استاندار کرمان با تاکید براینکه سهم استان کرمان از صنعت گردشگری کشور افزایش یابد، گفت: سهم کرمان در گردشگری کشور پایین است گرچه در دولت یازدهم این سهم افزایش یافته است.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، علیرضا رزم حسینی پیش از ظهر چهارشنبه در همایش روز جهانی گردشگری که در اتاق بازرگانی کرمان برگزار شد، با اشاره به اینکه گسترش صنعت ای تی در جهان و دسترسی راحت به اطلاعات موجب رونق صنعت گردشگری می شود، افزود:صنعت گردشگری و میراث فرهنگی یکی از صنایع پردرآمد و کم هزینه است که بیشترین بهره وری را به همراه دارد.
وی با اشاره به سهم پائین ایران در صنعت گردشگری، یادآور شد: در دولت تدبیر و امید سهم ایران در صنعت گردشگری، سهمی فزاینده است.
استاندار کرمان در ادامه اقدامات در استان کرمان در دولت تدبیر و امید را، اتفاقات تاریخی و شگفت انگیز دانست و خاطر نشان کرد: این اقدامات به یمن حضور همه آحاد جامعه و همدلی موجود اجرایی شده است.
رزم حسینی با تاکید براینکه ظرفیت های استان کرمان باید در معرض دید جهانیان قرار بگیرد، گفت: اگر به مردم اعتماد کنیم مردم ثروت خود را به میدان می آورند و در اقتصاد مشارکت می کنند.
وی ضمن ارائه فهرستی از اقدامات انجام شده در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در استان کرمان طی سه سال گذشته، افزود: بازسازی و مرمت کنسولگری انگلیس، بازار بزرگ کرمان، حمام ظهیرالدوله و حمام ته باغ لله، خانه حاج آقا علی رفسنجان که قدمت تاریخی زیادی دارند، از جمله این اقدامات است.
استاندار کرمان از بازسازی کاروانسرای حاج آقا علی کرمان در آینده نزدیک خبر داد و یادآور شد: پارک باغ تاریخی کرمان نیز در آینده نزدیک در کرمان افتتاح خواهد شد.
رزم حسینی با اشاره به اینکه هشت خانه تاریخی در کرمان با همکاری سلطانی فر رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به سازمان همیاری شهرداری واگذار شد، خاطر نشان کرد: در اوایل آغاز بکار دولت یازدهم در استان کرمان، برخی تصور می کردند پهن کردن فرش قرمز زیر پای سرمایه گذاران استان کرمان در حد شعار است اما علارغم مشکلات موجود، به قول خود عمل کردیم.

استاندارکرمان
استاندار کرمان با اشاره به اینکه کارهای بسیاری در استان باید انجام شود، گفت: بازسازی و افتتاح بیمارستان تاریخی نوریه با حدود 200 سال قدمت در دولت یازدهم آغاز شد و هم اکنون با 100 تخت بیمارستانی به مراجعه کنندگان، خدمات ارائه می دهد.
رزم حسینی به آغاز عملیات اجرایی بازسازی و مرمت قلاع اردشیر و دختر اشاره کرد و افزود: بازسازی کاروانسرای وکیل شهر کرمان که بیش از 30 سال در گرو شخصی بود، در دولت یازدهم تعیین تکلیف شد.
وی از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان درخواست نمود تا احیا و مرمت کاروانسراهای بین راهی که می تواند جاذب گردشگر باشند را، پس از شناسایی مالکان در دستور کار قرار دهد.
نماینده عالی دولت یازدهم در استان کرمان به اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی در شهرستان قلعه گنج اشاره کرد و یادآور شد: این امر موجب اقامت بیش از 60 نفر گردشگر خارجی در هتل کپری قلعه گنج گردید و ثابت کرد که امنیت پایدار می تواند گردشگران را به دنبال خود بکشاند.
رزم حسینی با اشاره به ثبت پنج اثر جهانی در استان کرمان و ثبت سه اثر در دولت تدبیر و امید، خاطر نشان کرد: در دولت های گذشته نیز اقدامات خوبی انجام شده و باید خدمات را فرای سیاست ها و جناح بازی دید و قدردانی کرد.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، در ادامه این آئین از پیشکسوتان بخش گردشگری و هتل داری در کرمان تجلیل شد.

