رای دهی: 0 / 5

غیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستاره
 
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت که اسناد موثق می‌گوید که سرکنسول عربستان و آمریکا، حوادث بصره را طراحی کرده بودند.

آیت‌الله عباس کعبی نماینده مردم حوزستان در مجلس خبرگان رهبری در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم با اشاره به حوادث اخیر در بصره، گفت: بر اساس اطلاعات موثق و اسناد مستند غیرقابل‌انکار می‌گویم که اغتشاشات اخیر بصره و حمله به کنسولگری ایران در این شهر، توسط سرکنسول آمریکا و عربستان سعودی و طراحی و توسط بعثی‌ها اجراشده است.

بیشتر بخوانید:

  1. فرمانده حشد شعبی: کنسولگری آمریکا در پس آشوب‌های بصره است
  2. عراق|سناریوی خطرناک برای ایجاد جنگ شیعی-شیعی؛ چرا به دفاتر صدر در بصره حمله نشد؟

وی با بیان اینکه "شکست سیاسی و انتخاباتی مهم‌ترین دلیل حوادث اخیر بصره است چراکه برخی نمی‌خواهند پارلمان عراق شکل بگیرد"، تصریح کرد: متأسفانه آقای العبادی و جریان وابسته به ایشان ضمن چراغ سبز نشان دادن به اغتشاش‌گران، عملکرد ضعیفی در برخورد و مقابله با ناآرامی‌های بصره داشتند و این مسئله به دلیل اسناد روشنی که وجود دارد، غیرقابل‌انکار است.

آیت‌الله کعبی اختلاف‌افکنی میان ملت ایران و عراق از جمله برنامه‌های اغتشاشگران دانست و گفت: عمق روابط ایران و عراق فراتر از آن است که با این‌گونه موارد خدشه‌دار شود و قطعاً مردم ایران و عراق با روابطی که دارند و اتحادی که در اربعین نشان خواهند داد این فتنه آمریکایی، سعودی و بعثی را ناکام خواهند گذاشت.

انتهای پیام/

 

نوشتن دیدگاه

از درج نظرات حاوی توهین جلوگیری می شود.