باحضور معاون راه آهن جمهوری اسلامی انجام شد

با حضور معاون امور مسافری راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، خط آهن «کرمان - بم - فهرج – زاهدان» راه‌اندازی شد
طلوع کرمان به نقل از کرمان شهرآنلاین؛ میرحسن موسوی در آیین افتتاح خط آهن «کرمان - بم - فهرج – زاهدان» گفت: دولت راه‌آهن جمهوری اسلامی، افزایش خطوط راه‌آهن را در دستور کار دارد و هدف ما ارتقا کمیت و کیفیت قطارهای مسافربری شهری، روستایی و محلی است.
وی گفت: به‌سازی، نوسازی و خرید قطار جدید نیز به‌تدریج توسط شرکت‌های حمل‌ونقل و مسافربری در حال انجام است و برای خط ‌آهن «کرمان، بم، فهرج، زاهدان» با شرکت حمل‌ونقل و مسافربری رجا قرارداد بستیم و تخفیف خوبی برای مسافران گرفته‌ایم.
موسوی با بیان این‌که در طول سه سال گذشته ارتقا کیفیت در ایستگاه‌های راه‌آهن، تجهیز، به‌سازی، نوسازی و احداث نمازخانه‌ها در دستور کار قرار گرفت، افزود: هم‌اکنون نیز این امر در حال انجام است تا مسافران سفر ایمن و راحتی داشته باشند.
وی با بیان این‌که طی سه سال گذشته بسیاری از خطوط راه‌آهن توسعه یافته و یا بازسازی شده است، گفت: افزایش مسافر در طول مسیرها موجب افزایش قطارها در طول مسیر می‌شود.
موسوی با اشاره به این‌که اطلاع‌رسانی خوبی باید در استان‌های کرمان و سیستان و بلوچستان انجام شود، افزود: در صورت استقبال مردم از قطار کرمان - زاهدان، قطارهای دیگری در مسیر قرار می‌گیرد و اگر ظرفیت مسافران به حد مطلوبی نرسد، تداوم پیدا نمی‌کند.
معاون امور مسافری راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با بیان این‌که قیمت اتوبوس در این مسیر 200 تا 300 هزار ریال است درحالی‌که قیمت بلیط قطار کرمان، بم، فهرج، زاهدان 141 هزار ریال تعیین شده و برای محصلان نیز تخفیفاتی داده می‌شود.
مدیرکل راه‌آهن استان کرمان نیز در این آیین با بیان این‌که لازمه‌ی تداوم حرکت قطار مسافربری استقبال مردم است، گفت: حوادث جاده‌ای موجب می‌شود مردم به سمت خطوط ریلی بیایند.
سیدرضا سادات حسینی افزود: ماموریت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران جابه‌جایی مسافر و حمل بار در شرایط ایمن است.
وی بیان کرد: 200 کیلومتر خط آهن بافق - کرمان از بیش از 600 کیلومتر خط آهن موجود در استان کرمان، فرسوده است که سرعت حمل بار و مسافر را پایین می‌آورد و هم‌چنین ایمنی پایینی دارد.
حسینی ادامه داد: سرعت قطارها در مسیر بافق 65 کیلومتر در ساعت است، اما در مسیر بم این سرعت به 120 کیلومتر می‌رسد.
وی تاکید کرد: امیدواریم تا ماه آینده عملیات تعویض و یا نصب خطوط جدید در خط آهن مسیر کرمان - بافق انجام شود تا رضایت‌مندی مردم را در سرعت، حرکت و ایمنی کار تامین کند.
مدیرکل راه‌آهن استان کرمان گفت: اولین قرارداد مشارکت بخش خصوصی با راه‌آهن به طول 57 کیلومتر در خطوط فرعی بین شرکت میتکو و راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با حمل 10 میلیون تن بار امضا شد که هفته‌ی آینده اجرا می‌شود.
وی افزود: اولین قرارداد در ساخت خطوط اصلی خط آهن کرمان به سیرجان با 6 میلیون تن بار است که با شرکت گل‌گهر سیرجان بسته شد.
شایان ذکر است؛ آیین افتتاح راه‌آهن کرمان - بم - فهرج - کرمان با حضور معاون امور مسافری راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، مدیرکل خدمات مسافران، مدیر خدمات ایستگاهی راه‌آهن، فرماندار، شهردار بم، مدیرکل فرودگاه‌های استان کرمان، مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان در محل راه‌آهن کرمان برگزار شد.

 قطار

 

 

 

سایر خبرها

ثبت بیشترین بارش در ایستگاه های استان کرمان به شهر ساردوییه جیرفت/جدول مقادیر بارش ها

مشارکت استان کرمان در انتخابات 60 درصد بود/ بافت 73.6 درصد، ارزوئیه 73 درصد، رابر 89 درصد

جدول کامل بارش ها در استان کرمان در سال آبی جاری تا 6 شهریورماه به تفکیک ایستگاه سینوپتیک

نوشتن دیدگاه

جدیدترین عناوین

یادداشت

baft-park6.jpg
مهر 19, 1400
ساخت بوستان در شهر بافت ادامه دارد

عملیات ادامه احداث بوستان خبرنگار در بلوار ۲۲بهمن بافت توسط شهرداری و یادآوری چند نکته مهم

ساخت بوستان در شهر بافت همچنان ادامه دارد اما چند نکته مهم در این باره باید مدنظر قرار گیرد
یادداشت سردبیر نویسنده: میثم انصاری راد
عملیات ادامه احداث بوستان خبرنگار در بلوار ۲۲ بهمن بافت توسط شهرداری بافت آغاز شده است.نکته مهم این است که پروژه در فاز قبلی خود درصد کمی فضای سبز در خود جای داده بود که امیدواریم… ادامه

خبرهای ویژه

nikzad2.jpg
آبان 30, 1400
با حضور نیکزاد، نایب رییس مجلس در بافت رقم خورد؛

کلنگ احداث باند دوم محور بافت-کرمان در محدوده کیسکان تا یاس چمن به زمین خورد

کلنگ احداث باند دوم محور باتف به کرمان به طول 8 کیلومتر یکی از دستاورد های سفر نیکزاد، نایب رییس مجلس به شهرستان بافت بود
خبرهای ویژه نویسنده: میثم انصاری راد
نایب رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ۱۴۳ کیلومتر راه روستایی در سه شهرستان در حال اجراست، تصریح کرد: ۵۰ کیلومتر روکش آسفالت راه های اصلی و فرعی انجام شود و یک دستگاه گریدل نیز به شهرستان… ادامه خبر

پیشخوان روزنامه ها