تقاطع غیر همسطح بزرگ 2.5 کیلومتری سربازان گمنام امام زمان (عج) که در چهارراه امیرکبیر کرمان قرار گرفته است به بهره برداری رسید.

جواد فلاح،مدیرعامل گروه تخصصی شهید رجایی در آیین بهره‌برداری از هشتمین پروژۀ بزرگ شهرداری در سی‌و‌هفتمین هفته از پویش «افتتاح» شهرداری کرمان با شعار «هر هفته یک افتتاح»، ضمن تبریک عید مبعث و گرامیداشت یاد سردار دل‌ها و دیگر شهدا، گفت: از رییس و اعضای محترم شورای اسلامی شهر کرمان که با همدلی، کمک خوبی به افتتاح پروژه‌های شهر دارند، شهردار محترم و فرهیخته کرمان که تلاش مجدانه‌ای دارند، مردم نجیب کرمان که در اجرای این پروژه صبوری کردند و مهندس رحمانی، قأئم‌مقام هولدینگ راه و شهرسازی قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) و نماینده محترم فرمانده این قرارگاه، سپاسگزارم.
وی زیربنای پروژۀ غیرهم‌سطح «سربازان گمنام امام زمان»(عج) را حدود ۱۸ هزار مترمربع و طول مسیر آن را 2.5 کیلومتر دانست و گفت: در این پروژه علاوه بر احداث ۱۷۷ شمع به ارتفاع حدود ۴۰ کیلومتر، حدود 6000 تن آرماتور و ۴۵ هزار مترمکعب بتن به‌کار رفته است.
مدیرعامل گروه تخصصی شهید رجایی، با بیان اینکه روش پل‌سازیِ تقاطع غیرهم‌سطح «سربازان گمنام امام زمان»(عج)، یکی از متدهای به‌روز در صنعت پل‌سازی در دنیاست که الان، در کشورهایی مثل آمریکا، کانادا، روسیه و اسپانیا مورد استفاده قرار می‌گیرد، گفت: این پل که به‌صورت پیش‌ساخته است، دو مزیت دارد؛ یکی اینکه دهانه‌های بزرگ‌تری دارد که در زیبایی منظر شهری تأثیرگذار است و چون پایه‌های کمتری دارد؛ برخورد کمتری با معارضان دارد.
فلاح افزود: یکی دیگر از مزیت‌های پیش‌ساخته‌بودن این پل، این است که قطعات پیش‌ساخته در کارخانه ساخته و در محل نصب می‌شود؛ بنابراین، در محل پروژه با آلایندگی و ترافیکی کمتری مواجه می‌شویم.
وی ادامه داد: نکتۀ مهم دیگر، ساختن قطعات در محل کارخانه و نصب در محل اجرای پل است که دقت نقشه‌برداریِ پروژه را افزایش می‌دهد؛ بنابراین، حداکثر خطا، کمتر از دو سانتی‌متر است.
مدیرعامل گروه تخصصی شهید رجایی ضمن تقدیر از «سنجری»، مدیر پروژه‌های گروه تخصصی شهید رجایی در کرمان، گفت: تعداد ۱۲۰ هزار نفر روز نیرو در این پروژه فعالیت داشته است.
فلاح با بیان اینکه این پروژه سال ۹۶ کلید خورده، اما تا اردیبهشت امسال ۲۰ درصد پیشرفت داشته است، گفت: پس از انتخاب مهندس عالم‌زاده، به‌عنوان شهردار کرمان، با هماهنگی و همکاری ایشان، 80 درصد باقی‌ماندۀ پروژه طی ۱۰ ماه گذشته اجرا شد و امروز به بهره‌برداری رسید.
وی افزود: به پیشنهاد مهندس عالم‌زاده، مقرر شد تا پل‌های در دست ساخت، همزمان اجرا نشود؛ بلکه یکی‌یکی اجرا شود تا سریع‌تر به بهره‌برداری برسند و مزاحمت و مشکلات کمتری برای مردم ایجاد کند.
فلاح ادامه داد: ساختِ پروژۀ «شهدای خلبان» (هوانیروز) نیز پس از رفع معارض از هفتۀ آینده آغاز خواهد شد.
رحمانی، مدیر هولدینگ راه و شهرسازی قرارگاه عملیاتی خاتم‌‌الانبیا(ص) و قائم‌مقام فرمانده قرارگاه خاتم که به نمایندگی از فرمانده این قرارگاه، در مراسم حضور داشت نیز، با تبریک عید مبعث و گرامیداشت یاد سردار دل‌ها و دیگر شهدا گفت: باعث افتخار است که قرارگاه خاتم در شهرهای مختلف کشور، پروژه‌های متعدد شهری را اجرا می‌کند.
وی افزود: امسال علی‌رغم مشکلات اقتصادی زیادی که در کشور وجود داشت، قرارگاه خاتم توانست پروژه‌های متعددی را با استفاده از ظرفیت‌های مختلفی که دارد، به بهره‌برداری برساند و به مردم تقدیم کند.
مدیر هولدینگ راه و شهرسازی قرارگاه عملیاتی خاتم‌‌، با اشاره به پروژه‌های «راه‌آهن خاف»، به طول ۲۲۷ کیلومتر، گفت: این پروژه، آرزوی مردم رنج‌دیده و نجیب افغانستان بود و این کشور را به دنیا وصل کرد.
رحمانی افزود: امروز هم باعث خوشحالی است که یک پروژۀ دیگر از مجموعه پروژه‌های قرارگاه خاتم در کرمان افتتاح و بخشی از مشکل ترافیکی این شهر حل می‌شود.
وی با بیان اینکه قرارگاه خاتم، ۳۰۰ پروژه در سراسر کشور در دست اجرا دارد، گفت: قرارگاه خاتم، یک ظرفیت بزرگ است که به فرموده رهبر معظم انقلاب، بازوی توانمند دولت‌ها و در خدمت دولت و مردم است.
رحمانی بیان کرد: به نوبه خودم و به نمایندگی از فرمانده قرارگاه خاتم، از مدیران استان و شهر کرمان و تمام کسانی که در تکمیل این پروژه تلاش کردند، تشکر می کنم./کرمان آنلاین

