استاندارکرمان خبرداد

نماینده عالی دولت در استان کرمان بر راه اندازی شهر هوشمند با همکاری بخش خصوصی در استان کرمان تاکید کرد و گفت: با کاهش فرآیندهای اداری و بروکراسی اداری باید دسترسی مردم به شبکه های اداری آسان و از طریق شبکه های دولت الکترونیک انجام گیرد.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، علیرضا رزم حسینی صبح چهارشنبه در آئین انعقاد 3 تفاهم نامه‌ توسعه شبکه استانی دولت و دولت همراه که در سالن پیامبراعظم(ص) استانداری کرمان برگزار شد، ایجاد دولت الکترونیک را از سیاست های نظام مقدس جمهوری اسلامی در راستای ارتقا سطح رفاه مردم و کاهش هزینه‌های مردم و دولت عنوان کرد و افزود: با کاهش فرآیندهای اداری و بروکراسی اداری باید دسترسی مردم به شبکه های اداری آسان و از طریق شبکه های دولت الکترونیک انجام گیرد.
وی بر راه اندازی شهر هوشمند با همکاری بخش خصوصی در استان کرمان تاکید کرد و یادآورشد: در حال حاضر بخش عمده ای از خدمات دستگاه های اجرایی در استان کرمان از طریق شبکه دولت الکترونیک انجام می پذیرد که باید این شبکه بروز رسانی شود.
نماینده عالی دولت در استان با اشاره به انعقاد تفاهمنامه‌های توسعه شبکه استانی دولت و دولت همراه در استان، خاطرنشان کرد: انعقاد این تفاهم نامه می تواند استان کرمان را در همه زمینه ها ارتقا بخشیده و آن را در ارائه خدمات به مردم در رتبه های نخست جدول قرار دهد.

رئیس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت نهاد ریاست جمهوری نیز در ادامه این آئین با اشاره به اینکه در دوران جنگ افرادی که از تجهیزات ارتباطی موثرتری برخوردار بودند، در عملیات‌ها عملکرد موفق‌تری داشتند، گفت: دولتداری و حکومت‌داری خوب نیز به استفاده از فناوری اطلاعات مربوط می‌شود.
عطاالله ملکی‌تبار با تاکید بر منویات مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری بر استفاده از فناوری اطلاعات، افزود: فناوری اطلاعات یک ابزار برای افزایش راندمان شخصی است که می‌توان راندمان اداری را با آن افزایش داد.
وی با اشاره به اینکه فناوری اطلاعات و ارتباطات در حال رشد است بگونه ای که در همه زمینه‌ها تاثیر می‌گذارد، یادآورشد: شرکت‌های سرمایه گذار در فناوری اطلاعات از دولت انتظار دارند که از آنها حمایت کند.
رئیس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت نهاد ریاست جمهوری یکی از نقاط ضعف کشور را نبود داشبورد اطلاعاتی دقیق عنوان کرد و گفت: جایگاه فناوری اطلاعات در راستای اجرای طرح دولت هوشمند باید در روابط شخصی و اداری ارتقا یابد.

کرمان هوشمند
ملکی‌تبار با تاکید براینکه 14 هزار و 236 دستگاه و سازمان از سطح ملی تا ادارات استانی در سراسر کشور از سرویس های شبکه دولت بهره می برند، خاطرنشان کرد: در شبکه دولت 30 سرویس از قبیل پیام دولت (سپاد) فعال می باشد بگونه ای که و امکان اتصال این شبکه به شبکه‌های دیگر وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه ابزارهای موبایل به کمک دولت می‌آید،افزود: فناوری APN نیز به طور جد دنبال می شود و استان کرمان پنجمین استانی است که از این فناوری بهره مند خواهد شد.
رئیس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت نهاد ریاست جمهوری، استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی از طریق انعقاد قرارداد مشارکتی جلب مشارکت عمومی برای کاربری بیشتر و افزایش ضریب نفوذ، ارزیابی و کنترل میزان پیشرفت در استان ها به همراه تشویق استان های برتر و پیشرو را از مزایای فناوری APN دانست.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان کرمان نیز در ادامه به ظرفیت های گسترده شبکه مخابراتی استان برای ارائه خدمات به مردم استان و دستگاه های اجرایی اشاره کرد و گفت: در دولت تدبیر و امید پهنای باند ورودی استان کرمان به شش برابر توسعه یافته است بگونه ای که تمام مراکز شهرستان‌های تابعه استان به اینترنت پرسرعت مجهز شده‌اند.
محمد دوست‌محمدی با اشاره به اینکه400 نقطه روستایی در استان کرمان طی 40 ماه گذشته به اینترنت پرسرعت مجهز شده اند، افزود: طی این مدت 600 هزار سیم کارت در استان صادر و توزیع شده است.
وی با تاکید براینکه استان کرمان باید رتبه نخست دولت الکترونیک باشد، خاطرنشان کرد: امید می رود ظرفیت‌سازی نسل سوم و چهارم همراه اول در تمام شهرهای استان کرمان تا پایان سال جاری انجام شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، در ادامه این آئین 3 تفاهم نامه توسعه شبکه استانی دولت و دولت همراه فی مابین استانداری کرمان و مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت نهاد ریاست جمهوری منعقد و مبادله شد.

سایر خبرها

بهره برداری از 48 طرح عمرانی همزمان با هفته دولت در شهرستان بافت

بانک ها موضوع استمهال تسهیلات کشاورزی را پیگیری واز این ظرفیت قانونی به نفع مردم استفاده نمایند.

پذیرای مسافران و مهمانان در شهرستان بافت نیستیم

نوشتن دیدگاه

جدیدترین عناوین

یادداشت

baft-park6.jpg
مهر 19, 1400
ساخت بوستان در شهر بافت ادامه دارد

عملیات ادامه احداث بوستان خبرنگار در بلوار ۲۲بهمن بافت توسط شهرداری و یادآوری چند نکته مهم

ساخت بوستان در شهر بافت همچنان ادامه دارد اما چند نکته مهم در این باره باید مدنظر قرار گیرد
یادداشت سردبیر نویسنده: میثم انصاری راد
عملیات ادامه احداث بوستان خبرنگار در بلوار ۲۲ بهمن بافت توسط شهرداری بافت آغاز شده است.نکته مهم این است که پروژه در فاز قبلی خود درصد کمی فضای سبز در خود جای داده بود که امیدواریم… ادامه

خبرهای ویژه

sharbaf.jpg
مهر 27, 1400
سعید شعرباف، شهردار کلانشهر کرمان

تحول در شهر، جزو برنامه‌های این دوره شهرداری کرمان است

سعید شعرباف تبریزی حکم خود را از وزیر کشور دریافت کرد و وی از این تاریخ به سمت شهردار کلانشهر کرمان فعالیت خواهد کرد
خبرهای ویژه نویسنده: میثم انصاری راد
به گزارش کرمان‌آنلاین، سعید شعرباف تبریزی در اولین جلسه حضور خود در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان که با حضو اکثر اعضای شورا و سرپرست سابق شهرداری کرمان در محل شورا برگزار شد، ضمن تبریک فرارسیدن… ادامه خبر

پیشخوان روزنامه هااز سراسر جهان