استاندار کرمان با تاکید براینکه سهم استان کرمان از صنعت گردشگری کشور افزایش یابد، گفت: سهم کرمان در گردشگری کشور پایین است گرچه در دولت یازدهم این سهم افزایش یافته است.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، علیرضا رزم حسینی پیش از ظهر چهارشنبه در همایش روز جهانی گردشگری که در اتاق بازرگانی کرمان برگزار شد، با اشاره به اینکه گسترش صنعت ای تی در جهان و دسترسی راحت به اطلاعات موجب رونق صنعت گردشگری می شود، افزود:صنعت گردشگری و میراث فرهنگی یکی از صنایع پردرآمد و کم هزینه است که بیشترین بهره وری را به همراه دارد.
وی با اشاره به سهم پائین ایران در صنعت گردشگری، یادآور شد: در دولت تدبیر و امید سهم ایران در صنعت گردشگری، سهمی فزاینده است.
استاندار کرمان در ادامه اقدامات در استان کرمان در دولت تدبیر و امید را، اتفاقات تاریخی و شگفت انگیز دانست و خاطر نشان کرد: این اقدامات به یمن حضور همه آحاد جامعه و همدلی موجود اجرایی شده است.
رزم حسینی با تاکید براینکه ظرفیت های استان کرمان باید در معرض دید جهانیان قرار بگیرد، گفت: اگر به مردم اعتماد کنیم مردم ثروت خود را به میدان می آورند و در اقتصاد مشارکت می کنند.
وی ضمن ارائه فهرستی از اقدامات انجام شده در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در استان کرمان طی سه سال گذشته، افزود: بازسازی و مرمت کنسولگری انگلیس، بازار بزرگ کرمان، حمام ظهیرالدوله و حمام ته باغ لله، خانه حاج آقا علی رفسنجان که قدمت تاریخی زیادی دارند، از جمله این اقدامات است.
استاندار کرمان از بازسازی کاروانسرای حاج آقا علی کرمان در آینده نزدیک خبر داد و یادآور شد: پارک باغ تاریخی کرمان نیز در آینده نزدیک در کرمان افتتاح خواهد شد.
رزم حسینی با اشاره به اینکه هشت خانه تاریخی در کرمان با همکاری سلطانی فر رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به سازمان همیاری شهرداری واگذار شد، خاطر نشان کرد: در اوایل آغاز بکار دولت یازدهم در استان کرمان، برخی تصور می کردند پهن کردن فرش قرمز زیر پای سرمایه گذاران استان کرمان در حد شعار است اما علارغم مشکلات موجود، به قول خود عمل کردیم.

استاندارکرمان
استاندار کرمان با اشاره به اینکه کارهای بسیاری در استان باید انجام شود، گفت: بازسازی و افتتاح بیمارستان تاریخی نوریه با حدود 200 سال قدمت در دولت یازدهم آغاز شد و هم اکنون با 100 تخت بیمارستانی به مراجعه کنندگان، خدمات ارائه می دهد.
رزم حسینی به آغاز عملیات اجرایی بازسازی و مرمت قلاع اردشیر و دختر اشاره کرد و افزود: بازسازی کاروانسرای وکیل شهر کرمان که بیش از 30 سال در گرو شخصی بود، در دولت یازدهم تعیین تکلیف شد.
وی از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان درخواست نمود تا احیا و مرمت کاروانسراهای بین راهی که می تواند جاذب گردشگر باشند را، پس از شناسایی مالکان در دستور کار قرار دهد.
نماینده عالی دولت یازدهم در استان کرمان به اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی در شهرستان قلعه گنج اشاره کرد و یادآور شد: این امر موجب اقامت بیش از 60 نفر گردشگر خارجی در هتل کپری قلعه گنج گردید و ثابت کرد که امنیت پایدار می تواند گردشگران را به دنبال خود بکشاند.
رزم حسینی با اشاره به ثبت پنج اثر جهانی در استان کرمان و ثبت سه اثر در دولت تدبیر و امید، خاطر نشان کرد: در دولت های گذشته نیز اقدامات خوبی انجام شده و باید خدمات را فرای سیاست ها و جناح بازی دید و قدردانی کرد.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، در ادامه این آئین از پیشکسوتان بخش گردشگری و هتل داری در کرمان تجلیل شد.

سایر خبرها

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بافت برگزار شد

بهره برداری از 48 طرح عمرانی همزمان با هفته دولت در شهرستان بافت

بانک ها موضوع استمهال تسهیلات کشاورزی را پیگیری واز این ظرفیت قانونی به نفع مردم استفاده نمایند.

نوشتن دیدگاه

جدیدترین عناوین

یادداشت

shorabaft1.jpg
مهر 19, 1401
بزودی، اسماعیل قاسمی سکان شهرداری بافت را بدست خواهد گرفت

اسماعیل قاسمی و یک ماموریت سخت در شهرداری بافت

یادداشت سردبیر نویسنده: میثم انصاری راد
یادداشت/ با انتخاب آقای اسماعیل قاسمی به سمت شهردار بافت، پس از بیش از یک سال از بدون شهردار ماندن شهربافت، به عنوان تنها مرکز شهرستان بدون شهردار در استان کرمان و جزو معدودترین… ادامه

خبرهای ویژه

walnut1.jpg
مهر 12, 1401
مدیرکل کشاورزی استان کرمان خبرداد؛

سرمازدگی باعث کاهش تولید گردو در استان کرمان شده است

رئیس جهاد کشاورزی کرمان از خسارت به کشاورزان گردوکار بافت و رابر خبر داد و گفت: تولید محصول کاهش یافته است
خبرهای ویژه نویسنده: میثم انصاری راد
محمد خیر اندیش گفت: استان کرمان بیشترین سطح زیر کشت گردو کشور را دارد اما در زمینه تولید رتبه سوم را دارا است. وی عنوان کرد: هر سال ۱۱ هزار و ۵۰۰ تن محصول خشک در کرمان تولید می‌شود اما در سال جاری… ادامه خبر

پیشخوان روزنامه هاvtem news box

نشست خبری شهردار کرمان با رسانه ها/ سه راه سیلو شهر کرمان بصورت زیرگذر (L شکل) اجرا خواهد شد 

طلوع کرمان/شهردار کرمان در نشست خبری خود که در محل شاهزاده محمد کرمان برگزار شد، گفت: با بهره برداری از اتوبوس های نوسازی شده 90 درصد حمل و نقل عموم…
vtem news box

بررسی وضعیت پروژه بزرگ مجتمع صاروج پارس کرمان با حضور طرف عمانی 

رییس اتاق مشترک ایران و عمان در این نشست، با اشاره به قرارداد منعقد‌شده با پلیس راهنمایی و رانندگی، مبنی بر کنترل وضعیت ترافیکی خیابان امام (ره) به‌خص…
vtem news box

همایش دهیاران و شوراهای اسلامی شهرستان بافت برگزار شد 

طلوع کرمان به نقل از روابط عمومی فرمانداری بافت/همایش با حضور فرهاد آراسته فرماندار شهرستان،حجت الاسلام والمسلمین محمدزاده امام جمعه شهرستان،سرهنگ بید…
vtem news box

برج تاریخی مهرآباد در شهرستان ارزوییه در حال مرمت است 

مختار اسکندرزاده، مدیراداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان ارزوئیه اظهار کرد: در این فاز از عملیات مرمتی اعتباری معادل یک میلیارد ریال هزینه شده است و…