Search - JComments
جستجو در مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو در مطلب
جستجو در خبر خوان
جستجو - برچسب ها

برگزاری جشنواره گردو

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافت،چهارمین جشنواره گردوی شهرستان بافت با حضور معاون عمرانی استاندار،مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری،فرماندار،امام جمعه،مدیرکل جهادکشاورزی استان،مسئولین محلی،کشاورزان و با استقبال گسترده مردم در محل پارک ساحلی شهرستان بافت برگزار شد.
مهندس سیف اللهی معاون عمرانی استاندار در چهارمین جشنواره گردو شهرستان بافت گفت:مردم بافت چه قبل از انقلاب و چه در دوران دفاع مقدس مردمی همیشه در صحنه بودند وبیشترین رزمندگان را در طول دفاع مقدس به جبهه های جنگ اعزام کردند.
معاون عمرانی استاندار با اشاره به اینکه امنیت امروز جهان اسلام مدیون سردار سلیمانی است افزود:این سردار سرفراز از مردم شهید پرور همین منطقه است که آمار شهدا و از خود گذشتگی در بین مردم این منطقه زبانزد است.
سیف اللهی افزود:شهرستان بافت دارای استعدادها و ظرفیت های خدادادی بسیار مهمی است و آنچه امروز به عنوان جشنواره گردو برگزار می کنیم یکی از ظرفیت های است که حاصل تلاش مردم این شهرستان است.

جشنواره گردوی بافت
وی با تصریح اینکه نیروانسانی یکی از ظرفیت ها و توانمندیهای بسیار خوب است افزود:شهرستان بافت پزشکان،تحصیل کردگان،هنرمندان و انسانهای موثری در داخل و خارج از کشور دارد.
معاون عمرانی استاندار اضافه کرد آنچه خداوند آفریده است ارزشمند است و درخت گردو که امروز جشنواره آن برگزار می شود تمام اجزا آن قابل استفاده است.
وی در ادامه با بیان اینکه امروز الحمدالله به همت نظام مقدس جمهوری اسلامی ،تدابیر مقام معظم رهبری و راهنمایی استاندار محترم وحدت بسیار خوبی در شهرستان بافت حاکم است افزود: مثلث توسعه اقتصادی که از ایده های استاندار محترم است توانسته است با هماهنگی بین مسئولین و سرمایه گذاران باعث وحدت،آبادانی و شکوفایی استان شود.
سیف اللهی با اشاره به نامگذاری سال 95 به عنوان سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل از سوی رهبر فرزانه انقلاب اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی حدود دو سال نیم قبل در شهرستان قلع گنج با تدابیر استاندار محترم آغاز و امروز به تمام استان توسعه پیدا کرده وفرصتی است تا مدیران در راستای بهبود وضعیت اقتصادی منطقه و معیشت مردم گام بردارند.
معاون عمرانی استاندار اضافه کرد :منطقه چهار اقتصاد مقاومتی که شامل سه شهرستان بافت ،رابر وارزوئیه است بصورت طرح پایلوت در استان کرمان شکل گرفته و باعث شکوفاشدن استعدادهای خدادادی این منطقه می شود.
وی افزود پیام استاندار محترم این است که اقتصاد مقاومتی بایستی از روستا شروع و با گفتمان سازی که توسط ائمه جمعه و مسئولین فرهنگی انجام می شود بصورت صندوق های خرد روستایی از مساجد،پایگاه های مقاومت بسیج و محله ها صورت گیرد.
سیف اللهی در بخش دیگری از سخنان خود با شاره به اینکه پنجاه درصد جمعیت را بانوان تشکیل می دهند افزود :بانوان پایه گذار اقتصاد خانوار هستند و صنایع دستی رایج میان روستائیان و عشایر توسط بانوان پایه گذاری شده است.
معاون عمرانی استاندار،شهرستان بافت را از مناطق گردشگری وکشاورزی دانست و افزود: توسعه اقامتگاهی بوم گردی و دامپروری می تواند توسط بانوان انجام شود.
وی با اشاره به ایجاد اشتغال در روستاها گفت شعار امسال این است که هر روستا یک محصول و هر خانه یک کارخانه با همت اعضای خانواده واحدهای کوچک تولیدی در روستاها راه اندازی شود.
سیف الهی با تصریح اینکه آینده گردشگری شهرستان بافت بسیار خوب است افزود :چندین پروژه مهم در شهرستان پیگیری می شود که تا پایان امسال به نتایج بسیار خوبی خو اهند رسید و شاهد تحولی در بافت خواهیم بود .
وی این پروژه ها را شامل فولاد بافت،دو باندشدن مسیر های بافت- کرمان،بافت- سیرجان ،بازگشایی کار خانه کرک،احداث هتل و گر دشگری خبر برشمرد .
در ادامه نیز فر ماندار بافت،ضمن قدردانی از حضور مسئولین استانی و مردم در این جشنواره به ظرفیت گردشگری این شهرستان اشاره و افزود: مناطقی چون پارک ملی خبر،غار طرنگ،غار جفریز،آبشارهای شهرستان،چشمه سارها،در ختان گردوی کهنسال از مناظر طبیعی و ظرفیت های گردشگری شهرستان هستند که آماده پذیرایی از گردشگران و مهمانان می باشند.
در چهارمین جشنواره گردو شهرستان بافت برنامه‌های مختلفی از قبیل برپایی سیاه چادرهای عشایر،پخت غذاهای محلی،شیرینی‌های گردویی، و برنامه‌های شاد و متنوعی اجرا شد.
در حاشیه این جشنواره غرفه های به منظور نمایشگاه عرضه محصولات کشاورزی، دامی و صنایع دستی برای بازدید و خرید دایر شده بود.

