Search - JComments
جستجو در مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو در مطلب
جستجو در خبر خوان
جستجو - برچسب ها

علیرضا رزم حسینی بعد از ظهر جمعه در حاشیه بازدید از روند تجهیز و تکمیل هتل چهار ستاره مجموعه حاج آقا علی رفسنجان، از بازسازی و احیای کاروانسرای حاج عبدالوهاب رفسنجان با پنج هزار متر مربع زیربنا توسط اداره کل اوقاف و امور خیریه استان در آینده ای نزدیک خبر داد.

به گزارش بخش اطلاع رسانی کرمان مجازی به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، علیرضا رزم حسینی بعد از ظهر جمعه در حاشیه بازدید از روند تجهیز و تکمیل هتل چهار ستاره مجموعه حاج آقا علی رفسنجان، از بازسازی و احیای کاروانسرای حاج عبدالوهاب رفسنجان با پنج هزار متر مربع زیربنا توسط اداره کل اوقاف و امور خیریه استان در آینده ای نزدیک خبر داد.
بر اساس این گزارش، در شهرهای مختلف ایران کاروانسراها نماد قدمت و پیشینه شهرها هستند زیرا در گذشته افراد برای استراحت در بین راه به کاروانسراها می رفتند و در آن جا استراحت می کردند تا اموال و جانشان در امان بماند و روز بعد بتوانند به سفرشان ادامه دهند.
رفسنجان نیز از وجود کاروانسراها مستثنی نبوده و چندین کاروانسرا در این شهرستان وجود دارد که کاروانسرای حاج عبدالوهاب اثر تاریخی نگینی در دل شهر رفسنجان است که در اواخر دوران صفویه ساخته شده است.
با توجه به اینکه مالک 90درصد ابنیه تاریخی استان اداره کل اوقاف و امور خیریه می باشد، کاروانسرای عبدالوهاب شهر رفسنجان نیز از این قضیه مستثنی نیست اما اداره کل اوقاف و امور خیریه سال های گذشته بخشی از این کارونسرا را در اختیار اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان می گذارد تا در این مکان دفتر نمایندگی خود را دائر نماید.
در حاشیه بازدید استاندار کرمان از مجموعه خانه حاج آقا علی رفسنجان، طی نشستی با مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان، نماینده مردم شهرستان های رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی، فرماندار رفسنجان، رئیس شورای شهر رفسنجان و جمعی از مسئولین، صورت جلسه ای تنظیم و مقرر گردید اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هر چه سریع تر نسبت به تخلیه کاروانسرا اقدام نماید و فرماندار رفسنجان نیز ملزم به استقرار دفتر نمایندگی اداره کل میراث فرهنگی در مکان دیگری شد.
در این صورتجلسه مقرر گردید اداره کل اوقاف و امور خیریه استان پس از تخلیه و تحویل کاروانسرای حاج عبدالوهاب، نسبت به تجهیز کارگاه اقدام و عملیات احیاء و بازسازی این بنای تاریخی را با نظارت کامل کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آغاز نماید.
همچنین اداره کل اوقاف و امور خیریه استان با واگذاری زمین مجموعه اسب سواری قاسم آباد به تعاونی دهیاری ها جهت احداث مجموعه سوارکاری موافقت نمود.
 

سایر خبرها

شکست سنگین تیم مس رفسنجان مقابل سپاهان اصفهان

صعود گل گهر سیرجان به رده سوم جدول لیگ برتر فوتبال

اوضاع کرونا در استان کرمان روز به روز بحرانی تر می شود

نوشتن دیدگاه

جدیدترین عناوین

یادداشت

Tramway
اسفند 03, 1399

از احداث قطارشهری ترموآ در شهر کرمان چه خبر؟

موضوع احداث قطار شهری کرمان با توجه به اهمیت این شهر از موضوعات مهم شهری این سال های کرمان بوده است
یادداشت سردبیر نویسنده: میثم انصاری راد
طلوع کرمان- در حالی شهرداری کرمان از رونمایی از 20 دستگاه اتوبوس درون شهری خبرداد که این شهر همچنان از ضعف حمل و نقل عمومی رنج می برد و مسیرهای زیادی در خلاء حمل و نقل شهری قرار… ادامه

خبرهای ویژه

zarif
ارديبهشت 08, 1400
یک بداخلاقی سیاسی

ظریف بزودی درباره کلیپ کوتاه منتشر شده صوتی صحبت خواهد کرد

ماجرای انتشار کلیپ صوتی مصاحبه ظریف با سعید لیلاز تحلیل گر برجسته اصلاح طلب، فضای خاصی را در کشور به وجود آورده است.
خبرهای ویژه نویسنده: میثم انصاری راد
 طبق برخی خبرها دکتر ظریف وزیر امور خارجه ایران در پی حواشی اخیر ناشی از پخش یک کلیپ صوتی تقطیع شده که با هدف مشخص از سوی دشمنان خارجی در شبکه فارسی زبان وابسته به عربستان سعودی منتشر شد، بزودی… ادامه خبر

پیشخوان روزنامه هااز سراسر جهان