Search - JComments
جستجو در مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو در مطلب
جستجو در خبر خوان
جستجو - برچسب ها

همزمان با اغاز سال تحصیلی جدید بلوار جمهوری اسلامی به سمت خیابان شریعتی و بلوار شید صدوقی بازگشایی می شود.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، علیرضا رزم حسینی پس از بازدید سرزده از پروژه های شهری کرمان، از بازگشایی بلوار جمهوری اسلامی به سمت خیابان شریعتی و بلوار صدوقی خبر داد و افزود:طبق قول مساعد قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا و شهرداری کرمان بر باز کردن مسیر بلوار جموری اسلامی به سمت خیابان شریعتی و بلوار شهید صدوقی آزاد و تردد در این محور ممکن خواهد شد.
استاندار کرمان همچنین پیشرفت فیزیکی پروژه میدان آزادی را قابل قبول ارزیابی کرد و گفت:بر اساس قول مساعد نماینده قرارگاه خاتم، محور خیابان استقلال به سمت محور آزادی نیز تا ماه آینده بازگشایی خواهد شد.
در ادامه این بازدید سرزده، استاندار کرمان پس از شرکت در نماز مغرب و عشا مسجد جامع از پیشرفت فیزیکی میدان شهدا(مشتاق)، حمام باغ لله و بیمارستان در حال ساخت توسط بخش خصوصی در خیابان ابن سینا بازدید کرد.

استانداری کرمان

استاندار کرمان همچنین از روند اجرایی پروژه گودال خشت مال ها که پس از وقفه نسبتا طولانی در حال ساخت می باشد نیز دیدن کرد.
گفتنی است پیشرفت این پروژه قابل قبول بوده و عملیات اجرایی ژئوتکستال و ژئو منبران زهکشی گودال خشت مال ها درشرایط خوب و مطلوبی در حال اجراست.

به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، حمام تاریخی باغ لله به گواه تاریخ به دستور خواجه اتابک بزقوش (از عرفا و سیاستمداران کرمان در زمان قاجار) حدود 200 سال پیش احداث شد و تا سالهای سال محلی بود برای پاتوق اقشار مختلف کرمان قدیم و با توجه به جایگاهی که گرمابه ها در جامعه قدیم ایرانی داشتند، این گرمابه نیز کارکرد یک پایگاهی اجتماعی، سیاسی و اقتصادی را داشته است.
این گرمابه که به خاطر بی توجهی و بالا آمدن آبهای زیرزمینی به یک مخروبه تبدیل شده بود اما در دولت تدبیر و امید این بنا مورد توجه قرار گرفت و در حال حاضر بتن ریزی و مقام سازی این بنا توسط شهرداری کرمان با نظارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان انجام گرفته و انتظار می رود تا فروردین امسال به بهره برداری برسد.
عملیات مرمت و بازسازی این بنا با هزینه ای بالغ بر یک میلیارد و پانصد میلیون تومان آغاز شد و برای تجهیز آن به یک میلیارد تومان نیاز دارد.
میدان شهدا (مشتاقیه) شهر کرمان نیز از مجموعه هایی بود که به‌ دلیل بی توجهی و نوسازی ‌نکردن مغازه‌‌ها توسط مالکان، وضعیت نامناسب و ناموزونی را طی سالیان گذشته به خود گرفته بود اما با تأکید استاندار کرمان، کار بدنه‌سازی میدان شهدا طی انعقاد تفاهم نامه ای در دهم خرداد سال 93، در دستور کار قرار گرفت و مقرر گردید میزان 5.7 میلیارد تومان اعتبار برای اجرای این طرح در نظر گرفته شود.
قرارداد پروژه گودال خشت مال‌ها(مجتمع تجاری صاروج پارس ) شامل قسمت‌های مختلفی از جمله فضاهایی مانند سینما، مکان‌های ورزشی، هتل، مکان های تفریحی، پذیرایی، فضای سبز عمومی در وسط مجموعه، اماکن تجاری و هایپرمارکت نیز با هدف رونق بافت تاریخی کرمان در حال اجراست.
تفاهم نامه این مجتمع در 25 دی ماه سال 89 با سرمایه گذاری گروه عمانی با برآورد هزینه 400 میلیارد تومان منعقد شد و این پروژه در حال حاضر عملیات برداشت خاکی خود را آغاز کرده و در مجموع بیش از 9 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

سایر خبرها

فاز نخست کارخانه کنسانتره مس رمشک در شهرستان قلعه گنج آماده بهره برداری است

سفر استاندار کرمان به شهرستان کهنوج

نماینده مردم کهنوج در مجلس از توانایی بالای رزم حسینی روایت می کند

نوشتن دیدگاه

جدیدترین عناوین

یادداشت

Tramway
اسفند 03, 1399

از احداث قطارشهری ترموآ در شهر کرمان چه خبر؟

موضوع احداث قطار شهری کرمان با توجه به اهمیت این شهر از موضوعات مهم شهری این سال های کرمان بوده است
یادداشت سردبیر نویسنده: میثم انصاری راد
طلوع کرمان- در حالی شهرداری کرمان از رونمایی از 20 دستگاه اتوبوس درون شهری خبرداد که این شهر همچنان از ضعف حمل و نقل عمومی رنج می برد و مسیرهای زیادی در خلاء حمل و نقل شهری قرار… ادامه

خبرهای ویژه

zarif
ارديبهشت 08, 1400
یک بداخلاقی سیاسی

ظریف بزودی درباره کلیپ کوتاه منتشر شده صوتی صحبت خواهد کرد

ماجرای انتشار کلیپ صوتی مصاحبه ظریف با سعید لیلاز تحلیل گر برجسته اصلاح طلب، فضای خاصی را در کشور به وجود آورده است.
خبرهای ویژه نویسنده: میثم انصاری راد
 طبق برخی خبرها دکتر ظریف وزیر امور خارجه ایران در پی حواشی اخیر ناشی از پخش یک کلیپ صوتی تقطیع شده که با هدف مشخص از سوی دشمنان خارجی در شبکه فارسی زبان وابسته به عربستان سعودی منتشر شد، بزودی… ادامه خبر

پیشخوان روزنامه ها