رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست کشور با بیان اینکه باید خادم مردم باشیم و مردم مشکل‌ دارند و باید مشکل‌شان حل شود، عنوان کرد: آنچه در سفرهای استانی مصوب می‌شود نقدی پرداخت می‌شود و باید شش ماه دیگر ماحصل سفر ریاست‌جمهور دیده شود و هیچ کلنگی زده نشده است و اولویت با طرح‌های نیمه‌تمام است و دور دوم سفر تمام مدیران ارزیابی می‌شوند.

رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست کشور با بیان اینکه باید خادم مردم باشیم و مردم مشکل‌ دارند و باید مشکل‌شان حل شود، عنوان کرد: آنچه در سفرهای استانی مصوب می‌شود نقدی پرداخت می‌شود و باید شش ماه دیگر ماحصل سفر ریاست‌جمهور دیده شود و هیچ کلنگی زده نشده است و اولویت با طرح‌های نیمه‌تمام است و دور دوم سفر تمام مدیران ارزیابی می‌شوند.

سلاجقه با بیان اینکه مسؤولانی که جهادی کار نمی‌کنند باید کنار گذاشته شوند، گفت: زیرساخت‌های شهرستان وضعیت مناسبی ندارد و از احیا استیل می‌خواهیم به مسؤولیت‌های اجتماعی هم عمل کند. ادامه داد: در شهرستان آب مسئله اساسی است و زیرساخت‌های مناسب جاده‌ای وجود ندارد. مشکل اراضی مسکن ملی پیگیری خواهد شد تا زمین به مسکن ملی داده شود.

وی با اشاره به اینکه طرح تفصیلی شهرستان بافت با همه اجزایش و کاملاً مهندسی‌شده آماده شود، تصریح کرد: بودجه ۱۴۰۱ کشور بر مبنای نقشه آمایش سرزمینی کشور بودجه‌ریزی شد و گام عالمانه‌ای است که اولین بار بودجه کشور بر مبنای آمایش سرزمینی است.

رئیس حفاظت محیط‌زیست با اشاره به محرومیت‌های شهرستان بافت، گفت:  در مصوبات سفر طرح‌های بالای 30 درصد اعتبار کافی بگیرند و تمام بشوند.

صمدالله محمدی نماینده بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس اظهار داشت: بزرگ‌ترین مشکل شهرستان بافت نبود زیرساخت است و خصوصاً در حوزه جاده‌ای، برق صنعتی، آب صنعتی و گاز صنعتی مشکلات اساسی داریم و متأسفانه به‌دلیل نبود زیرساخت سرمایه‌گذار راغب به سرمایه‌گذاری در شهرستان نیست.

وی با اشاره به توزیع نامتوازن و ناعادلانه امکانات و صنعت عنوان کرد: درصورتی‌ که زیرساخت نداشته باشیم و نتوانیم شغل ایجاد کنیم مهاجرت امر طبیعی است.

نماینده شهرستان‌های بافت، رابر و ارزوئیه خاطرنشان کرد: در سیل اخیر به قنوات و کانال‌های کشاورزی خسارت وارد شده است و رودخانه‌ها ساماندهی نشدند. اگر آب قنوات رهاسازی نشود مشکل مردم پابرجا است و معیشت مردم در گرو آب قنوات است.

محمد محمدزاده امام‌ جمعه شهرستان بافت در جلسه شورای اداری با بیان اینکه مردم به این دولت امیدوار هستند، اظهار داشت: مردم به تغییر رأی دهند و مدیری که جهادی نیست کنار گذاشته شوند و متأسفانه زیرساخت در شهرستان نیست و دلیل اصلی سرمایه‌گذاری نکردن سرمایه‌گذار همین است.

وی با اشاره به اینکه این سفر باید برای مردم دستاوردی داشته باشد، گفت: ایجاد شغل باید اولویت برای شهرستان باشد و در مسکن ملی هیچ اتفاق چشمگیری اتفاق نیفتاده است.

