مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری سمنان گفت: طرح‌های فرهنگی اجتماعی ویژه اتباع و مهاجران خارجی در استان سمنان در دو سطح کشوری و درون استانی برگزار می‌شود.

به گزارش طلوع کرمان به نقل از خبرگزاری تسنیم از شاهرود، سید امیر علوی صبح امروز در نشستی با مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان سمنان با اشاره به وضعیت فرهنگی اتباع خارجی در استان سمنان اظهار داشت: اجرای طرح‌های فرهنگی و اجتماعی ویژه اتباع خارجی در استان سمنان یکی از اولویت‌های مهم اداره کل امور اتباع و مهاجران خارجی است.

وی با تأکید بر لزوم اجرای این طرح‌های فرهنگی و اجتماعی خاطرنشان کرد: تشکیل کارگروه فرهنگی اجتماعی اتباع خارجی به دستور صریح مقام معظم رهبری در اولویت قرار گرفت و این مهم در استان سمنان اجراشده است.

مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری سمنان با بیان اینکه تقویت فرهنگی و مذهبی پناهندگان خارجی به این استان یکی از اهداف والای این اداره کل است افزود: درگذشته برنامه خاصی برای این قشر از جامعه اجرا نمی‌شد اما اکنون طرح‌های ویژه برای این افراد در یستان سمنان برنامه‌ریزی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه کارگروه فرهنگی اجتماعی اتباع و مهاجران خارجی در استان در دو بعد فعالیت می‌کند تصریح کرد: فعالیت‌ها و برنامه‌های این کارگروه با توجه به دستورالعمل‌های ابلاغی در بعد کشور و تصمیمات فرهنگی دستگاه‌های فرهنگی درون استان برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود.

علوی ارتقای سطح فرهنگی و اجتماعی اتباع خارجی را از اولویت‌های مهم این کارگروه عنوان کرد و گفت: تشکیل کمسیون‌های مربوط به دستگاه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی در شهرستان ازجمله اقدام مؤثر دیگری است که دراین‌باره اجراشده است.

وی با بیان اینکه خانه‌های قرآنی شهری و روستایی یک ظرفیت مهم برای ارتقا سطح فرهنگی و مذهبی اتباع خارجی است یادآور شد: سازمان تبلیغات اسلامی می‌تواند در این راستا با اداره کل امور اتباع خارجی در استان سمنان همکاری کند و از این ظرفیت به بهترین نحو استفاده کند.

مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری سمنان با اشاره به در پیش رو بودن سالروز پناهندگان در بیستم ماه ژوئن اضافه کرد: برگزاری گردهمایی بزرگ پناهندگان استان سمنان و سامان‌دهی اتباع بیگانه در مراسم‌ها و طرح‌های فرهنگی استان یکی از مهم‌ترین برنامه‌های این اداره کل است.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

از انتشار پیام های نامناسب جلوگیری می شود.


newsحرکتی تحسین برانگیز در بام جنوب ایران؛ حلقه های مردمی بافت در پی ایجاد و احیای فضای سبز شهر بافت

IMAGE

اختصاصی طلوع کرمان؛ میثم انصاری راد- چندی است که حلقه های مردمی دلسوزی در شهربافت ایجاد...

newsمنتخبین دوره پنجم شورای اسلامی شهربافت مشخص شدند+اسامی

IMAGE

طبق اطلاع و ارسال و تایید نهایی آمار آراء ریاست جمهوری و شورای شهربافت از سوی ستاد...

پایگاه حجت الاسلام والمسلمین انصاری راد شهرخبر
راه پیشرفت و توسعه شهرستان بافت چیست؟
راه پیشرفت و توسعه شهرستان بافت چیست؟
شما باید یک گزینه برای پاسخ انتخاب کنید!

newsطرح‌های فرهنگی اجتماعی ویژه اتباع خارجی در استان سمنان اجرا می‌شود

مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری سمنان گفت: طرح‌های فرهنگی اجتماعی ویژه اتباع و مهاجران خارجی در استان سمنان در دو سطح کشوری و درون استانی برگزار...

newsمصوبات شورای شهر باید در کمیته انطباق فرمانداری کرمان به تائید برسد/ 650 میلیارد تومان بودجه شهرداری کرمان در سال جاری

فرماندار کرمان با اشاره به اینکه طرح شورایاری‌های اقتصاد مقاومتی در محلات شهر کرمان در حال اجراست گفت: مصوبات شورا باید در کمیته انطباق فرمانداری به تایید برسد. به...

newsبی توجهی به اخلاق مشکل امروز جامعه است/ حاکم‌شدن اخلاق حسنه یکی از نیازهای جامعه است

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به لزوم اخلاق‌مداری در جامعه گفت: بی‌توجهی به اخلاق مشکل جامعه است، احزاب و گروه‌ها یکدیگر را متهم به بی اخلاقی می‌کنند، مشکل امروز...

امروز: 1396/04/31