استاندار کرمان گفت: استان کرمان دارای ظرفیت‌های فراوان اقتصادی است و امکان تبادل مباحث مربوط به سرمایه‌گذاری، تامین مالی و کار مشترک با دیگر کشورها در آن وجود دارد.

kerman-idex.jpg

طلوع کرمان به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، محمدمهدی فداکار ظهر سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه و در پنل تخصصی همکاری‌های اقتصادی چندجانبه منطقه‌ای در دومین رویداد " کرمان آیدکس" با حضور سفرای کشورهای ازبکستان، فیلیپین و بلاروس و مدیرکل دیپلماسی اقتصاد مقاومتی، پایش و مقابله با تحریم وزارت خارجه عنوان کرد: سفرهای اقتصادی موقیت خوبی برای معرفی ظرفیت‌های استان و ارتباطات منطقه‌ای و استفاده از فرصت‌های سرمایه‌گذای بیشتر است. 
وی گفت: استان کرمان دارای ظرفیت‌های فراوانی است و امکان تبادل مباحث مربوط به سرمایه‌گذاری، تامین مالی و کار مشترک وجود دارد، بعضی از معادن مانند تیتانیوم در استان کرمان منحصر به فرد هستند. 
فداکار، ظرفیت استان را در حوزه مس، فولاد و کرومیت برجسته دانست و افزود: در این زمینه سرمایه‌گذاری‌های خوبی انجام شده است، در فولاد از معدن تا ورق فولادی در استان کرمان وجود دارد و همه محصول تا فرآوری در استان ایجاد می‌شود و ظرفیت بزرگی برای سرمایه گذاری ایجاد کرده است. 
فداکار اظهار داشت: در مس ظرفیت سرمایه‌گذاری زیادی برای صنایع پایین دستی وجود دارد، اکنون حدود 300 هزار تن کاتد در استان تولید می‌شود که امکان سرمایه‌گذاری در صنایع پایین دستی آن به وفور وجود دارد. 
استاندار کرمان از ظرفیت استان در حمل و نقل نیز گفت و افزود: کرمان یک استان ترانزیتی است، دو خط ریلی از دریا به شمال کشور می‌رود و به لحاظ جاده‌ای نیز منطقه اقتصادی و ظرفیت سرمایه‌گذاری دارد. 
فداکار با اشاره بر اینکه امسال استان بیش از 200 هزار خودرو  تولید کرده است، گفت: در کشاورزی نیز محصولات پسته و خرما و محصولات جالیزی خارج از فصل که بخش عمده ای از آن به کشورهای همسایه صادر می‌شود و نزدیک به نیمی از ناوگان حمل و نقل کشور در فصل بار در زمستان است. 
فداکار این همایش را فرصتی برای آشنایی اولیه ظرفیت‌ها دانست و گفت: بسته به نیازهای موجود و اقتضائاتی که در هر کدام از کشورها وجود دارد، فرصت‌های سرمایه‌گذاری قابل بحث مفصل با جلسات اختصاصی خواهد بود. 

سایر خبرها

آماده سازی پَدهای بالگرد مورد نیاز اورژانس هوایی در جاده های استان از جمله محورهای شهرستان بافت

سامانه مدیریت پروژه‌های عمرانی شهرداری کرمان با قابلیت رصد بصری به‌زودی در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد

تفاهم نامه شهرداری کرمان و شرکت ملی صنایع مس ایران در حوزه بافت تاریخی شهرکرمان

نوشتن دیدگاه

جدیدترین عناوین

یادداشت

entekhabat111.jpg
اسفند 13, 1402
سقوط مشارکت ملی در انتخابات

ثبت پایین ترین مشارکت در انتخابات در تاریخ جمهوری اسلامی/ بجای 41 درصد مشارکت، بگویید 59 درصد عدم مشارکت!

پایین ترین مشارکت در تاریخ انتخابات های ایران رقم خورد!
یادداشت سردبیر نویسنده: میثم انصاری راد
یادداشت سردبیر/انتخابات مجلس با همه مشکلات و مشخصه های خود از تایید صلاحیت ها و عدم تاییدهای سئوال برانگیز برگزار شد اما در این بین مشارکت پایین 41 درصدی و کم شدن یک درصدی مشارکت… ادامه

خبرهای ویژه

kerman-idex2.jpg
ارديبهشت 26, 1403
درحاشیه رویداد کرمان آیدکس2024 صورت گرفت؛

تفاهم نامه شهرداری کرمان و شرکت ملی صنایع مس ایران در حوزه بافت تاریخی شهرکرمان

تفاهم‌نامۀ سرمایه‌گذاری مشترک «شهرداری کرمان» و «شرکت ملی صنایع مس ایران» به‌منظور احداث مجتمع نمایشگاهی و کارگاهی مس ایران، صبح امروز بیست‌وششم اردیبهشت‌ماه 1403، در حاشیۀ رویداد «کرمان آیدکس» منعقد شد.
خبرهای ویژه نویسنده: میثم انصاری راد
صبح امروز بیست‌وششم اردیبهشت‌ماه، در حاشیۀ برگزاری سومین روز از رویداد «کرمان آیدکس»، تفاهم‌نامۀ سرمایه‌گذاری مشترک شهرداری کرمان و شرکت ملی صنایع مس ایران به‌منظور احداث مجتمع نمایشگاهی و کارگاهی مس… ادامه خبر

پیشخوان روزنامه هاvtem news box

آماده سازی پَدهای بالگرد مورد نیاز اورژانس هوایی در جاده های استان از جمله محورهای شهرستان بافت 

دکتر آیت اللهی موسوی با اشاره به آمار قابل توجه تصادفات و تلفات جاده ای ناشی از حضور  خودروهای حامل اتباع غیرمجاز و قاچاق سوخت در استان گفت: تمام توان…
vtem news box

پيام تسليت شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر بافت در پی شهادت ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران و هیات همراه 

پيام تسليت شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر بافت در پی شهادت ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران و هیات همراه:  بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ الْمُؤْمِنِينَ…
vtem news box

سامانه مدیریت پروژه‌های عمرانی شهرداری کرمان با قابلیت رصد بصری به‌زودی در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد 

وحید خطیبی، از شروع به‌کار سامانه مدیریت پروژه‌های عمرانی خبر داد و گفت: در سال ۱۴۰۳ تمام پروژه‌های عمرانی شهرداری کرمان باید به‌صورت بصری ازطریق این…
vtem news box

تغییر نام بلوار طالقانی غربی شهر بافت به بلوار امام رضا علیه السلام 

کمیته نامگذاری شورای اسلامی شهربافت با نام امام رضا(ع) که نام جدید بلوار طالقانی غربی شهر بافت است موافقت کرد. آقای خیاطی دبیر دبیرخانه کانون های خدمت…