سایر خبرها

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بافت برگزار شد

بهره برداری از 48 طرح عمرانی همزمان با هفته دولت در شهرستان بافت

بانک ها موضوع استمهال تسهیلات کشاورزی را پیگیری واز این ظرفیت قانونی به نفع مردم استفاده نمایند.

نوشتن دیدگاه

جدیدترین عناوین

یادداشت

entekhabat111.jpg
اسفند 13, 1402
سقوط مشارکت ملی در انتخابات

ثبت پایین ترین مشارکت در انتخابات در تاریخ جمهوری اسلامی/ بجای 41 درصد مشارکت، بگویید 59 درصد عدم مشارکت!

پایین ترین مشارکت در تاریخ انتخابات های ایران رقم خورد!
یادداشت سردبیر نویسنده: میثم انصاری راد
یادداشت سردبیر/انتخابات مجلس با همه مشکلات و مشخصه های خود از تایید صلاحیت ها و عدم تاییدهای سئوال برانگیز برگزار شد اما در این بین مشارکت پایین 41 درصدی و کم شدن یک درصدی مشارکت… ادامه

خبرهای ویژه

mes-raf12.jpg
مهر 02, 1402
به همت شرکت مس

استادیوم اختصاصی مس رفسنجان در آستانه بهره برداری در این ماه قرار گرفت

استادیوم 10 هزارنفری مس رفسنجان به بهره برداری می رسد
خبرهای ویژه نویسنده: میثم انصاری راد
مجموعه ورزشی شهدای مس رفسنجان قرار است که در هفته هفتم لیگ برتر فوتبال به طور رسمی آغاز به کار کند. به گزارش ایسنا، مجموعه ورزشگاه شهدای صنعت مس رفسنجان با ظرفیت ۱۰ هزار نفر که شامل سالن بدنسازی،… ادامه خبر

پیشخوان روزنامه هاvtem news box

سقوط نرخ ارز و سکه در بازار ایران 

بازار ارز و طلا کاهش قیمت خوبی را تجربه کرده و هر دلار آمریکا در بازار غیررسمی به 64.800 تومان رسیده است. هر گرم طلای 18 عیار تا ساعت 13 ظهر دوشنبه بی…
vtem news box

واحد تولید آهن اسفنجی مجتمع فولاد بافت کرمان در آستانه افتتاح قرار گرفت 

واحد تولید آهن اسفنجی شماره 2 مجتمع فولاد بافت با راهبری ایمیدرو، در فهرست طرح های آماده بخش معدن و صنایع معدنی افتتاح قرار گرفت. ظرفیت واحد شماره 2…
vtem news box

ثبت پایین ترین مشارکت در انتخابات در تاریخ جمهوری اسلامی/ بجای 41 درصد مشارکت، بگویید 59 درصد عدم مشارکت! 

یادداشت سردبیر/انتخابات مجلس با همه مشکلات و مشخصه های خود از تایید صلاحیت ها و عدم تاییدهای سئوال برانگیز برگزار شد اما در این بین مشارکت پایین 41 در…
vtem news box

آمار نهایی انتخابات در حوزه انتخابیه بافت، رابر و ارزوییه به تفکیک کاندیداها/جدول 

 آمار نهایی انتخابات در حوزه انتخابیه بافت، رابر و ارزوییه به تفکیک کاندیداها در قالب یک جدول منتشر شد. بر اساس نتایج یاسر سلیمانی با 24911 رای منتخب…