رای دهی: 0 / 5

غیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستاره
 
رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان تاکید کرد که اعطای حق نمایندگان اهل تسنن مستقل پارلمان در تصدی پست وزارتی به معنی شکست حریری نیست، بلکه می‌تواند نشان دهنده حکمت و درایت وی باشد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری المنار، حزب‌الله لبنان پنجمین سالروز شهادت حسان اللقیس از رهبران و فرماندهان حزب‌الله را با برپایی مراسمی در حسینیه امام خمینی در منطقه بعلبک گرامی داشت. در این مراسم سید هاشم صفی الدین رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان بعلاوه علی مقداد و ولید سکریه دو تن از نمایندگان پارلمان لبنان حضور داشتند.

صفی الدین در سخنرانی خود زندگی شهید حسان اللقیس را مملو از فداکاری و بخشش و جانفشانی خواند و تاکید کرد این فداکاری حتی شامل خانواده وی نیز شد و او فرزند شهیدش را در این راه تقدیم کرد تا مقاومت پایدار بماند.

 

وی ابراز داشت که مقاومت هر روز قوی‌تر از روز قبل می‌شود و در سطح آمادگی و تجهیز خود توقفی ندارد و در خصوص تحولاتی که در لبنان و منطقه به وجود می‌آید، به پیش می‌رود و اسرائیل در برابر مقاومت ناتوان و سرگردان مانده است.

صفی‌الدین ابراز داشت که نیروهای مقاومت استراتژی را در پیش گرفته که هرگز آن را کنار نخواهد گذاشت. دنیا جز زبان زور را متوجه نمی‌شود و افراد ضعیف و ترسو هیچ جایگاهی در دنیا نخواهند داشت، ما هر روز سعی کنیم قوی‌تر از قبل شویم.

وی بار دیگر به موضوع تلاش برای تشکیل دولت اشاره و تاکید کرد که حزب‌الله حق طبیعی نمایندگان اهل تسنن مستقل را می‌خواهد و اگر برخی گروه‌ها همواره از مشکلات اقتصادی مردم و کشور سخن می‌گویند و ضرورت تسریع در تشکیل دولت را مطرح می‌کنند، نباید در این زمینه تاخیر ایجاد ‌کنند و وقت را هدر ‌دهند.

این مقام ارشد حزب الله تاکید کرد که نباید کشور را دچار چالش کرد، چرا که این چالش‌ها باعث معطل شدن کشور می‌شود و به نفع کسی نخواهد بود. اگر حق نمایندگان مستقل اهل سنت به آنها داده شود، این به معنای شکست خوردن نخست‌وزیر نیست، بلکه نشان‌دهنده حکمت و درایت وی و توانایی‌اش برای همگرایی با تمامی گروهاست و مردان واقعی سیاست باید اینگونه باشند.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

از درج نظرات حاوی توهین جلوگیری می شود.