amirkabirbridgekerman

 

 

amirkabirbridge2

 

amirkabirkerman1

 

سایر خبرها

20 دستگاه اتوبوس شرکت واحد خریداری شده باعث ارتقای حمل و نقل عمومی شهرکرمان شده است

شهردار کلانشهر کرمان درباره طرح شهرداری کرمان برای میدان اول هفت باغ و وضعیت سایر پروژه ها گزارش داد

کرمان، یزد و هرمزگان در وضعیت بحرانی کرونا قرار گرفته است

نوشتن دیدگاه

جدیدترین عناوین

یادداشت

Tramway
اسفند 03, 1399

از احداث قطارشهری ترموآ در شهر کرمان چه خبر؟

موضوع احداث قطار شهری کرمان با توجه به اهمیت این شهر از موضوعات مهم شهری این سال های کرمان بوده است
یادداشت سردبیر نویسنده: میثم انصاری راد
طلوع کرمان- در حالی شهرداری کرمان از رونمایی از 20 دستگاه اتوبوس درون شهری خبرداد که این شهر همچنان از ضعف حمل و نقل عمومی رنج می برد و مسیرهای زیادی در خلاء حمل و نقل شهری قرار… ادامه

خبرهای ویژه

alemzadeh
تیر 21, 1400
آبادانی بیشتر در شهر کرمان

شهردار کلانشهر کرمان درباره طرح شهرداری کرمان برای میدان اول هفت باغ و وضعیت سایر پروژه ها گزارش داد

شهردار کرمان توضیحاتی پیرامون طرح های عمرانی شهرداری کلان شهر کرمان بیان کرد؛
خبرهای ویژه نویسنده: میثم انصاری راد
طلوع کرمان به نقل از کرمان آنلاین- سیدمهران عالم‌زاده، بیستم تیرماه در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان با اشاره به اینکه چند هفته از آماده‌سازی آرامستان «بهشت کریمان» جهت بهره‌برداری می‌گذرد،… ادامه خبر

پیشخوان روزنامه هااز سراسر جهان