سایر خبرها

در تقاطع شرف آباد با بزرگراه امام رضا (ع) شهرکرمان تقاطع غیرهمسطح ساخته خواهد شد

سقوط آزاد دلار ادامه دارد/ دلار جای مناسبی برای سرمایه گذاری نیست/ دلار باز هم بصورت اساسی خواهد ریخت/این خبر بروزرسانی خواهد شد

بازدید شهردارسیرجان و سرپرست میراث فرهنگی استان کرمان از پروژه های مرمت آثار تاریخی و هتل بزرگ درحال ساخت سیرجان

نوشتن دیدگاه

جدیدترین عناوین

یادداشت

Tramway
اسفند 03, 1399

از احداث قطارشهری ترموآ در شهر کرمان چه خبر؟

موضوع احداث قطار شهری کرمان با توجه به اهمیت این شهر از موضوعات مهم شهری این سال های کرمان بوده است
یادداشت سردبیر نویسنده: میثم انصاری راد
طلوع کرمان- در حالی شهرداری کرمان از رونمایی از 20 دستگاه اتوبوس درون شهری خبرداد که این شهر همچنان از ضعف حمل و نقل عمومی رنج می برد و مسیرهای زیادی در خلاء حمل و نقل شهری قرار… ادامه

خبرهای ویژه

zarif
ارديبهشت 08, 1400
یک بداخلاقی سیاسی

ظریف بزودی درباره کلیپ کوتاه منتشر شده صوتی صحبت خواهد کرد

ماجرای انتشار کلیپ صوتی مصاحبه ظریف با سعید لیلاز تحلیل گر برجسته اصلاح طلب، فضای خاصی را در کشور به وجود آورده است.
خبرهای ویژه نویسنده: میثم انصاری راد
 طبق برخی خبرها دکتر ظریف وزیر امور خارجه ایران در پی حواشی اخیر ناشی از پخش یک کلیپ صوتی تقطیع شده که با هدف مشخص از سوی دشمنان خارجی در شبکه فارسی زبان وابسته به عربستان سعودی منتشر شد، بزودی… ادامه خبر

پیشخوان روزنامه ها