارگذاری شده است./شهرداری کرمان

آسفالت

سایر خبرها

لزوم استفاده شهرداری سیرجان از تجربیات کلانشهرها در توسعه شهری

برقراری پرواز کرمان به دبی بزودی

آماده سازی پَدهای بالگرد مورد نیاز اورژانس هوایی در جاده های استان از جمله محورهای شهرستان بافت

نوشتن دیدگاه

جدیدترین عناوین

یادداشت

entekhabat111.jpg
اسفند 13, 1402
سقوط مشارکت ملی در انتخابات

ثبت پایین ترین مشارکت در انتخابات در تاریخ جمهوری اسلامی/ بجای 41 درصد مشارکت، بگویید 59 درصد عدم مشارکت!

پایین ترین مشارکت در تاریخ انتخابات های ایران رقم خورد!
یادداشت سردبیر نویسنده: میثم انصاری راد
یادداشت سردبیر/انتخابات مجلس با همه مشکلات و مشخصه های خود از تایید صلاحیت ها و عدم تاییدهای سئوال برانگیز برگزار شد اما در این بین مشارکت پایین 41 درصدی و کم شدن یک درصدی مشارکت… ادامه

خبرهای ویژه

photo1718007632.jpeg
خرداد 21, 1403
با حضور مدیرعامل شرکت فلای دبی عنوان شد؛

برقراری پرواز کرمان به دبی بزودی

پرواز کرمان به دبی بزودی با ایرلاین فلای دبی برقرار خواهد شد
خبرهای ویژه نویسنده: میثم انصاری راد
به دنبال مذاکرات صورت گرفته در کرمان‌آیدکس ۲۰۲۴، با حضور استاندار کرمان و رئیس شرکت فلای دبی امارات ،زمینه قرار داد برای راه‌اندازی خط هوایی مستقیم و پایدار بین شهرهای کرمان ایران و دبی امارات عربی… ادامه خبر

پیشخوان روزنامه هاvtem news box

غار طُرنگ شهرستان بافت و چند اثر در راور، فهرج و رابر ثبت ملی شدند 

رئیس اداره ثبت آثار اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان: پنج اثر طبیعی استان کرمان در نخستین نشست شورای مرکزی ثبت آثار طبیعی ملی د…
vtem news box

لزوم استفاده شهرداری سیرجان از تجربیات کلانشهرها در توسعه شهری 

شهردار سیرجان بهمراه رییس و جمعی از اعضای شورای شهر سیرجان، معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری، معاون فنی و زیربنایی شهرداری و مدیر واحد املاک در نشست…
vtem news box

ورزشگاه بزرگ مس کرمان تا یک ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید 

شرکت ملی صنایع مس ایران در گزارشی پیرامون پروژه های در دست افتتاح خود، از تکمیل و راه اندازی ورزشگاه اختصاصی مس کرمان تا ماه آینده خبر داد. به گزارش…
vtem news box

برقراری پرواز کرمان به دبی بزودی 

به دنبال مذاکرات صورت گرفته در کرمان‌آیدکس ۲۰۲۴، با حضور استاندار کرمان و رئیس شرکت فلای دبی امارات ،زمینه قرار داد برای راه‌اندازی خط هوایی مستقیم و…