رای دهی: 0 / 5

غیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستاره
 
وزیر امور خارجه کشورمان به آمریکا توصیه کرد که خود را با واقعیت‌های جدید جهان وفق دهد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در واکنش به خروج آمریکا از پیمان منع تولید موشک‌های هسته‌ای میان‌برد (INF)، به مقامات واشنگتن توصیه کرد که واقعیت‌های جدید جهان را بپذیرند.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز جمعه در پیامی توئیتری نوشت: «هم‌زمان با جلو رفتن ایده ایران برای گفتگوی منطقه‌ای و پیمان عدم تعرض، تیم بی در حال آب‌رفتن است. آمریکا باید از منزوی کردن خود دست بکشد و با واقعیت‌های جدید جهانی کنار بیاید. تجارت و قدرت بین‌المللی در حال جابه‌جایی است؛ نه تروریسم اقتصادی علیه ایران و چین و نه خروج از پیمان موشک‌های میان‌برد هسته‌ای با روسیه، این مسیر را بر نخواهد گرداند».

صبح امروز، جمعه، «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد روند خروج این کشور از پیمان منع تولید موشک‌های هسته‌ای میان‌برد (INF) رسماً آغاز شده است.

ساعاتی بعد وزارت خارجه روسیه نیز اعلام کرد که در واکنش به اقدام آمریکا، از امروز (دوم اوت) از پیمان نیروهای هسته‌ای میان‌برد خارج می‌شود و این رسماً به‌معنی خاتمه یافتن این پیمان است.

ظریف در توئیت تازه‌ای با ضمیمه کردن سخنرانی اردیبهشت ماه پامپئو که در آن بر ضرورت مقابله ناتو با سه قدرت بزرگ یعنی «ایران، روسیه و چین» تأکید کرده بود، نوشت: دوره قدرت‌های بزرگ دیرزمانی است سپری شده است؛ «ایالات متحده در ادامه تروریسم اقتصادی مزمن خود مجازات‌های بیشتری به روسیه تحمیل کرده است. واضح است که توهم و نگرانی آقای پمپئو درباره «قدرت‌های بزرگ» دارد تبدیل به یک ترس می‌شود، بیدار شوید؛ دوره «قدرت‌های بزرگ» دیرزمانی است سپری شده است».

انتهای پیام/.+

نوشتن دیدگاه

از درج نظرات حاوی توهین جلوگیری می شود.