استاندار کرمان با تاکید براینکه سهم استان کرمان از صنعت گردشگری کشور افزایش یابد، گفت: سهم کرمان در گردشگری کشور پایین است گرچه در دولت یازدهم این سهم افزایش یافته است.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، علیرضا رزم حسینی پیش از ظهر چهارشنبه در همایش روز جهانی گردشگری که در اتاق بازرگانی کرمان برگزار شد، با اشاره به اینکه گسترش صنعت ای تی در جهان و دسترسی راحت به اطلاعات موجب رونق صنعت گردشگری می شود، افزود:صنعت گردشگری و میراث فرهنگی یکی از صنایع پردرآمد و کم هزینه است که بیشترین بهره وری را به همراه دارد.
وی با اشاره به سهم پائین ایران در صنعت گردشگری، یادآور شد: در دولت تدبیر و امید سهم ایران در صنعت گردشگری، سهمی فزاینده است.
استاندار کرمان در ادامه اقدامات در استان کرمان در دولت تدبیر و امید را، اتفاقات تاریخی و شگفت انگیز دانست و خاطر نشان کرد: این اقدامات به یمن حضور همه آحاد جامعه و همدلی موجود اجرایی شده است.
رزم حسینی با تاکید براینکه ظرفیت های استان کرمان باید در معرض دید جهانیان قرار بگیرد، گفت: اگر به مردم اعتماد کنیم مردم ثروت خود را به میدان می آورند و در اقتصاد مشارکت می کنند.
وی ضمن ارائه فهرستی از اقدامات انجام شده در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در استان کرمان طی سه سال گذشته، افزود: بازسازی و مرمت کنسولگری انگلیس، بازار بزرگ کرمان، حمام ظهیرالدوله و حمام ته باغ لله، خانه حاج آقا علی رفسنجان که قدمت تاریخی زیادی دارند، از جمله این اقدامات است.
استاندار کرمان از بازسازی کاروانسرای حاج آقا علی کرمان در آینده نزدیک خبر داد و یادآور شد: پارک باغ تاریخی کرمان نیز در آینده نزدیک در کرمان افتتاح خواهد شد.
رزم حسینی با اشاره به اینکه هشت خانه تاریخی در کرمان با همکاری سلطانی فر رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به سازمان همیاری شهرداری واگذار شد، خاطر نشان کرد: در اوایل آغاز بکار دولت یازدهم در استان کرمان، برخی تصور می کردند پهن کردن فرش قرمز زیر پای سرمایه گذاران استان کرمان در حد شعار است اما علارغم مشکلات موجود، به قول خود عمل کردیم.

استاندارکرمان
استاندار کرمان با اشاره به اینکه کارهای بسیاری در استان باید انجام شود، گفت: بازسازی و افتتاح بیمارستان تاریخی نوریه با حدود 200 سال قدمت در دولت یازدهم آغاز شد و هم اکنون با 100 تخت بیمارستانی به مراجعه کنندگان، خدمات ارائه می دهد.
رزم حسینی به آغاز عملیات اجرایی بازسازی و مرمت قلاع اردشیر و دختر اشاره کرد و افزود: بازسازی کاروانسرای وکیل شهر کرمان که بیش از 30 سال در گرو شخصی بود، در دولت یازدهم تعیین تکلیف شد.
وی از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان درخواست نمود تا احیا و مرمت کاروانسراهای بین راهی که می تواند جاذب گردشگر باشند را، پس از شناسایی مالکان در دستور کار قرار دهد.
نماینده عالی دولت یازدهم در استان کرمان به اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی در شهرستان قلعه گنج اشاره کرد و یادآور شد: این امر موجب اقامت بیش از 60 نفر گردشگر خارجی در هتل کپری قلعه گنج گردید و ثابت کرد که امنیت پایدار می تواند گردشگران را به دنبال خود بکشاند.
رزم حسینی با اشاره به ثبت پنج اثر جهانی در استان کرمان و ثبت سه اثر در دولت تدبیر و امید، خاطر نشان کرد: در دولت های گذشته نیز اقدامات خوبی انجام شده و باید خدمات را فرای سیاست ها و جناح بازی دید و قدردانی کرد.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، در ادامه این آئین از پیشکسوتان بخش گردشگری و هتل داری در کرمان تجلیل شد.

سایر خبرها

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بافت برگزار شد

بهره برداری از 48 طرح عمرانی همزمان با هفته دولت در شهرستان بافت

بانک ها موضوع استمهال تسهیلات کشاورزی را پیگیری واز این ظرفیت قانونی به نفع مردم استفاده نمایند.

نوشتن دیدگاه

جدیدترین عناوین

یادداشت

shorabaft1.jpg
مهر 19, 1401
بزودی، اسماعیل قاسمی سکان شهرداری بافت را بدست خواهد گرفت

اسماعیل قاسمی و یک ماموریت سخت در شهرداری بافت

یادداشت سردبیر نویسنده: میثم انصاری راد
یادداشت/ با انتخاب آقای اسماعیل قاسمی به سمت شهردار بافت، پس از بیش از یک سال از بدون شهردار ماندن شهربافت، به عنوان تنها مرکز شهرستان بدون شهردار در استان کرمان و جزو معدودترین… ادامه

خبرهای ویژه

walnut1.jpg
مهر 12, 1401
مدیرکل کشاورزی استان کرمان خبرداد؛

سرمازدگی باعث کاهش تولید گردو در استان کرمان شده است

رئیس جهاد کشاورزی کرمان از خسارت به کشاورزان گردوکار بافت و رابر خبر داد و گفت: تولید محصول کاهش یافته است
خبرهای ویژه نویسنده: میثم انصاری راد
محمد خیر اندیش گفت: استان کرمان بیشترین سطح زیر کشت گردو کشور را دارد اما در زمینه تولید رتبه سوم را دارا است. وی عنوان کرد: هر سال ۱۱ هزار و ۵۰۰ تن محصول خشک در کرمان تولید می‌شود اما در سال جاری… ادامه خبر

پیشخوان روزنامه هاvtem news box

سه پروژه فعلی شهرداری بافت که در حال اجراست/ پروژه های دیگری نیز در راه است 

به همت شهرداری بافت پروژه های عمرانی زیادی در حال اجراست و پروژه هایی نیز در دستور کار قرار دارد. پروژه آسفالت کوچه امام خمینی5 و باند شرق به غرب بلوا…
vtem news box

توسعه نیروگاه های خورشیدی در استان کرمان ضروری است 

محمدمهدی فداکار در گفتگو با خبرنگار بازار بیان کرد: مصرف برق در کرمان و با اینکه تابستان شروع نشده افزایش یافته است به همین دلیل باید مدیریت مصرف انرژ…
vtem news box

محدودیت های ترافیکی سیزدهم فروردین در استان کرمان اعلام شد/ محور سیرجان به بافت یکطرفه می شود 

بنا به اعلام پلیس راه محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترافیکی جاده‌های استان کرمان در تعطیلات پایانی نوروز۱۴۰۲ تشریح و بر رعایت دقیق این محدودیت‌ها تاکید شد.…
vtem news box

بودجه 4155 میلیاردتومانی شهرداری کلان شهر کرمان به تصویب شورای اسلامی شهر رسید 

علیرضا نادری، رییس شورای اسلامی شهر کرمان در این نشست، از برگزاری جلسات متعدد بررسی این بودجه در شورای اسلامی شهر کرمان خبر داد و از اعضای شورای اسلام…