عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به لزوم اخلاق‌مداری در جامعه گفت: بی‌توجهی به اخلاق مشکل جامعه است، احزاب و گروه‌ها یکدیگر را متهم به بی اخلاقی می‌کنند، مشکل امروز اخلاق هست که باید اخلاق حسنه در جامعه حکم فرما شود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، حجت‌الاسلام و‌المسلمین محمد‌ حاج‌ابوالقاسم‌ دولابی‌ در مراسم ترتیل‌خوانی قرآن‌کریم که در شبستان امام خمینی (ره) حرم حضرت معصومه (س) برگزار شد، با اشاره به آیات 10 و 11 سوره قلم اظهار داشت: خداوند خطاب به پیامبر (ص) فرمود از انسان‌هایی که قسم میخورند و کسانی که عیب جو و سخن چین هستند اطاعت نکن.

وی با قرائت حدیثی ازامام علی (ع) درباره افراد عیب جو گفت: شما تیغ را در چشم دیگران می‌بینید ولی تنه درخت را در چشم خود مشاهده نمی‌کنید، آن‌ها که خدا بهشان لطف کرده باید به شکر خدا بپردازند تا عیب جویی دیگران را نکنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: امیرالمؤمنین (ع) فرمود نسبت به عیوب خود ایمن نباش شاید خودت عیوبی داری که خداوند به‌خاطر آن تو را عذاب دهد.

استاد حوزه علمیه با اشاره به لزوم اخلاق‌مداری در جامعه بیان کرد: بی‌توجهی به اخلاق مشکل جامعه است، احزاب و گروه‌ها یکدیگر را متهم به بی‌اخلاقی می‌کنند، مشکل امروز اخلاق هست که باید اخلاق حسنه در جامعه حکم فرما شود.

حاج ابوالقاسم با اشاره به آیه 8 سوره مزمل عنوان کرد: ای پیامبر یادخدا را به یادآور و به سوی خدا انقطاع کن یعنی انسان از غیرخدا قطع امید کند و تنها به خدا امید داشته باشد.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه تنها هدف اهل بیت (ع) تحقق اهداف الهی بود، خاطرنشان کرد: خداوند بهترین نعمت‌های بهشت را برای آن‌ها در سوره انسان بیان کرده و گفته شما به فقیر گفتید جزا نمی‌خواهید و تشکر هم نخواستید که تشکر و جزای آن‌ها بر عهده مااست.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

از انتشار پیام های نامناسب جلوگیری می شود.


newsحرکتی تحسین برانگیز در بام جنوب ایران؛ حلقه های مردمی بافت در پی ایجاد و احیای فضای سبز شهر بافت

IMAGE

اختصاصی طلوع کرمان؛ میثم انصاری راد- چندی است که حلقه های مردمی دلسوزی در شهربافت ایجاد...

newsمنتخبین دوره پنجم شورای اسلامی شهربافت مشخص شدند+اسامی

IMAGE

طبق اطلاع و ارسال و تایید نهایی آمار آراء ریاست جمهوری و شورای شهربافت از سوی ستاد...

پایگاه حجت الاسلام والمسلمین انصاری راد شهرخبر
راه پیشرفت و توسعه شهرستان بافت چیست؟
راه پیشرفت و توسعه شهرستان بافت چیست؟
شما باید یک گزینه برای پاسخ انتخاب کنید!

newsطرح‌های فرهنگی اجتماعی ویژه اتباع خارجی در استان سمنان اجرا می‌شود

مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری سمنان گفت: طرح‌های فرهنگی اجتماعی ویژه اتباع و مهاجران خارجی در استان سمنان در دو سطح کشوری و درون استانی برگزار...

newsمصوبات شورای شهر باید در کمیته انطباق فرمانداری کرمان به تائید برسد/ 650 میلیارد تومان بودجه شهرداری کرمان در سال جاری

فرماندار کرمان با اشاره به اینکه طرح شورایاری‌های اقتصاد مقاومتی در محلات شهر کرمان در حال اجراست گفت: مصوبات شورا باید در کمیته انطباق فرمانداری به تایید برسد. به...

newsبی توجهی به اخلاق مشکل امروز جامعه است/ حاکم‌شدن اخلاق حسنه یکی از نیازهای جامعه است

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به لزوم اخلاق‌مداری در جامعه گفت: بی‌توجهی به اخلاق مشکل جامعه است، احزاب و گروه‌ها یکدیگر را متهم به بی اخلاقی می‌کنند، مشکل امروز...

امروز: 1396/04/31