Search - JComments
جستجو در مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو در مطلب
جستجو در خبر خوان
جستجو - برچسب ها

برای چهار شهرستان ارزوئیه، نرماشیر، فاریاب و رابر نیز مجوز صادر شده اما با توجه به تعهد مالی که برای استان می‌آورد فعلا راه‌اندازی این اداره مقدور نیست.

طلوع کرمان به نقل از مهر-حجت‌الاسلام علی جلالی در گردهمایی روسای ادارات تبلیغات اسلامی شهرستان های استان کرمان بیان داشت: کرمان در بین استان‌های کشور با بیش از ۱۸۳ کیلومتر مربع و تعداد ۲۳ شهرستان یکی از پهناورترین استان‌ها محسوب می‌شود که همین امر موجب مشکلاتی برای مجموعه سازمان تبلیغات اسلامی شده است.

وی افزود: از آمار ذکر شده در ۱۹ شهرستان، اداره تبلیغات اسلامی مستقر است و برای چهار شهرستان ارزوئیه، نرماشیر، فاریاب و رابر نیز مجوز صادر شده اما با توجه به تعهد مالی که برای استان می‌آورد فعلا راه‌اندازی این اداره مقدور نیست. همچنین از آمار ارائه شده غیر از عنبرآباد سایر شهرستان‌ها دارای نیروهای رسمی، پیمانی یا قراردادی هستند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان کرمان به مشکلات پیش روی سازمان اشاره کرد و گفت: بیشترین نیازهایی که در استان کرمان وجود دارد بحث نیروی انسانی است در صورتی که استان از ظرفیت روحانیون مستقر نیز استفاده کرده‌ایم.

حجت‌الاسلام جلالی افزود: در استان کرمان به شدت کمبود روحانی مستقر داریم به عنوان مثال نودژ یکی از بخش‌های شهرستان منوجان نزدیک به ۱۷ هزار نفر جمعیت دارد که تنها دو روحانی در این شهرستان مشغول به فعالیت هستند.

حضور ۱۸۵ روحانی مستقر در مناطق مختلف کرمان

وی تصریح کرد: در بحث اعتبارات متاسفانه کمبود داریم در حالی که در کرمان ۱۸۵ روحانی مستقر هستند که گاهی در زمینه پرداختی به آن‌ها کسری بودجه داریم.

حجت‌الاسلام جلالی به مشکلات پیش روی روحانیون مستقر اشاره کرد و یادآور شد: در سفر اخیری که به یکی از شهرستان‌های جنوبی داشتیم یکی از روحانیون ۵۰۰ نفر قرآنی دارد و ۱۵ حافظ کل قرآن که باید به او حقوق پرداخت شود همچنین در برخی از شهرستان‌های برخوردار همچون رفسنجان امسال مشکلات اقتصادی داشتیم.

وی گفت: در زمینه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی نیز روحانیون تلاش بسیاری کرده‌اند همچنین حدود سه هزار هیئات مذهبی در کرمان وجود دارد و علی‌رغم همه مشکلات اقتصادی امسال ۳۶ موکب از کرمان راهی کربلای معلی شد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان کرمان با بیان اینکه ما نیاز به حمایت مالی از سوی مرکز داریم اظهار داشت: وضعیت معیشت همکاران خوب نیست در حالی که در سازمان تبلیغات انجام دادن کار از روی دل و عشق است اما متاسفانه نسبت به خیلی از ادارات از حقوق و مزایای کمتری برخوردار هستند.

حجت‌الاسلام جلالی گفت: شهرستان عنبرآباد با داشتن ۷۰ هزار جمعیت دارای ۱۴ هزار و ۴۴۰ چهره قرآنی است و این خود جای تقدیر دارد.

وی یادآور شد: در سال گذشته سازمان تبلیغات استان کرمان در رتبه ۲۱ قرار داشت در حالی که با همت دوستان در سال جاری رتبه استان بین پایه‌های اول تا سوم قرار داشته است

جلالی

سایر خبرها

کرمان، نامزد شهر ملی صنایع دستی ایران شد

فاکتورهای مهم یک کاندیدای اصلح برای شوراهای اسلامی شهر و روستا

ارزش پروژه های راهسازی شمال استان کرمان به 824 میلیارد تومان می رسد

نوشتن دیدگاه

جدیدترین عناوین

یادداشت

Tramway
اسفند 03, 1399

از احداث قطارشهری ترموآ در شهر کرمان چه خبر؟

موضوع احداث قطار شهری کرمان با توجه به اهمیت این شهر از موضوعات مهم شهری این سال های کرمان بوده است
یادداشت سردبیر نویسنده: میثم انصاری راد
طلوع کرمان- در حالی شهرداری کرمان از رونمایی از 20 دستگاه اتوبوس درون شهری خبرداد که این شهر همچنان از ضعف حمل و نقل عمومی رنج می برد و مسیرهای زیادی در خلاء حمل و نقل شهری قرار… ادامه

خبرهای ویژه

zarif
ارديبهشت 08, 1400
یک بداخلاقی سیاسی

ظریف بزودی درباره کلیپ کوتاه منتشر شده صوتی صحبت خواهد کرد

ماجرای انتشار کلیپ صوتی مصاحبه ظریف با سعید لیلاز تحلیل گر برجسته اصلاح طلب، فضای خاصی را در کشور به وجود آورده است.
خبرهای ویژه نویسنده: میثم انصاری راد
 طبق برخی خبرها دکتر ظریف وزیر امور خارجه ایران در پی حواشی اخیر ناشی از پخش یک کلیپ صوتی تقطیع شده که با هدف مشخص از سوی دشمنان خارجی در شبکه فارسی زبان وابسته به عربستان سعودی منتشر شد، بزودی… ادامه خبر

پیشخوان روزنامه هااز سراسر جهان