درجلسه شورای شهرکرمان مطرح شد؛

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، علی‌اکبر مشرفی رییس شورای اسلامی شهر کرمان در این نشست با اشاره به بررسی قرارداد پروژه‌ی زیرگذر میدان آزادی در شورا گفت: در رابطه با کلیات قرارداد زیرگذر میدان آزادی و ضرایب آن، با قرارگاه خاتم به توافق رسیده‌ایم.
وی با بیان این‌که مقرر شد ضرایب قرارداد با هم‌کاری شهرداری و مشاور پروژه اعمال شوند، گفت: قرداد نهایی زیرگذر میدان آزادی، هفته‌ی آینده به‌ تصویب نهایی خواهد رسید.

انتخاب هیأت‌رییسه‌ی کمیسیون‌های شورا
مشرفی به انتخاب رؤسا و هیأت رییسه‌ی کمیسیون‌های شورا نیز اشاره کرد و گفت: انتخابات هیأت رییسه‌ی کمیسون‌ها برگزار و مقرر شد کمیسیون‌ها به روال دوره‌ی قبل به فعالیت خود ادامه دهند.
وی افزود: کمیسیون مسایل کلان شهر با توجه به مسایل مهمی که در این کمیسیون مطرح می‌شود، از کمیسیون معماری و شهرسازی جدا و مقرر شد فعالیت خود را به‌طور مستقل ادامه دهد.
مشرفی افزود: ریاست کمیسون مسایل کلان شهر نیز بر عهده‌ی منصور ایرانمنش قرار گرفت.

کرمانی‌ها اطلاعات سرشماری خود را در شهر کرمان ثبت کنند
صدیقه زاهدی رییس کمیسیون اجتماعی، ورزش و جوانان نیز با اشاره به روزهای آخر سرشماری اینترنتی، از مردم خواست تا در همان شهری که سکونت دارند، اطلاعات سرشماری خود را ثبت کنند.
کمال جوانمرد عضو شورای اسلامی شهر کرمان نیز در این رابطه با بیان این‌که جمعیت کشور در سرشماری دور قبل 80 میلیون نفر و تعداد دانش‌آموزان 13 میلیون نفر بود، گفت: براین اساس جمعیت دانش‌آموزی هر شهر براساس آمار باید 87 هزار نفر باشد که این تعداد در شهر کرمان 140 هزار دانش‌آموز است.
وی افزود: آمار تعداد دانش‌آموزان در شهر کرمان، نشان‌دهنده‌ی این است که در سرشماری سال 90، جمعیت شهر کرمان بین 900 هزار تا یک میلیون نفر بوده است؛ درحال‌که در سرشماری، جمعیت شهر کرمان 538 هزار نفر اعلام شد.
جوانمرد ادامه داد: با توجه به این‌که سرانه‌ی هر شهروند از بودجه‌ی ملی 300 هزار تومان است، در شهر کرمان 300 هزار نفر از سرانه‌ی دیگر شهروندان ارتزاق می‌کنند که این موضوع حق‌الناس است.
وی هم‌چنین تصریح کرد: متأسفانه تا روز گذشته تنها 24 درصد از خانوارهای کرمانی در سرشماری اینترنتی اطلاعات خود را ثبت کرده‌اند.
عضو شورای اسلامی شهر کرمان از شهروندان کرمانی خواست در مدت کوتاه باقی‌مانده، اطلاعات خود را در سرشماری اینترنتی به‌عنوان شهروند کرمانی ثبت کنند.
در ادامه، رؤسای کمیسیون‌های شورا از جمله فتح‌الله مؤیدی نایب‌رییس شورا و رییس کمیسیون بودجه، به بیان آخرین مصوبات کمیسیون‌ها پرداختند.

