سینما

طلوع کرمان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمدرضا فرجی مدیرکل سینمای حرفه‌ای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اهمیت وتوجه ویژه به مقوله فرهنگ در جامعه، گفت : فرهنگ یکی از مهمترین نیازهای جامعه است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.
وی از اقدام ارزشمند شهرداری که در ابتدا با دست خالی و با کمترین هزینه با وحدت و همدلی موفق به بازسازی و راه اندازی سینما ازادی شدند قدردانی کرد وافزود: چنین اقدام فرهنگی ایده ال با این سرعت عمل در کشور کمتر شاهد هستیم و جا دارد از دست اندر کاران راه اندازی این مکان فرهنگی قدر دانی ویژه ای را داشته باشم.
مدیرکل سینمای حرفه‌ای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت : سینمای شهرستانهای ما با استانها رقابت میکند بطوریکه فرهنگ استفاده از سینما در شهرستانها بیشتر از مراکز استانها است و وظیفه ما این است که سینما هایی که تاسیس میشوند مورد حمایت جدی قرار دهیم .
فرجی افزود : در مجموع نگاهی به فروش سال گذشته فیلم درسینماهای کشور داشته باشیم .سینماهای شهرستانها بالای 55 درصد فروش و45 درصد به متعلق به پایتخت بودو این نشان از فرهنگ استفاده از سینما درصورت بروز بودن فیلم واکران فیلمها در شهرستانها است.
وی گفت: پیشنهاد من این است که برنامه ها را طوری تنظیم کنند که بتوانند حداقل دو فیلم را به نمایش بذارند یک سانس برای دانش آموزان و یک سانس برای خانواده هادر نظر گرفته شود.

همچنین احمد محمدی شهردار زرند ، گفت: این سینما با اعتبار بیش از 4میلیار 500 میلیون ریال اعتبارات شهرداری و 1میلیارد 250 میلیون ریال اعتبارات وزارت ارشاد برای تامین تجهیزات فنی دیجیتال نمایش فیلم و تجهیز صندلیهای ان احداث شده است وبا ظرفیت پذیرش ۳۰۰ نفر در هر سانس افتتاح شد.
وی افزود: این شهرستان بعد از سالها صاحب سینما شد، و نبود سینما در واقع به عنوان یک خلاء فرهنگی در این شهرستان بود و خوشبختانه با پیگیری‎هایی دکتر امیری نماینده سخت کوش مردم ، خنجری فرماندار ، امام جمعه محترم و اعضا شورای اسلامی و همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سینما ازادی شهرستان زرند راه اندازی شد .

محمدی سینما را یکی از اماکن مهم فرهنگی و موجب رشد و بالندگی فرهنگی در سطح جامعه دانست و گفت : این سینما فرصت خوبی برای حضور جوانان در ایام فراغت است.
وفایی نماینده اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به تشریح نقش هنر در شکوفایی فرهنگ مطالبی بیان داشت و افزود: شاه کلید همه برنامه ها فرهنگ است و در این بین سینما نیز به خوبی می تواند خلاء های فرهنگی در جامعه را مرتفع کند.

سایر خبرها

نوشتن دیدگاه

جدیدترین عناوین

یادداشت

shorabaft1.jpg
مهر 19, 1401
بزودی، اسماعیل قاسمی سکان شهرداری بافت را بدست خواهد گرفت

اسماعیل قاسمی و یک ماموریت سخت در شهرداری بافت

یادداشت سردبیر نویسنده: میثم انصاری راد
یادداشت/ با انتخاب آقای اسماعیل قاسمی به سمت شهردار بافت، پس از بیش از یک سال از بدون شهردار ماندن شهربافت، به عنوان تنها مرکز شهرستان بدون شهردار در استان کرمان و جزو معدودترین… ادامه

خبرهای ویژه

walnut1.jpg
مهر 12, 1401
مدیرکل کشاورزی استان کرمان خبرداد؛

سرمازدگی باعث کاهش تولید گردو در استان کرمان شده است

رئیس جهاد کشاورزی کرمان از خسارت به کشاورزان گردوکار بافت و رابر خبر داد و گفت: تولید محصول کاهش یافته است
خبرهای ویژه نویسنده: میثم انصاری راد
محمد خیر اندیش گفت: استان کرمان بیشترین سطح زیر کشت گردو کشور را دارد اما در زمینه تولید رتبه سوم را دارا است. وی عنوان کرد: هر سال ۱۱ هزار و ۵۰۰ تن محصول خشک در کرمان تولید می‌شود اما در سال جاری… ادامه خبر

پیشخوان روزنامه هاvtem news box

نشست خبری شهردار کرمان با رسانه ها/ سه راه سیلو شهر کرمان بصورت زیرگذر (L شکل) اجرا خواهد شد 

طلوع کرمان/شهردار کرمان در نشست خبری خود که در محل شاهزاده محمد کرمان برگزار شد، گفت: با بهره برداری از اتوبوس های نوسازی شده 90 درصد حمل و نقل عموم…
vtem news box

بررسی وضعیت پروژه بزرگ مجتمع صاروج پارس کرمان با حضور طرف عمانی 

رییس اتاق مشترک ایران و عمان در این نشست، با اشاره به قرارداد منعقد‌شده با پلیس راهنمایی و رانندگی، مبنی بر کنترل وضعیت ترافیکی خیابان امام (ره) به‌خص…
vtem news box

همایش دهیاران و شوراهای اسلامی شهرستان بافت برگزار شد 

طلوع کرمان به نقل از روابط عمومی فرمانداری بافت/همایش با حضور فرهاد آراسته فرماندار شهرستان،حجت الاسلام والمسلمین محمدزاده امام جمعه شهرستان،سرهنگ بید…
vtem news box

برج تاریخی مهرآباد در شهرستان ارزوییه در حال مرمت است 

مختار اسکندرزاده، مدیراداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان ارزوئیه اظهار کرد: در این فاز از عملیات مرمتی اعتباری معادل یک میلیارد ریال هزینه شده است و…