رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست کشور با بیان اینکه باید خادم مردم باشیم و مردم مشکل‌ دارند و باید مشکل‌شان حل شود، عنوان کرد: آنچه در سفرهای استانی مصوب می‌شود نقدی پرداخت می‌شود و باید شش ماه دیگر ماحصل سفر ریاست‌جمهور دیده شود و هیچ کلنگی زده نشده است و اولویت با طرح‌های نیمه‌تمام است و دور دوم سفر تمام مدیران ارزیابی می‌شوند.

رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست کشور با بیان اینکه باید خادم مردم باشیم و مردم مشکل‌ دارند و باید مشکل‌شان حل شود، عنوان کرد: آنچه در سفرهای استانی مصوب می‌شود نقدی پرداخت می‌شود و باید شش ماه دیگر ماحصل سفر ریاست‌جمهور دیده شود و هیچ کلنگی زده نشده است و اولویت با طرح‌های نیمه‌تمام است و دور دوم سفر تمام مدیران ارزیابی می‌شوند.

سلاجقه با بیان اینکه مسؤولانی که جهادی کار نمی‌کنند باید کنار گذاشته شوند، گفت: زیرساخت‌های شهرستان وضعیت مناسبی ندارد و از احیا استیل می‌خواهیم به مسؤولیت‌های اجتماعی هم عمل کند. ادامه داد: در شهرستان آب مسئله اساسی است و زیرساخت‌های مناسب جاده‌ای وجود ندارد. مشکل اراضی مسکن ملی پیگیری خواهد شد تا زمین به مسکن ملی داده شود.

وی با اشاره به اینکه طرح تفصیلی شهرستان بافت با همه اجزایش و کاملاً مهندسی‌شده آماده شود، تصریح کرد: بودجه ۱۴۰۱ کشور بر مبنای نقشه آمایش سرزمینی کشور بودجه‌ریزی شد و گام عالمانه‌ای است که اولین بار بودجه کشور بر مبنای آمایش سرزمینی است.

رئیس حفاظت محیط‌زیست با اشاره به محرومیت‌های شهرستان بافت، گفت:  در مصوبات سفر طرح‌های بالای 30 درصد اعتبار کافی بگیرند و تمام بشوند.

صمدالله محمدی نماینده بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس اظهار داشت: بزرگ‌ترین مشکل شهرستان بافت نبود زیرساخت است و خصوصاً در حوزه جاده‌ای، برق صنعتی، آب صنعتی و گاز صنعتی مشکلات اساسی داریم و متأسفانه به‌دلیل نبود زیرساخت سرمایه‌گذار راغب به سرمایه‌گذاری در شهرستان نیست.

وی با اشاره به توزیع نامتوازن و ناعادلانه امکانات و صنعت عنوان کرد: درصورتی‌ که زیرساخت نداشته باشیم و نتوانیم شغل ایجاد کنیم مهاجرت امر طبیعی است.

نماینده شهرستان‌های بافت، رابر و ارزوئیه خاطرنشان کرد: در سیل اخیر به قنوات و کانال‌های کشاورزی خسارت وارد شده است و رودخانه‌ها ساماندهی نشدند. اگر آب قنوات رهاسازی نشود مشکل مردم پابرجا است و معیشت مردم در گرو آب قنوات است.

محمد محمدزاده امام‌ جمعه شهرستان بافت در جلسه شورای اداری با بیان اینکه مردم به این دولت امیدوار هستند، اظهار داشت: مردم به تغییر رأی دهند و مدیری که جهادی نیست کنار گذاشته شوند و متأسفانه زیرساخت در شهرستان نیست و دلیل اصلی سرمایه‌گذاری نکردن سرمایه‌گذار همین است.

وی با اشاره به اینکه این سفر باید برای مردم دستاوردی داشته باشد، گفت: ایجاد شغل باید اولویت برای شهرستان باشد و در مسکن ملی هیچ اتفاق چشمگیری اتفاق نیفتاده است.

