سرپرست جدید سازمان حج و زیارت با اشاره به استقبال گسترده ایرانیان برای سفر به عتبات عالیات گفت که این سازمان برای کاهش هزینه‌های سفر مذکور تلاش می‌کند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا» حمید محمدی در حاشیه مراسم معارفه‌ خود به عنوان سرپرست جدید سازمان حج و زیارت در جمع خبرنگاران درباره برنامه‌های پیش‌رو برای سازمان حج و زیارت اظهار کرد: سیاستهای کلان را ادامه می‌دهیم که یکی از آنها در راستای خدمات بهتر به زائران عتبات و افزایش تعداد زائران است.

وی ادامه داد: موضوع مشارکت جدی دفاتر زیارتی را ادامه می‌دهیم تا این 2300 دفتر سهم و روند بیشتری در اعزامها بر عهده داشته باشند. 

سرپرست جدید سازمان حج و زیارت تصریح کرد: سازمان آمادگی دارد تا چنانچه راه مسدود شده عمره و حج در زمان معین باز شود مجدداً شرایط تشرف زائران عمره و حج تمتع را فراهم کند.

محمدی یکی دیگر از برنامه‌های مدنظر را توسعه زیرساختها در عتبات عالیات عنوان کرد و گفت: برنامه‌ای که در راستای توسعه زیرساختها از سه سال گذشته شروع شده و در حال بهره‌برداری است را ادامه می‌دهیم تا ظرفیت عتبات منطبق با نیاز زائران ایجاد شود.

وی افزود: استاندارد سازی مسکن در عتبات و رفع محدویتها و افزایش سطح کیفی هتلها را مدنظر داریم و دنبال الگو سازی در بحث اسکان هستیم.

سرپرست جدید سازمان حج و زیارت درباره انتظارات ایران از عربستان سعودی برای بازگشایی حج و عمره اظهار کرد: انتظارات ما از عربستان همان چیزی است که سال گذشته مطرح شده و همچنان انتظار داریم تضمینی برای امنیت،‌ تسهیل امکانات و قائل نشدن تفاوت بین زائران ایرانی و سایر  کشورها لحاظ شود.

محمدی ادامه داد: اگر سعودیها این توقعات را تامین کنند ما نیز بنابر تصمیم‌گیری نهادهای جمهوری اسلامی آمادگی خود را مورد توجه قرار می‌دهیم.

وی درباره زنده نگهداشتن شهدای فاجعه منا و بررسیهای حققوقی برای این منظور نیز گفت: برای زنده نگهداشتن فاجعه منا نهادها وسازمانها مسئول شده‌اند و در بخش حقوقی پیگیری این موضوع با وزارت امور خارجه است؛ سازمان حج و زیارت در داخل نیز اقداماتی برای حفظ نام شهدای منا انجام می‌دهد.

سرپرست جدید سازمان حج و زیارت درباره اعزام زائران به سوریه نیز تصریح کرد: در طول دو سال گذشته رفت‌وآمدهایی بین دو کشور صورت گرفته که انتظار ما برای بازگشایی این مسیر ملزم به ارائه پیوست امنیتی از سوی دولت سوریه بود.

محمدی ادامه داد: با توجه به تحولات این کشور و آزادسازی حلب، اگر مراجع ایرانی در این‌باره تصمیم بگیرند و به شرط ارائه‌ پیوست امنیتی مسئولان سوریه  آمادگی برای اعزام وجود دارد که البته قطعا در مرحله نخست این سفرها هوایی خواهد بود.

وی در ادامه درباره سیاست کاهش هزینه سفر عتبات عالیات عنوان کرد: ‌تمام تلاش ما بر این است که قیمتها کاهش یابد؛ هرچند مشکلاتی مانند محدودیت تعداد هتل‌، نرخ  ویزا و هزینه ارزی وجود دارد که این قیمتها را تحت تاثیر قرار داده اما ما نیز توجه ویژه خواهیم داشت.

سرپرست جدید سازمان حج و زیارت درباره‌  لغو رواید بین ایران و عراق نیز اظهار کرد: این موضوع در اختیار وزارت امور خارجه است و سازمان حج و زیارت نیز از سیاست‌های آن وزارتخانه تبعیت می‌کند.

محمدی گفت: علاقه‌مندی برای حضور در عتبات عالیات  بسیار زیاد است که در این بین برخی از این علاقه استفاده نا صحیحی می‌کنند و خارج از مبادی قانونی زائران را به عراق می‌برند؛طبیعتا این کار برای کسب سود بیشتر است و نوعی اجحاف صورت می‌گیرد.

وی خواستار سازماندهی منظم در بحث اعزام زائران به عتبات عالیات و توجه به زیرساختها و ممانعت از آزادبرها در اعزامهای زائران شد.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

از انتشار پیام های نامناسب جلوگیری می شود.


newsحرکتی تحسین برانگیز در بام جنوب ایران؛ حلقه های مردمی بافت در پی ایجاد و احیای فضای سبز شهر بافت

IMAGE

اختصاصی طلوع کرمان؛ میثم انصاری راد- چندی است که حلقه های مردمی دلسوزی در شهربافت ایجاد...

newsمنتخبین دوره پنجم شورای اسلامی شهربافت مشخص شدند+اسامی

IMAGE

طبق اطلاع و ارسال و تایید نهایی آمار آراء ریاست جمهوری و شورای شهربافت از سوی ستاد...

پایگاه حجت الاسلام والمسلمین انصاری راد شهرخبر
راه پیشرفت و توسعه شهرستان بافت چیست؟
راه پیشرفت و توسعه شهرستان بافت چیست؟
شما باید یک گزینه برای پاسخ انتخاب کنید!

newsطرح‌های فرهنگی اجتماعی ویژه اتباع خارجی در استان سمنان اجرا می‌شود

مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری سمنان گفت: طرح‌های فرهنگی اجتماعی ویژه اتباع و مهاجران خارجی در استان سمنان در دو سطح کشوری و درون استانی برگزار...

newsمصوبات شورای شهر باید در کمیته انطباق فرمانداری کرمان به تائید برسد/ 650 میلیارد تومان بودجه شهرداری کرمان در سال جاری

فرماندار کرمان با اشاره به اینکه طرح شورایاری‌های اقتصاد مقاومتی در محلات شهر کرمان در حال اجراست گفت: مصوبات شورا باید در کمیته انطباق فرمانداری به تایید برسد. به...

newsبی توجهی به اخلاق مشکل امروز جامعه است/ حاکم‌شدن اخلاق حسنه یکی از نیازهای جامعه است

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به لزوم اخلاق‌مداری در جامعه گفت: بی‌توجهی به اخلاق مشکل جامعه است، احزاب و گروه‌ها یکدیگر را متهم به بی اخلاقی می‌کنند، مشکل امروز...

امروز: 1396/04/31