استاندار کرمان با تاکید براینکه سهم استان کرمان از صنعت گردشگری کشور افزایش یابد، گفت: سهم کرمان در گردشگری کشور پایین است گرچه در دولت یازدهم این سهم افزایش یافته است.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، علیرضا رزم حسینی پیش از ظهر چهارشنبه در همایش روز جهانی گردشگری که در اتاق بازرگانی کرمان برگزار شد، با اشاره به اینکه گسترش صنعت ای تی در جهان و دسترسی راحت به اطلاعات موجب رونق صنعت گردشگری می شود، افزود:صنعت گردشگری و میراث فرهنگی یکی از صنایع پردرآمد و کم هزینه است که بیشترین بهره وری را به همراه دارد.
وی با اشاره به سهم پائین ایران در صنعت گردشگری، یادآور شد: در دولت تدبیر و امید سهم ایران در صنعت گردشگری، سهمی فزاینده است.
استاندار کرمان در ادامه اقدامات در استان کرمان در دولت تدبیر و امید را، اتفاقات تاریخی و شگفت انگیز دانست و خاطر نشان کرد: این اقدامات به یمن حضور همه آحاد جامعه و همدلی موجود اجرایی شده است.
رزم حسینی با تاکید براینکه ظرفیت های استان کرمان باید در معرض دید جهانیان قرار بگیرد، گفت: اگر به مردم اعتماد کنیم مردم ثروت خود را به میدان می آورند و در اقتصاد مشارکت می کنند.
وی ضمن ارائه فهرستی از اقدامات انجام شده در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در استان کرمان طی سه سال گذشته، افزود: بازسازی و مرمت کنسولگری انگلیس، بازار بزرگ کرمان، حمام ظهیرالدوله و حمام ته باغ لله، خانه حاج آقا علی رفسنجان که قدمت تاریخی زیادی دارند، از جمله این اقدامات است.
استاندار کرمان از بازسازی کاروانسرای حاج آقا علی کرمان در آینده نزدیک خبر داد و یادآور شد: پارک باغ تاریخی کرمان نیز در آینده نزدیک در کرمان افتتاح خواهد شد.
رزم حسینی با اشاره به اینکه هشت خانه تاریخی در کرمان با همکاری سلطانی فر رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به سازمان همیاری شهرداری واگذار شد، خاطر نشان کرد: در اوایل آغاز بکار دولت یازدهم در استان کرمان، برخی تصور می کردند پهن کردن فرش قرمز زیر پای سرمایه گذاران استان کرمان در حد شعار است اما علارغم مشکلات موجود، به قول خود عمل کردیم.

استاندارکرمان
استاندار کرمان با اشاره به اینکه کارهای بسیاری در استان باید انجام شود، گفت: بازسازی و افتتاح بیمارستان تاریخی نوریه با حدود 200 سال قدمت در دولت یازدهم آغاز شد و هم اکنون با 100 تخت بیمارستانی به مراجعه کنندگان، خدمات ارائه می دهد.
رزم حسینی به آغاز عملیات اجرایی بازسازی و مرمت قلاع اردشیر و دختر اشاره کرد و افزود: بازسازی کاروانسرای وکیل شهر کرمان که بیش از 30 سال در گرو شخصی بود، در دولت یازدهم تعیین تکلیف شد.
وی از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان درخواست نمود تا احیا و مرمت کاروانسراهای بین راهی که می تواند جاذب گردشگر باشند را، پس از شناسایی مالکان در دستور کار قرار دهد.
نماینده عالی دولت یازدهم در استان کرمان به اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی در شهرستان قلعه گنج اشاره کرد و یادآور شد: این امر موجب اقامت بیش از 60 نفر گردشگر خارجی در هتل کپری قلعه گنج گردید و ثابت کرد که امنیت پایدار می تواند گردشگران را به دنبال خود بکشاند.
رزم حسینی با اشاره به ثبت پنج اثر جهانی در استان کرمان و ثبت سه اثر در دولت تدبیر و امید، خاطر نشان کرد: در دولت های گذشته نیز اقدامات خوبی انجام شده و باید خدمات را فرای سیاست ها و جناح بازی دید و قدردانی کرد.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، در ادامه این آئین از پیشکسوتان بخش گردشگری و هتل داری در کرمان تجلیل شد.

سایر خبرها

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بافت برگزار شد

بهره برداری از 48 طرح عمرانی همزمان با هفته دولت در شهرستان بافت

بانک ها موضوع استمهال تسهیلات کشاورزی را پیگیری واز این ظرفیت قانونی به نفع مردم استفاده نمایند.

نوشتن دیدگاه

جدیدترین عناوین

یادداشت

baft-park6.jpg
مهر 19, 1400
ساخت بوستان در شهر بافت ادامه دارد

عملیات ادامه احداث بوستان خبرنگار در بلوار ۲۲بهمن بافت توسط شهرداری و یادآوری چند نکته مهم

ساخت بوستان در شهر بافت همچنان ادامه دارد اما چند نکته مهم در این باره باید مدنظر قرار گیرد
یادداشت سردبیر نویسنده: میثم انصاری راد
عملیات ادامه احداث بوستان خبرنگار در بلوار ۲۲ بهمن بافت توسط شهرداری بافت آغاز شده است.نکته مهم این است که پروژه در فاز قبلی خود درصد کمی فضای سبز در خود جای داده بود که امیدواریم… ادامه

خبرهای ویژه

nikzad2.jpg
آبان 30, 1400
با حضور نیکزاد، نایب رییس مجلس در بافت رقم خورد؛

کلنگ احداث باند دوم محور بافت-کرمان در محدوده کیسکان تا یاس چمن به زمین خورد

کلنگ احداث باند دوم محور باتف به کرمان به طول 8 کیلومتر یکی از دستاورد های سفر نیکزاد، نایب رییس مجلس به شهرستان بافت بود
خبرهای ویژه نویسنده: میثم انصاری راد
نایب رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ۱۴۳ کیلومتر راه روستایی در سه شهرستان در حال اجراست، تصریح کرد: ۵۰ کیلومتر روکش آسفالت راه های اصلی و فرعی انجام شود و یک دستگاه گریدل نیز به شهرستان… ادامه خبر

پیشخوان روزنامه ها