Search - JComments
جستجو در مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو در مطلب
جستجو در خبر خوان
جستجو - برچسب ها

رییس مرکز کرمان شناسی:

گلاب زاده

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد علی گلاب زاده پیش از ظهر سه شنبه در مراسم اجرای عملیات بازسازی و مرمت قبه سبز شهر کرمان، اظهار کرد: در گذشته برجسته ترین شخصیت ها در این دانشگاه پرورش یافته اند.

وی ادامه داد: شخصیت هایی از جمله شیخ محمود شبستری و مجد خافی که هر کدام در زمان خود یک اسطوره فرهنگی بوده اند، در این دانشگاه به کسب علم و دانش پرداخته اند.

وی با اشاره به اینکه این بنا در آن زمان به عنوان پایگاه فرهنگی برای کشور بوده است، گفت: از سراسر کشور دانشجو در این دانشگاه تربیت شده است و این در حالی است که این بنا به خوابگاه، دارالشفا، خانقا و مسجد مجهز بوده است.

گلاب زاده تصریح کرد: باید کاوش هایی صورت بگیرد زیرا در این مکان تاریخی قبر شش شخصیت بزرگ از جمله ترکان خاتون وجود دارد که در این کاوش ها رد پای تاریخ کرمان را می شود، دید.

رئیس مرکز کرمان شناسی یادآور شد: مشغول تهیه یک مجموعه کامل از خانقانیان هستیم که بخش عمده ای از آن به این مکان تاریخی ارتباط دارد و اطلاعات جدیدی مکتوب خواهد شد.

نوشتن دیدگاه

جدیدترین عناوین

یادداشت

Tramway
اسفند 03, 1399

از احداث قطارشهری ترموآ در شهر کرمان چه خبر؟

موضوع احداث قطار شهری کرمان با توجه به اهمیت این شهر از موضوعات مهم شهری این سال های کرمان بوده است
یادداشت سردبیر نویسنده: میثم انصاری راد
طلوع کرمان- در حالی شهرداری کرمان از رونمایی از 20 دستگاه اتوبوس درون شهری خبرداد که این شهر همچنان از ضعف حمل و نقل عمومی رنج می برد و مسیرهای زیادی در خلاء حمل و نقل شهری قرار… ادامه

خبرهای ویژه

zarif
ارديبهشت 08, 1400
یک بداخلاقی سیاسی

ظریف بزودی درباره کلیپ کوتاه منتشر شده صوتی صحبت خواهد کرد

ماجرای انتشار کلیپ صوتی مصاحبه ظریف با سعید لیلاز تحلیل گر برجسته اصلاح طلب، فضای خاصی را در کشور به وجود آورده است.
خبرهای ویژه نویسنده: میثم انصاری راد
 طبق برخی خبرها دکتر ظریف وزیر امور خارجه ایران در پی حواشی اخیر ناشی از پخش یک کلیپ صوتی تقطیع شده که با هدف مشخص از سوی دشمنان خارجی در شبکه فارسی زبان وابسته به عربستان سعودی منتشر شد، بزودی… ادامه خبر

پیشخوان روزنامه هااز سراسر جهان