Search - JComments
جستجو در مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو در مطلب
جستجو در خبر خوان
جستجو - برچسب ها

وی با اشاره به وضعیت چندین ساله خشکسالی در استان و شهر کرمان گفت: در استان کرمان بارندگی بسیار کاهش پیدا کرده و امسال میزان بارندگی در کرمان نسبت به مدت مشابه سال قبل 73 درصد کاهش پیدا کرده و در این شرایط باید مدیریت مصرف انرژی و صرفه‌جویی کرد.

طلوع کرمان به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرمان، علی بابایی امروز در همایش شهرداران، دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی بخش مرکزی شهرستان کرمان با تبریک دهه کرامت اظهار‌داشت: باید از دهیاران و شهرداران که از عوامل اصلی عمران و آبادانی در مناطق مختلف هستند، تشکر کرد.

فرماندار شهرستان کرمان با تبیین مسائل و مشکلات روز استان و کشور گفت: شهرداران، دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی باید با شرایط روز کشور آشنایی پیدا کرده و امروز مهمترین مطلب در حوزه کاری آشنایی با مسائل روز است.

وی با اشاره به اینکه دشمن با شایعه پردازی قصد توطئه در جامعه دارد و باید نسبت به این شایعات هوشمندانه عمل کرد افزود: به‌عنوان مثال در ماه‌های گذشته بعضی از کامیون‌داران که مورد سوءاستفاده معاندین به نظام قرار گرفته بودند، علت اصلی تجمع آنها ناآگاهی و کم‌اطلاعی از خدمات نظام بود.

بابایی با بیان اینکه دشمن تمام توان خود را برای ناکارآمد جلوه دادن نظام اسلامی گذاشته و وظیفه همه است که با مدیریت خوب خدمات نظام را به مردم معرفی کنیم خاطر‌نشان کرد: با مشکلات پیش رو و اعتراضات مردمی نباید احساساتی برخورد کرد.

وی با اشاره به وضعیت چندین ساله خشکسالی در استان و شهر کرمان گفت: در استان کرمان بارندگی بسیار کاهش پیدا کرده و امسال میزان بارندگی در کرمان نسبت به مدت مشابه سال قبل 73 درصد کاهش پیدا کرده و در این شرایط باید مدیریت مصرف انرژی و صرفه‌جویی کرد.

فرماندار شهرستان کرمان با بیان اینکه مقابله با حاشیه‌نشینی یک موضوع مهم است که باید در دستور کار دهیاران و شهرداری‌ها قرار گیرد افزود: تمام ساخت و سازها باید در محدوده طرح هادی روستاها انجام شود و از ساخت و ساز در حریم رودخانه‌ها جلوگیری کنید.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه در سال‌های گذشته با تغییر کاربری اراضی کشاورزی، ساخت و سازهایی انجام شده که با عوامل همکاری با مالکان برخورد قانونی می‌شود تصریح کرد: راه‌اندازی میز خدمت در شهرداری‌ها و دهیاری‌ها تایکد ریاست جمهوری است و پاسخ مردم را باید به درستی داد.

بابایی با بیان اینکه ارسال ثبت وقایع حیاتی در اسرع وقت الزامی است و باید جدی گرفته شود گفت: متاسفانه با وجود خشکسالی در استان بهره‌وری در کشاورزی پایین است و باید با استفاده از آبیاری به روش‌های نوین میزان مصرف آب در حوزه کشاورزی را کاهش داده و از آبیاری فضای سبز با آب آشامیدنی خودداری کرد.

وی با اشاره به اینکه توجه به محیط زیست الزامی است و از ریختن خاک و نخاله ساختمانی در محدوده و ورودی و خروجی شهرها و روستاها جلوگیری شود افزود: افزایش مشارکت مردم در توسعه هر منطقه ضروری است و اگر مردم نخواهند، هیچ آبادانی انجام نمی‌شود.

باران

سایر خبرها

کرمان، نامزد شهر ملی صنایع دستی ایران شد

ارزش پروژه های راهسازی شمال استان کرمان به 824 میلیارد تومان می رسد

بافت بیشترین سطح زیر کشت گیلاس را در استان کرمان داراست

نوشتن دیدگاه

جدیدترین عناوین

یادداشت

Tramway
اسفند 03, 1399

از احداث قطارشهری ترموآ در شهر کرمان چه خبر؟

موضوع احداث قطار شهری کرمان با توجه به اهمیت این شهر از موضوعات مهم شهری این سال های کرمان بوده است
یادداشت سردبیر نویسنده: میثم انصاری راد
طلوع کرمان- در حالی شهرداری کرمان از رونمایی از 20 دستگاه اتوبوس درون شهری خبرداد که این شهر همچنان از ضعف حمل و نقل عمومی رنج می برد و مسیرهای زیادی در خلاء حمل و نقل شهری قرار… ادامه

خبرهای ویژه

zarif
ارديبهشت 08, 1400
یک بداخلاقی سیاسی

ظریف بزودی درباره کلیپ کوتاه منتشر شده صوتی صحبت خواهد کرد

ماجرای انتشار کلیپ صوتی مصاحبه ظریف با سعید لیلاز تحلیل گر برجسته اصلاح طلب، فضای خاصی را در کشور به وجود آورده است.
خبرهای ویژه نویسنده: میثم انصاری راد
 طبق برخی خبرها دکتر ظریف وزیر امور خارجه ایران در پی حواشی اخیر ناشی از پخش یک کلیپ صوتی تقطیع شده که با هدف مشخص از سوی دشمنان خارجی در شبکه فارسی زبان وابسته به عربستان سعودی منتشر شد، بزودی… ادامه خبر

پیشخوان روزنامه هااز سراسر جهان