 فرهاد آراسته اظهار داشت: نیازمند تأمین اعتبار جهت طرح‌های نیمه‌تمام مجتمع آب‌رسانی روستایی،  توسعه آب شهری بافت، بزنجان و کشکوئیه، تأسیس خوابگاه دانشجویی، روان آب‌های بالادست، خرید ماشین‌آلات برای شهرداری‌ها و... هستیم.

وی گفت: نیازمند توسعه زیرساخت‌های برق شهرستان و مساعدت در جهت اجرای طرح‌های آبخیزداری، تأمین اعتبار جهت زیرساخت‌های گردشگری، تأمین اعتبار جهت پروژه‌های باند دوم محورهای مواصلاتی بافت کرمان، بافت سیرجان و بافت ارزوئیه و بافت رابر هستیم که این طرح‌ها قریب به ده سال کلنگ‌زنی شده است./فارس

salajegheh.jpg

سایر خبرها

نوشتن دیدگاه

جدیدترین عناوین

یادداشت

entekhabat111.jpg
اسفند 13, 1402
سقوط مشارکت ملی در انتخابات

ثبت پایین ترین مشارکت در انتخابات در تاریخ جمهوری اسلامی/ بجای 41 درصد مشارکت، بگویید 59 درصد عدم مشارکت!

پایین ترین مشارکت در تاریخ انتخابات های ایران رقم خورد!
یادداشت سردبیر نویسنده: میثم انصاری راد
یادداشت سردبیر/انتخابات مجلس با همه مشکلات و مشخصه های خود از تایید صلاحیت ها و عدم تاییدهای سئوال برانگیز برگزار شد اما در این بین مشارکت پایین 41 درصدی و کم شدن یک درصدی مشارکت… ادامه

خبرهای ویژه

mes-raf12.jpg
مهر 02, 1402
به همت شرکت مس

استادیوم اختصاصی مس رفسنجان در آستانه بهره برداری در این ماه قرار گرفت

استادیوم 10 هزارنفری مس رفسنجان به بهره برداری می رسد
خبرهای ویژه نویسنده: میثم انصاری راد
مجموعه ورزشی شهدای مس رفسنجان قرار است که در هفته هفتم لیگ برتر فوتبال به طور رسمی آغاز به کار کند. به گزارش ایسنا، مجموعه ورزشگاه شهدای صنعت مس رفسنجان با ظرفیت ۱۰ هزار نفر که شامل سالن بدنسازی،… ادامه خبر

پیشخوان روزنامه هاvtem news box

سقوط نرخ ارز و سکه در بازار ایران 

بازار ارز و طلا کاهش قیمت خوبی را تجربه کرده و هر دلار آمریکا در بازار غیررسمی به 64.800 تومان رسیده است. هر گرم طلای 18 عیار تا ساعت 13 ظهر دوشنبه بی…
vtem news box

واحد تولید آهن اسفنجی مجتمع فولاد بافت کرمان در آستانه افتتاح قرار گرفت 

واحد تولید آهن اسفنجی شماره 2 مجتمع فولاد بافت با راهبری ایمیدرو، در فهرست طرح های آماده بخش معدن و صنایع معدنی افتتاح قرار گرفت. ظرفیت واحد شماره 2…
vtem news box

ثبت پایین ترین مشارکت در انتخابات در تاریخ جمهوری اسلامی/ بجای 41 درصد مشارکت، بگویید 59 درصد عدم مشارکت! 

یادداشت سردبیر/انتخابات مجلس با همه مشکلات و مشخصه های خود از تایید صلاحیت ها و عدم تاییدهای سئوال برانگیز برگزار شد اما در این بین مشارکت پایین 41 در…
vtem news box

آمار نهایی انتخابات در حوزه انتخابیه بافت، رابر و ارزوییه به تفکیک کاندیداها/جدول 

 آمار نهایی انتخابات در حوزه انتخابیه بافت، رابر و ارزوییه به تفکیک کاندیداها در قالب یک جدول منتشر شد. بر اساس نتایج یاسر سلیمانی با 24911 رای منتخب…