استاندارکرمان خبرداد

نماینده عالی دولت در استان کرمان بر راه اندازی شهر هوشمند با همکاری بخش خصوصی در استان کرمان تاکید کرد و گفت: با کاهش فرآیندهای اداری و بروکراسی اداری باید دسترسی مردم به شبکه های اداری آسان و از طریق شبکه های دولت الکترونیک انجام گیرد.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، علیرضا رزم حسینی صبح چهارشنبه در آئین انعقاد 3 تفاهم نامه‌ توسعه شبکه استانی دولت و دولت همراه که در سالن پیامبراعظم(ص) استانداری کرمان برگزار شد، ایجاد دولت الکترونیک را از سیاست های نظام مقدس جمهوری اسلامی در راستای ارتقا سطح رفاه مردم و کاهش هزینه‌های مردم و دولت عنوان کرد و افزود: با کاهش فرآیندهای اداری و بروکراسی اداری باید دسترسی مردم به شبکه های اداری آسان و از طریق شبکه های دولت الکترونیک انجام گیرد.
وی بر راه اندازی شهر هوشمند با همکاری بخش خصوصی در استان کرمان تاکید کرد و یادآورشد: در حال حاضر بخش عمده ای از خدمات دستگاه های اجرایی در استان کرمان از طریق شبکه دولت الکترونیک انجام می پذیرد که باید این شبکه بروز رسانی شود.
نماینده عالی دولت در استان با اشاره به انعقاد تفاهمنامه‌های توسعه شبکه استانی دولت و دولت همراه در استان، خاطرنشان کرد: انعقاد این تفاهم نامه می تواند استان کرمان را در همه زمینه ها ارتقا بخشیده و آن را در ارائه خدمات به مردم در رتبه های نخست جدول قرار دهد.

رئیس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت نهاد ریاست جمهوری نیز در ادامه این آئین با اشاره به اینکه در دوران جنگ افرادی که از تجهیزات ارتباطی موثرتری برخوردار بودند، در عملیات‌ها عملکرد موفق‌تری داشتند، گفت: دولتداری و حکومت‌داری خوب نیز به استفاده از فناوری اطلاعات مربوط می‌شود.
عطاالله ملکی‌تبار با تاکید بر منویات مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری بر استفاده از فناوری اطلاعات، افزود: فناوری اطلاعات یک ابزار برای افزایش راندمان شخصی است که می‌توان راندمان اداری را با آن افزایش داد.
وی با اشاره به اینکه فناوری اطلاعات و ارتباطات در حال رشد است بگونه ای که در همه زمینه‌ها تاثیر می‌گذارد، یادآورشد: شرکت‌های سرمایه گذار در فناوری اطلاعات از دولت انتظار دارند که از آنها حمایت کند.
رئیس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت نهاد ریاست جمهوری یکی از نقاط ضعف کشور را نبود داشبورد اطلاعاتی دقیق عنوان کرد و گفت: جایگاه فناوری اطلاعات در راستای اجرای طرح دولت هوشمند باید در روابط شخصی و اداری ارتقا یابد.

کرمان هوشمند
ملکی‌تبار با تاکید براینکه 14 هزار و 236 دستگاه و سازمان از سطح ملی تا ادارات استانی در سراسر کشور از سرویس های شبکه دولت بهره می برند، خاطرنشان کرد: در شبکه دولت 30 سرویس از قبیل پیام دولت (سپاد) فعال می باشد بگونه ای که و امکان اتصال این شبکه به شبکه‌های دیگر وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه ابزارهای موبایل به کمک دولت می‌آید،افزود: فناوری APN نیز به طور جد دنبال می شود و استان کرمان پنجمین استانی است که از این فناوری بهره مند خواهد شد.
رئیس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت نهاد ریاست جمهوری، استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی از طریق انعقاد قرارداد مشارکتی جلب مشارکت عمومی برای کاربری بیشتر و افزایش ضریب نفوذ، ارزیابی و کنترل میزان پیشرفت در استان ها به همراه تشویق استان های برتر و پیشرو را از مزایای فناوری APN دانست.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان کرمان نیز در ادامه به ظرفیت های گسترده شبکه مخابراتی استان برای ارائه خدمات به مردم استان و دستگاه های اجرایی اشاره کرد و گفت: در دولت تدبیر و امید پهنای باند ورودی استان کرمان به شش برابر توسعه یافته است بگونه ای که تمام مراکز شهرستان‌های تابعه استان به اینترنت پرسرعت مجهز شده‌اند.
محمد دوست‌محمدی با اشاره به اینکه400 نقطه روستایی در استان کرمان طی 40 ماه گذشته به اینترنت پرسرعت مجهز شده اند، افزود: طی این مدت 600 هزار سیم کارت در استان صادر و توزیع شده است.
وی با تاکید براینکه استان کرمان باید رتبه نخست دولت الکترونیک باشد، خاطرنشان کرد: امید می رود ظرفیت‌سازی نسل سوم و چهارم همراه اول در تمام شهرهای استان کرمان تا پایان سال جاری انجام شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، در ادامه این آئین 3 تفاهم نامه توسعه شبکه استانی دولت و دولت همراه فی مابین استانداری کرمان و مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت نهاد ریاست جمهوری منعقد و مبادله شد.