راه‌اندازی ناحیه‌ی شهرداری در سرآسیاب
محمدیاسین پنجعلی‌زاده رییس کمیسیون معماری و شهرسازی هم با بیان این‌که در نشست این کمیسیون چند نامه‌ی مربوط به لچکی، عقب‌نشینی و کمیسیون ماده پنج مطرح شد، گفت: مقرر شد برای این‌که مصوبات قانونی باشد، نامه‌ها به شهرداری فرستاده شوند و با پیش‌نهاد شهرداری، مجدد به شورا ارسال شوند.
وی به لوپ ساخته‌ نشده‌ی پل ایثار نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به این‌که ساخت لوپ پل ایثار مدت زیادی است که معطل مانده، با پی‌گیری شهردار و اعضای شورا مقرر شد با ساکنان محدوده‌ی این پل توافق شود و در ازای زمین‌هایی که به ساکنان واگذار می‌شود، محدوده‌ی لوپ آزاد و لوپ این پل ساخته شود.
پنجعلی‌زاده از بررسی مشکلات محله‌ی سرآسیاب در نشست مشترک دو کمیسیون معماری و شهرسازی و خدمات شهری نیز خبر داد و گفت: با توجه به این‌که محله‌ی سرآسیاب محدوده‌ی وسیعی است، اما چون در حال حاضر امکان راه‌اندازی منطقه‌ی شهرداری در این محله وجود ندارد، مقرر شد مثل دیگر کلان‌شهرها، در این محله یک ناحیه‌ی شهرداری راه‌اندازی شود.
وی اظهار امیدواری کرد با حُسن نظر شهردار کرمان این مهم سریع‌تر انجام گیرد تا موجب سرعت بخشیدن به کارهای مربوط به شهرسازی و معماری شهروندان این محله شود.
سعید گیلانی عضو شورای اسلامی شهر کرمان با اشاره به راه‌اندازی ناحیه‌ی شهرداری در سرآسیاب، این پرسش را مطرح کرد که با توجه به منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اقتصاد مقاومتی، آیا راه‌اندازی ناحیه‌ی شهرداری موجب اضافه شدن نیروی انسانی به شهرداری نخواهد شد که پنجعلی‌زاده رییس کمیسیون معماری و شهرسازی گفت: از وقتی که مهندس بابایی شهردار کرمان شده، نه‌تنها هیچ نیرویی به شهرداری اضافه نشده است؛ بلکه نیروهایی که حدود 40 سال در شهرداری خدمت کرده بودند نیز، بازنشسته شده‌اند.300 نفر از نیروهای شهرداری بازنشسته شده‌اند
علی بابایی شهردار کرمان نیز با تأکید بر این‌که طی مدتی که شهردار کرمان شده، هیچ نیرویی به شهرداری اضافه نشده است، گفت: طی این مدت 300 نفر از نیروهای شهرداری بازنشسته شده و 1000 نفر در قالب حجم معین، به بخش خصوصی واگذار شده‌اند.
شهردار کرمان هم‌چنین گفت: برای چهار منطقه‌ی شهری مشاور گرفته شده تا اولویت‌های طرح تفضیلی مورد بررسی قرار گیرد.
بابایی افزود: مقرر شده در مناطق یک و چهار، اراضی با کاربریِ باغ‌ها و اراضیِ بدون کاربری مشخص شوند.
کمال جوانمرد عضو شورای اسلامی شهر کرمان نیز با اشاره به 500 هکتار اراضی موجود در بافت قدیم شهر کرمان، خواستار راه‌اندازی منطقه‌ی بافت قدیم شد.
مشرفی رییس شورای اسلامی شهر کرمان نیز در این‌باره گفت: در بافت قدیم که در مرکز شهر قرار دارد، مشکلات عدیده‌ای وجود دارد، اما قرار است با راه‌اندازی دفاتر تسهیل‌گری در بافت قدیم، مشکلات این محدوده برطرف شود.
وی افزود: سازمان به‌سازی و نوسازی شهرداری کرمان هم در بافت قدیم فعال است.
منصور ایرانمنش رییس کمیسیون مسایل کلان شهر نیز با بیان این‌که راه‌اندازی شهرداری منطقه پنج، پیش از این مصوب شده است، گفت: اگر ساز و کار فراهم شود، راه‌اندازی منطقه پنج می‌تواند کمک اساسی به رفع مشکلات شهر باشد.
زهرا لری رییس کمیسیون خدمات شهری نیز گفت: راه‌اندازی منطقه پنج، نیاز به بررسی دارد؛ بنابراین، اکنون برای رفع مشکلات سرآسیاب، باید ناحیه‌ی شهرداری در این محدوده ایجاد شود.
وی هم‌چنین با اشاره به درخواست اهالی محدوده‌ی مسجد سیدالساجدین (علیه‌السلام) در شهرک خواجو مبنی بر آسفالت روبه‌روی این مسجد، خواستار آسفالت این خیابان براساس اولویت‌های آسفالت شد.
لری هم‌چنین به نامه‌ی اهالی بولوار شهید ماهانی مبنی بر عبور خودروهای سنگین و هموار نبودن این مسیر اشاره کرد که شهردار کرمان از زیرسازی این مسیر خبر داد.
در ادامه، مهنوش مؤمنی عضو شورای اسلامی شهر کرمان نیز با اشاره به پایان دوره‌ی شورا و نزدیک شدن به انتخابات، خواستار آسفالت معابر شهر براساس اولویت‌ها شد.
لری رییس کمیسیون خدمات شهری هم‌چنین گفت: با توجه به حادثه‌خیز بودن محدوده‌ی روبه‌روی مرکز خدماتی جانبازان در سه‌راه سیلو، مؤسسه‌ی ایثار حاضر به ساخت و نصب پل عابر پیاده در این محدوده شده است.
در ادامه، ایرانمنش رییس کمیسیون مسایل کلان شهر با بیان این‌که تاکنون، هیچ شرکتی حاضر به ساخت و نصب پل عابر پیاده در این محدوده نشده است، گفت: مؤسسه‌ی ایثار حاضر شده با همان شرایطی که دیگر شرکت‌ها پل‌های عابر پیاده را ساخته و نصب می‌کنند و از تبلیغات آن بهره می‌برند، در این محدوده پل عابر پیاده نصب کند.
لری رییس کمیسیون خدمات شهری در ادامه، به نامه‌ی دانشگاه آزاد اشاره کرد و گفت: با توجه به این‌که برای کاهش بار ترافیکی و پیش‌گیری از تصادفات، درِ ورودی دانشگاه آزاد جابه‌جا شده، ایستگاه اتوبوس بلااستفاده مانده است؛ بنابراین، مسئولان دانشگاه آزاد خواستار انتقال ایستگاه اتوبوس به درِ شرقی دانشگاه جدید شده‌اند.
بابایی شهردار کرمان نیز در این‌باره گفت: طبق توافق با دانشگاه آزاد، روبه‌روی درِ شرقی دانشگاه طرح ترافیکی اجرا و آسفالت شد تا مشکلات ترافیکی روبه‌روی دانشگاه برطرف شود.
در ادامه، جوانمرد گفت: با جابه‌جایی درِ ورودی دانشگاه آزاد، دانشجوها باید مسیر طولانی را داخل دانشگاه طی کنند؛ بنابراین، اگر سرویس‌ه

