معاونت خدمات شهری شهرداری قدس با بیان اینکه پاکسازی معابر از پوسترهای تبلیغاتی ممکن است چندین ماه زمان ببرد گفت: هم‌اکنون چند اکیپ مشغول پاکسازی فضای شهری هستند.

رحیم اسدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شهرقدس اظهار داشت: متأسفانه پس از پایان انتخابات برخی نامزدها بدون توجه به آلودگی سیمای ظاهری شهر حتی به درب منازل مسکونی و دیوارهای عمومی شهر، پوستر و تبلیغات  خود را بدون توجه به خسارات وارده، همه ‌جا چسبانده‌‌اند.

وی افزود: به‌ منظور حفظ زیبایی چهره شهر و جلوگیری از اغتشاش بصری، شهرداری قدس قبل از انتخابات اقدام به نصب جایگاه‌های ویژه تبلیغات در سطح شهر کرده بود؛ ولی برخی شهروندان با عدم رعایت برخی نکات اقدام به نصب بنرها بر روی دیوارها ، اِلمان‌ها، تیرهای چراغ ‌برق و سایر اموال عمومی نیز کرده بودند.

معاون خدمات شهری شهرداری قدس با بیان اینکه طبق ماده 92 قانون شهرداری‌ها، نصب آگهی و دیوارنویسی‌های غیرمجاز جرم محسوب می‌شود و در محضر قانون ارتکاب به جرم در این‌گونه موارد به‌ نوعی نقض آشکار حقوق شهروندی است تصریح کرد: متأسفانه در این دوره شاهد ناهنجاری‌های تبلیغاتی بسیار زیادی از نامزدها شاهد بودیم.

 اسدی افزود: اقدامات بارز تخطی از قانون توسط نامزدها در نصب پوسترهای تبلیغاتی در تمام نقاط شهر دیده می‌شود، که رنگ‌آمیزی مجدد معابر، خیابان و نمادهای شهری و خسارت‌های واردشده ماه‌ها زمان می‌برد که به‌صورت کامل پاکسازی و امحا شود.

وی بیان کرد: مجموعه نواحی خدمات شهری منطقه یک، ناحیه 2 منطقه یک و ناحیه 2 منطقه 2 نیز به‌صورت شبانه‌روزی و با تشکیل اکیپ‌های مختلف در سطح شهر مشغول پاکسازی شهر هستند، و تاکنون بیش از 40 نقطه از معابر اصلی شهر به‌صورت کامل پاکسازی شده است.

معاون خدمات شهری شهرداری قدس در پایان با بیان اینکه دیوارهای شهر زخمی از پوسترهای تبلیغاتی شده است افزود: قطعاً یکی از برنامه‌های تمامی منتخبان شورای اسلامی دوره پنجم زیباسازی شهر و سامان‌دهی اِلمان‌ها و مبلمان است که متأسفانه در ایام تبلیغات مورد تعرض قرار گرفته بود، که امیدواریم خود همواره در راستای مراقبت از فضای شهر پیش‌قدم باشند و دیگر شاهد این تخطی و هنجارشکنی نباشیم.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

از انتشار پیام های نامناسب جلوگیری می شود.


newsحرکتی تحسین برانگیز در بام جنوب ایران؛ حلقه های مردمی بافت در پی ایجاد و احیای فضای سبز شهر بافت

IMAGE

اختصاصی طلوع کرمان؛ میثم انصاری راد- چندی است که حلقه های مردمی دلسوزی در شهربافت ایجاد...

newsمنتخبین دوره پنجم شورای اسلامی شهربافت مشخص شدند+اسامی

IMAGE

طبق اطلاع و ارسال و تایید نهایی آمار آراء ریاست جمهوری و شورای شهربافت از سوی ستاد...

پایگاه حجت الاسلام والمسلمین انصاری راد شهرخبر
راه پیشرفت و توسعه شهرستان بافت چیست؟
راه پیشرفت و توسعه شهرستان بافت چیست؟
شما باید یک گزینه برای پاسخ انتخاب کنید!

newsطرح‌های فرهنگی اجتماعی ویژه اتباع خارجی در استان سمنان اجرا می‌شود

مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری سمنان گفت: طرح‌های فرهنگی اجتماعی ویژه اتباع و مهاجران خارجی در استان سمنان در دو سطح کشوری و درون استانی برگزار...

newsمصوبات شورای شهر باید در کمیته انطباق فرمانداری کرمان به تائید برسد/ 650 میلیارد تومان بودجه شهرداری کرمان در سال جاری

فرماندار کرمان با اشاره به اینکه طرح شورایاری‌های اقتصاد مقاومتی در محلات شهر کرمان در حال اجراست گفت: مصوبات شورا باید در کمیته انطباق فرمانداری به تایید برسد. به...

newsبی توجهی به اخلاق مشکل امروز جامعه است/ حاکم‌شدن اخلاق حسنه یکی از نیازهای جامعه است

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به لزوم اخلاق‌مداری در جامعه گفت: بی‌توجهی به اخلاق مشکل جامعه است، احزاب و گروه‌ها یکدیگر را متهم به بی اخلاقی می‌کنند، مشکل امروز...

امروز: 1396/04/31