رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست کشور با بیان اینکه باید خادم مردم باشیم و مردم مشکل‌ دارند و باید مشکل‌شان حل شود، عنوان کرد: آنچه در سفرهای استانی مصوب می‌شود نقدی پرداخت می‌شود و باید شش ماه دیگر ماحصل سفر ریاست‌جمهور دیده شود و هیچ کلنگی زده نشده است و اولویت با طرح‌های نیمه‌تمام است و دور دوم سفر تمام مدیران ارزیابی می‌شوند.

رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست کشور با بیان اینکه باید خادم مردم باشیم و مردم مشکل‌ دارند و باید مشکل‌شان حل شود، عنوان کرد: آنچه در سفرهای استانی مصوب می‌شود نقدی پرداخت می‌شود و باید شش ماه دیگر ماحصل سفر ریاست‌جمهور دیده شود و هیچ کلنگی زده نشده است و اولویت با طرح‌های نیمه‌تمام است و دور دوم سفر تمام مدیران ارزیابی می‌شوند.

سلاجقه با بیان اینکه مسؤولانی که جهادی کار نمی‌کنند باید کنار گذاشته شوند، گفت: زیرساخت‌های شهرستان وضعیت مناسبی ندارد و از احیا استیل می‌خواهیم به مسؤولیت‌های اجتماعی هم عمل کند. ادامه داد: در شهرستان آب مسئله اساسی است و زیرساخت‌های مناسب جاده‌ای وجود ندارد. مشکل اراضی مسکن ملی پیگیری خواهد شد تا زمین به مسکن ملی داده شود.

وی با اشاره به اینکه طرح تفصیلی شهرستان بافت با همه اجزایش و کاملاً مهندسی‌شده آماده شود، تصریح کرد: بودجه ۱۴۰۱ کشور بر مبنای نقشه آمایش سرزمینی کشور بودجه‌ریزی شد و گام عالمانه‌ای است که اولین بار بودجه کشور بر مبنای آمایش سرزمینی است.

رئیس حفاظت محیط‌زیست با اشاره به محرومیت‌های شهرستان بافت، گفت:  در مصوبات سفر طرح‌های بالای 30 درصد اعتبار کافی بگیرند و تمام بشوند.

صمدالله محمدی نماینده بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس اظهار داشت: بزرگ‌ترین مشکل شهرستان بافت نبود زیرساخت است و خصوصاً در حوزه جاده‌ای، برق صنعتی، آب صنعتی و گاز صنعتی مشکلات اساسی داریم و متأسفانه به‌دلیل نبود زیرساخت سرمایه‌گذار راغب به سرمایه‌گذاری در شهرستان نیست.

وی با اشاره به توزیع نامتوازن و ناعادلانه امکانات و صنعت عنوان کرد: درصورتی‌ که زیرساخت نداشته باشیم و نتوانیم شغل ایجاد کنیم مهاجرت امر طبیعی است.

نماینده شهرستان‌های بافت، رابر و ارزوئیه خاطرنشان کرد: در سیل اخیر به قنوات و کانال‌های کشاورزی خسارت وارد شده است و رودخانه‌ها ساماندهی نشدند. اگر آب قنوات رهاسازی نشود مشکل مردم پابرجا است و معیشت مردم در گرو آب قنوات است.

محمد محمدزاده امام‌ جمعه شهرستان بافت در جلسه شورای اداری با بیان اینکه مردم به این دولت امیدوار هستند، اظهار داشت: مردم به تغییر رأی دهند و مدیری که جهادی نیست کنار گذاشته شوند و متأسفانه زیرساخت در شهرستان نیست و دلیل اصلی سرمایه‌گذاری نکردن سرمایه‌گذار همین است.

وی با اشاره به اینکه این سفر باید برای مردم دستاوردی داشته باشد، گفت: ایجاد شغل باید اولویت برای شهرستان باشد و در مسکن ملی هیچ اتفاق چشمگیری اتفاق نیفتاده است.