سایر خبرها

سه پروژه فعلی شهرداری بافت که در حال اجراست/ پروژه های دیگری نیز در راه است

پیش بینی بارش برای 27 دی ماه در استان کرمان و بویژه مناطق غربی استان از جمله بافت، رابر و ارزوئیه

احتمال بارش برف و باران برای شنبه سوم دی ماه در شهرستان های بافت و رابر

نوشتن دیدگاه

جدیدترین عناوین

یادداشت

shorabaft1.jpg
مهر 19, 1401
بزودی، اسماعیل قاسمی سکان شهرداری بافت را بدست خواهد گرفت

اسماعیل قاسمی و یک ماموریت سخت در شهرداری بافت

یادداشت سردبیر نویسنده: میثم انصاری راد
یادداشت/ با انتخاب آقای اسماعیل قاسمی به سمت شهردار بافت، پس از بیش از یک سال از بدون شهردار ماندن شهربافت، به عنوان تنها مرکز شهرستان بدون شهردار در استان کرمان و جزو معدودترین… ادامه

خبرهای ویژه

walnut1.jpg
مهر 12, 1401
مدیرکل کشاورزی استان کرمان خبرداد؛

سرمازدگی باعث کاهش تولید گردو در استان کرمان شده است

رئیس جهاد کشاورزی کرمان از خسارت به کشاورزان گردوکار بافت و رابر خبر داد و گفت: تولید محصول کاهش یافته است
خبرهای ویژه نویسنده: میثم انصاری راد
محمد خیر اندیش گفت: استان کرمان بیشترین سطح زیر کشت گردو کشور را دارد اما در زمینه تولید رتبه سوم را دارا است. وی عنوان کرد: هر سال ۱۱ هزار و ۵۰۰ تن محصول خشک در کرمان تولید می‌شود اما در سال جاری… ادامه خبر

پیشخوان روزنامه هاvtem news box

سه پروژه فعلی شهرداری بافت که در حال اجراست/ پروژه های دیگری نیز در راه است 

به همت شهرداری بافت پروژه های عمرانی زیادی در حال اجراست و پروژه هایی نیز در دستور کار قرار دارد. پروژه آسفالت کوچه امام خمینی5 و باند شرق به غرب بلوا…
vtem news box

توسعه نیروگاه های خورشیدی در استان کرمان ضروری است 

محمدمهدی فداکار در گفتگو با خبرنگار بازار بیان کرد: مصرف برق در کرمان و با اینکه تابستان شروع نشده افزایش یافته است به همین دلیل باید مدیریت مصرف انرژ…
vtem news box

محدودیت های ترافیکی سیزدهم فروردین در استان کرمان اعلام شد/ محور سیرجان به بافت یکطرفه می شود 

بنا به اعلام پلیس راه محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترافیکی جاده‌های استان کرمان در تعطیلات پایانی نوروز۱۴۰۲ تشریح و بر رعایت دقیق این محدودیت‌ها تاکید شد.…
vtem news box

بودجه 4155 میلیاردتومانی شهرداری کلان شهر کرمان به تصویب شورای اسلامی شهر رسید 

علیرضا نادری، رییس شورای اسلامی شهر کرمان در این نشست، از برگزاری جلسات متعدد بررسی این بودجه در شورای اسلامی شهر کرمان خبر داد و از اعضای شورای اسلام…