وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه سیاست ما در رابطه با بازگشایی حج به شرایط اعلام شده از سوی رهبر معظم انقلاب بازمی‌گردد، گفت: در صورتی که عربستان شرایط لازم را برای حضور امن زائران ما را فراهم کند ما آمادگی لازم را برای اعزام داریم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا» سید رضا صالحی امیری در حاشیه مراسم تودیع و معارفه سرپرست سازمان حج و زیارت درباره آخرین وضعیت موضوع حج و بازگشایی آن اظهار کرد:  این مسئله به سیاستهای عالی نظام مربوط است؛ آن چیزی که به عنوان سیاست وجود دارد به شرایطی بازمی‌گردد که از سوی رهبر معظم انقلاب اعلام شده است.

وی ادامه داد: در صورتی که کشور عربستان شرایط لازم را برای حضور امن زائران ما فراهم کند ما آمادگی لازم را برای اعزام داری؛ ما منتظریم موضع گیری مقامات عربستان در این رابطه ببینیم و بعد تصمیم‌گیری در داخل کشور را خواهیم داشت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: از سوی ایران هیچ محدودیت در اعزام نیست جز اینکه عربستان شرایط اعلامی ما را برای حضور زائران بپذیرد.

صالحی امیری درباره موضوع مطرح شده مبنی بر اینکه برخی مسائل در سفر زائران موجب وهن است، گفت: در خصوص موضوع حج و عتبات با مجموعه مدیران و کارکنان حج و زیارت و مسئولان مربوطه صحبتهایی داشته‌ایم؛ در مجموع حج ما از نظم و انضباط در ادوار بعد از انقلاب برخوردار بوده و خوشبختانه مشکلی در ایران وجود نداشته و ندارد اما در خصوص عتبات به‌دلیل شوق مردم به اهل بیت(ع) و هجومی که به سمت مرزها شده نوعی بی نظمی مشاهده می‌شود که لازم است ساماندهی شود.

وی افزود: برای ساماندهی باید در سطح ملی تصمیم گیری شود و یکی از کارها هماهنگی با دستگاهای ذیرط برای امور عتبات است و این کار باید به نحوی باشد  که زائران با کمترین مشقت و با حداکثر آسایش یتوانند زیارت معنوی و معرفتی خود را داشته باشند و در آینده نزدیک نتایج هماهنگیها به اطلاع مردم می‌رسد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره موضوع آزادبرها نیز عنوان کرد: اینکه ما بخواهیم همه امور را در حج و زیارت متمرکز کنیم صحیح نیست اما مسئولیت سیاستگذاری و هدایت ستادی عتبات باید به سازمان حج متمرکز شود و این ضرورت است اما در این راستا از ظرفیت همه آژانسها و کارگزاان باید استفاده شود.

صالحی امیری تصریح کرد: به جمع‌بندی رسیده‌ایم و سیاستگذاری متمرکز اما اجرای غیر متمرکز را دنبال کنیم یعنی استفاده از ظرفیتهای بخش خصوصی و همه آژانسها برای اعزام زائران باید تابع سیاستی منسجم و منظم باشد تا مردم دغدغه‌ای را دراین حوزه مشاهده نکنند.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

از انتشار پیام های نامناسب جلوگیری می شود.


newsحرکتی تحسین برانگیز در بام جنوب ایران؛ حلقه های مردمی بافت در پی ایجاد و احیای فضای سبز شهر بافت

IMAGE

اختصاصی طلوع کرمان؛ میثم انصاری راد- چندی است که حلقه های مردمی دلسوزی در شهربافت ایجاد...

newsمنتخبین دوره پنجم شورای اسلامی شهربافت مشخص شدند+اسامی

IMAGE

طبق اطلاع و ارسال و تایید نهایی آمار آراء ریاست جمهوری و شورای شهربافت از سوی ستاد...

پایگاه حجت الاسلام والمسلمین انصاری راد شهرخبر
راه پیشرفت و توسعه شهرستان بافت چیست؟
راه پیشرفت و توسعه شهرستان بافت چیست؟
شما باید یک گزینه برای پاسخ انتخاب کنید!

newsطرح‌های فرهنگی اجتماعی ویژه اتباع خارجی در استان سمنان اجرا می‌شود

مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری سمنان گفت: طرح‌های فرهنگی اجتماعی ویژه اتباع و مهاجران خارجی در استان سمنان در دو سطح کشوری و درون استانی برگزار...

newsمصوبات شورای شهر باید در کمیته انطباق فرمانداری کرمان به تائید برسد/ 650 میلیارد تومان بودجه شهرداری کرمان در سال جاری

فرماندار کرمان با اشاره به اینکه طرح شورایاری‌های اقتصاد مقاومتی در محلات شهر کرمان در حال اجراست گفت: مصوبات شورا باید در کمیته انطباق فرمانداری به تایید برسد. به...

newsبی توجهی به اخلاق مشکل امروز جامعه است/ حاکم‌شدن اخلاق حسنه یکی از نیازهای جامعه است

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به لزوم اخلاق‌مداری در جامعه گفت: بی‌توجهی به اخلاق مشکل جامعه است، احزاب و گروه‌ها یکدیگر را متهم به بی اخلاقی می‌کنند، مشکل امروز...

امروز: 1396/04/31