استاندار کرمان با تاکید براینکه سهم استان کرمان از صنعت گردشگری کشور افزایش یابد، گفت: سهم کرمان در گردشگری کشور پایین است گرچه در دولت یازدهم این سهم افزایش یافته است.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، علیرضا رزم حسینی پیش از ظهر چهارشنبه در همایش روز جهانی گردشگری که در اتاق بازرگانی کرمان برگزار شد، با اشاره به اینکه گسترش صنعت ای تی در جهان و دسترسی راحت به اطلاعات موجب رونق صنعت گردشگری می شود، افزود:صنعت گردشگری و میراث فرهنگی یکی از صنایع پردرآمد و کم هزینه است که بیشترین بهره وری را به همراه دارد.
وی با اشاره به سهم پائین ایران در صنعت گردشگری، یادآور شد: در دولت تدبیر و امید سهم ایران در صنعت گردشگری، سهمی فزاینده است.
استاندار کرمان در ادامه اقدامات در استان کرمان در دولت تدبیر و امید را، اتفاقات تاریخی و شگفت انگیز دانست و خاطر نشان کرد: این اقدامات به یمن حضور همه آحاد جامعه و همدلی موجود اجرایی شده است.
رزم حسینی با تاکید براینکه ظرفیت های استان کرمان باید در معرض دید جهانیان قرار بگیرد، گفت: اگر به مردم اعتماد کنیم مردم ثروت خود را به میدان می آورند و در اقتصاد مشارکت می کنند.
وی ضمن ارائه فهرستی از اقدامات انجام شده در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در استان کرمان طی سه سال گذشته، افزود: بازسازی و مرمت کنسولگری انگلیس، بازار بزرگ کرمان، حمام ظهیرالدوله و حمام ته باغ لله، خانه حاج آقا علی رفسنجان که قدمت تاریخی زیادی دارند، از جمله این اقدامات است.
استاندار کرمان از بازسازی کاروانسرای حاج آقا علی کرمان در آینده نزدیک خبر داد و یادآور شد: پارک باغ تاریخی کرمان نیز در آینده نزدیک در کرمان افتتاح خواهد شد.
رزم حسینی با اشاره به اینکه هشت خانه تاریخی در کرمان با همکاری سلطانی فر رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به سازمان همیاری شهرداری واگذار شد، خاطر نشان کرد: در اوایل آغاز بکار دولت یازدهم در استان کرمان، برخی تصور می کردند پهن کردن فرش قرمز زیر پای سرمایه گذاران استان کرمان در حد شعار است اما علارغم مشکلات موجود، به قول خود عمل کردیم.

استاندارکرمان
استاندار کرمان با اشاره به اینکه کارهای بسیاری در استان باید انجام شود، گفت: بازسازی و افتتاح بیمارستان تاریخی نوریه با حدود 200 سال قدمت در دولت یازدهم آغاز شد و هم اکنون با 100 تخت بیمارستانی به مراجعه کنندگان، خدمات ارائه می دهد.
رزم حسینی به آغاز عملیات اجرایی بازسازی و مرمت قلاع اردشیر و دختر اشاره کرد و افزود: بازسازی کاروانسرای وکیل شهر کرمان که بیش از 30 سال در گرو شخصی بود، در دولت یازدهم تعیین تکلیف شد.
وی از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان درخواست نمود تا احیا و مرمت کاروانسراهای بین راهی که می تواند جاذب گردشگر باشند را، پس از شناسایی مالکان در دستور کار قرار دهد.
نماینده عالی دولت یازدهم در استان کرمان به اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی در شهرستان قلعه گنج اشاره کرد و یادآور شد: این امر موجب اقامت بیش از 60 نفر گردشگر خارجی در هتل کپری قلعه گنج گردید و ثابت کرد که امنیت پایدار می تواند گردشگران را به دنبال خود بکشاند.
رزم حسینی با اشاره به ثبت پنج اثر جهانی در استان کرمان و ثبت سه اثر در دولت تدبیر و امید، خاطر نشان کرد: در دولت های گذشته نیز اقدامات خوبی انجام شده و باید خدمات را فرای سیاست ها و جناح بازی دید و قدردانی کرد.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، در ادامه این آئین از پیشکسوتان بخش گردشگری و هتل داری در کرمان تجلیل شد.

سایر خبرها

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بافت برگزار شد

بهره برداری از 48 طرح عمرانی همزمان با هفته دولت در شهرستان بافت

بانک ها موضوع استمهال تسهیلات کشاورزی را پیگیری واز این ظرفیت قانونی به نفع مردم استفاده نمایند.

نوشتن دیدگاه

جدیدترین عناوین

یادداشت

entekhabat111.jpg
اسفند 13, 1402
سقوط مشارکت ملی در انتخابات

ثبت پایین ترین مشارکت در انتخابات در تاریخ جمهوری اسلامی/ بجای 41 درصد مشارکت، بگویید 59 درصد عدم مشارکت!

پایین ترین مشارکت در تاریخ انتخابات های ایران رقم خورد!
یادداشت سردبیر نویسنده: میثم انصاری راد
یادداشت سردبیر/انتخابات مجلس با همه مشکلات و مشخصه های خود از تایید صلاحیت ها و عدم تاییدهای سئوال برانگیز برگزار شد اما در این بین مشارکت پایین 41 درصدی و کم شدن یک درصدی مشارکت… ادامه

خبرهای ویژه

photo1718007632.jpeg
خرداد 21, 1403
با حضور مدیرعامل شرکت فلای دبی عنوان شد؛

برقراری پرواز کرمان به دبی بزودی

پرواز کرمان به دبی بزودی با ایرلاین فلای دبی برقرار خواهد شد
خبرهای ویژه نویسنده: میثم انصاری راد
به دنبال مذاکرات صورت گرفته در کرمان‌آیدکس ۲۰۲۴، با حضور استاندار کرمان و رئیس شرکت فلای دبی امارات ،زمینه قرار داد برای راه‌اندازی خط هوایی مستقیم و پایدار بین شهرهای کرمان ایران و دبی امارات عربی… ادامه خبر

پیشخوان روزنامه هاvtem news box

غار طُرنگ شهرستان بافت و چند اثر در راور، فهرج و رابر ثبت ملی شدند 

رئیس اداره ثبت آثار اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان: پنج اثر طبیعی استان کرمان در نخستین نشست شورای مرکزی ثبت آثار طبیعی ملی د…
vtem news box

لزوم استفاده شهرداری سیرجان از تجربیات کلانشهرها در توسعه شهری 

شهردار سیرجان بهمراه رییس و جمعی از اعضای شورای شهر سیرجان، معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری، معاون فنی و زیربنایی شهرداری و مدیر واحد املاک در نشست…
vtem news box

ورزشگاه بزرگ مس کرمان تا یک ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید 

شرکت ملی صنایع مس ایران در گزارشی پیرامون پروژه های در دست افتتاح خود، از تکمیل و راه اندازی ورزشگاه اختصاصی مس کرمان تا ماه آینده خبر داد. به گزارش…
vtem news box

برقراری پرواز کرمان به دبی بزودی 

به دنبال مذاکرات صورت گرفته در کرمان‌آیدکس ۲۰۲۴، با حضور استاندار کرمان و رئیس شرکت فلای دبی امارات ،زمینه قرار داد برای راه‌اندازی خط هوایی مستقیم و…