 فرهاد آراسته اظهار داشت: نیازمند تأمین اعتبار جهت طرح‌های نیمه‌تمام مجتمع آب‌رسانی روستایی،  توسعه آب شهری بافت، بزنجان و کشکوئیه، تأسیس خوابگاه دانشجویی، روان آب‌های بالادست، خرید ماشین‌آلات برای شهرداری‌ها و... هستیم.

وی گفت: نیازمند توسعه زیرساخت‌های برق شهرستان و مساعدت در جهت اجرای طرح‌های آبخیزداری، تأمین اعتبار جهت زیرساخت‌های گردشگری، تأمین اعتبار جهت پروژه‌های باند دوم محورهای مواصلاتی بافت کرمان، بافت سیرجان و بافت ارزوئیه و بافت رابر هستیم که این طرح‌ها قریب به ده سال کلنگ‌زنی شده است./فارس

salajegheh.jpg

سایر خبرها

نوشتن دیدگاه

جدیدترین عناوین

یادداشت

shorabaft1.jpg
مهر 19, 1401
بزودی، اسماعیل قاسمی سکان شهرداری بافت را بدست خواهد گرفت

اسماعیل قاسمی و یک ماموریت سخت در شهرداری بافت

یادداشت سردبیر نویسنده: میثم انصاری راد
یادداشت/ با انتخاب آقای اسماعیل قاسمی به سمت شهردار بافت، پس از بیش از یک سال از بدون شهردار ماندن شهربافت، به عنوان تنها مرکز شهرستان بدون شهردار در استان کرمان و جزو معدودترین… ادامه

خبرهای ویژه

walnut1.jpg
مهر 12, 1401
مدیرکل کشاورزی استان کرمان خبرداد؛

سرمازدگی باعث کاهش تولید گردو در استان کرمان شده است

رئیس جهاد کشاورزی کرمان از خسارت به کشاورزان گردوکار بافت و رابر خبر داد و گفت: تولید محصول کاهش یافته است
خبرهای ویژه نویسنده: میثم انصاری راد
محمد خیر اندیش گفت: استان کرمان بیشترین سطح زیر کشت گردو کشور را دارد اما در زمینه تولید رتبه سوم را دارا است. وی عنوان کرد: هر سال ۱۱ هزار و ۵۰۰ تن محصول خشک در کرمان تولید می‌شود اما در سال جاری… ادامه خبر

پیشخوان روزنامه هاvtem news box

برج تاریخی مهرآباد در شهرستان ارزوییه در حال مرمت است 

مختار اسکندرزاده، مدیراداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان ارزوئیه اظهار کرد: در این فاز از عملیات مرمتی اعتباری معادل یک میلیارد ریال هزینه شده است و…
vtem news box

قرعه‌کشی مرحله یک‌هشتم جام حذفی برگزار شد/سه تیم کرمانی در جام حذفی 

 قرعه‌کشی مرحله یک‌هشتم نهایی جام حذفی فوتبال ایران انجام شد و سه تیم کرمانی در جام حذفی فوتبال، حریفان خود را شناختند. استقلال تهران- ملوان بندرانزلی…
vtem news box

لایحه بودجه پیشنهادی 2 هزار میلیارد تومانی شهرداری رفسنجان تقدیم شورای شهر شد 

مجید کهنوجی شهردار رفسنجان با حضور در صحن شورا لایحه پیشنهاد بودجه ۱۴۰۲شهرداری را به منظور بررسی و تصویب تقدیم شورای شهر نمود. در همین راستا سیدحسین…
vtem news box

پروژه انتقال آب خلیج فارس به شهر کرمان آغاز شده است 

محمدمهدی فداکاراستاندارکرمان اظهار کرد: پروژۀ آبرسانی جیرفت و عنبرآباد از سد جیرفت در حال پیشرفت است. شبکه و تصفیه خانه برای آبرسانی به چهار شهرستان ش…