سایر خبرها

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بافت برگزار شد

بهره برداری از 48 طرح عمرانی همزمان با هفته دولت در شهرستان بافت

بانک ها موضوع استمهال تسهیلات کشاورزی را پیگیری واز این ظرفیت قانونی به نفع مردم استفاده نمایند.

نوشتن دیدگاه

جدیدترین عناوین

یادداشت

hejab1.jpg
خرداد 30, 1402
وقتی برخی تسلیم وضع موجود می شوند!

نقدی جدی بر جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بافت با محوریت حجاب که برگزار شد و ذکر چند نکته درباره موضوع جلسه که ضرورت دارد‌؛

جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بافت این هفته برگزار شد. جلسه ای که محتوای آن حاکی از تصور اشتباه برخی درباره موضوع حجاب بود
یادداشت سردبیر نویسنده: میثم انصاری راد
یادداشت سردبیر/طلوع کرمان- برخی مدیران حاضر در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بافت از عدم(یا شاید کاهش) برخورد سلبی با بی حجابی و بدحجابی سخن گفتند و ضرورت کارفرهنگی گفتند و برخی… ادامه

خبرهای ویژه

mes-raf12.jpg
مهر 02, 1402
به همت شرکت مس

استادیوم اختصاصی مس رفسنجان در آستانه بهره برداری در این ماه قرار گرفت

استادیوم 10 هزارنفری مس رفسنجان به بهره برداری می رسد
خبرهای ویژه نویسنده: میثم انصاری راد
مجموعه ورزشی شهدای مس رفسنجان قرار است که در هفته هفتم لیگ برتر فوتبال به طور رسمی آغاز به کار کند. به گزارش ایسنا، مجموعه ورزشگاه شهدای صنعت مس رفسنجان با ظرفیت ۱۰ هزار نفر که شامل سالن بدنسازی،… ادامه خبر

پیشخوان روزنامه هاvtem news box

فولاد بافت تا آخر سال جاری وارد فرابورس ایران می شود 

عطارد گودرزی، مدیرعامل شرکت احیا استیل فولاد بافت، درباره فروش محصولات این شرکت اظهار کرد: شرکت احیا استیل فولاد بافت نیز مانند بقیه واحد‌های احیا مست…
vtem news box

سفر استاندار کرمان به شهربابک و بازدید از طرح های عمرانی 

در سفر استاندار کرمان به شهر بابک، عملیات اجرایی ۷۵۰ میلیارد ریال طرح‌ آبرسانی شهری و روستایی در این شهرستان آغاز شد. به گزارش ایسنا، این طرح‌ها ش…
vtem news box

بازدید استاندار کرمان از زمین های نهضت ملی مسکن در شهر بافت 

محمدمهدی فداکار استاندار کرمان پس از بازدید از طرح‌های شهرستان شهربابک وارد شهرستان بافت شد و در ابتدا از اراضی الحاق شده برای طرح نهضت ملی مسکن این ش…
vtem news box

سخنان معاون سیاسی قوه قضاییه درباره انتقال آب رابر به کرمان 

 آقای سراج، معاون سیاسی قوه قضاییه طی گفتگو با مسئولان شهرستان رابر مهمترین مشکل تامین آب شهرستان به‌ویژه پروژه‌های دردست اجراست و مشکلات تونل انتقال…