 فرهاد آراسته اظهار داشت: نیازمند تأمین اعتبار جهت طرح‌های نیمه‌تمام مجتمع آب‌رسانی روستایی،  توسعه آب شهری بافت، بزنجان و کشکوئیه، تأسیس خوابگاه دانشجویی، روان آب‌های بالادست، خرید ماشین‌آلات برای شهرداری‌ها و... هستیم.

وی گفت: نیازمند توسعه زیرساخت‌های برق شهرستان و مساعدت در جهت اجرای طرح‌های آبخیزداری، تأمین اعتبار جهت زیرساخت‌های گردشگری، تأمین اعتبار جهت پروژه‌های باند دوم محورهای مواصلاتی بافت کرمان، بافت سیرجان و بافت ارزوئیه و بافت رابر هستیم که این طرح‌ها قریب به ده سال کلنگ‌زنی شده است./فارس

salajegheh.jpg

سایر خبرها

نوشتن دیدگاه

جدیدترین عناوین

یادداشت

شهرداری بافت
خرداد 13, 1401
بحران گردشگری در بافت!

تناسبی بین وضعیت موجود شهر و گردشگران بافت وجود ندارد!

اوضاع زیرساخت های شهری بافت بحرانی است و هیچ نسبتی بین تعداد گردشگران و ظرفیت های موجود شهر به چشم نمی خورد
یادداشت سردبیر نویسنده: میثم انصاری راد
همین امروز که گردشگران بافت رو برای سفر انتخاب کرده اند، ما غیر از پارک ساحلی گزینه بهتری برای اقامت گردشگران نداریم. پارکی که حتی سرویس بهداشتی به تعداد کافی هم ندارد. این پارک… ادامه

خبرهای ویژه

walnut1.jpg
مهر 12, 1401
مدیرکل کشاورزی استان کرمان خبرداد؛

سرمازدگی باعث کاهش تولید گردو در استان کرمان شده است

رئیس جهاد کشاورزی کرمان از خسارت به کشاورزان گردوکار بافت و رابر خبر داد و گفت: تولید محصول کاهش یافته است
خبرهای ویژه نویسنده: میثم انصاری راد
محمد خیر اندیش گفت: استان کرمان بیشترین سطح زیر کشت گردو کشور را دارد اما در زمینه تولید رتبه سوم را دارا است. وی عنوان کرد: هر سال ۱۱ هزار و ۵۰۰ تن محصول خشک در کرمان تولید می‌شود اما در سال جاری… ادامه خبر

پیشخوان روزنامه هاvtem news box

سرمازدگی باعث کاهش تولید گردو در استان کرمان شده است 

محمد خیر اندیش گفت: استان کرمان بیشترین سطح زیر کشت گردو کشور را دارد اما در زمینه تولید رتبه سوم را دارا است. وی عنوان کرد: هر سال ۱۱ هزار و ۵۰۰ ت…
vtem news box

برگزاری جشن ملی انار در دهستان دهسرد شهرستان ارزوییه 

فریدون فعالی در تشریح جزییات این خبر اظهار کرد: در این جشن علاوه بر عرضه محصولات باغی و طبیعی، صنایع‌دستی و هنرهای سنتی این روستا نیز در قالب نمایشگاه…
vtem news box

دستگیری عامل تحریک مردم بافت به اغتشاش توسط ماموران امنیتی 

فرهاد آراسته فرماندار شهرستان بافت در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: به‌دنبال شعارنویسی عده‌ای در سطح شهر و اقدام به تحریک مردم، با تلاش نیروهای…
vtem news box

پیروزی مس کرمان در دیدار تدارکاتی مقابل نفت مسجد سلیمان 

تیم فوتبال مس کرمان عصر امروز در یک بازی دوستانه که در زمین نفت تهرانسر شهر تهران برگزار شد؛ با نتیجه ۲بر۱ برابر نفت مسجد سلیمان به پیروزی رسید.…