وفایی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: پیش بینی می شود شاهد رشد ۳۰ درصدی حضور گردشگران طی نوروز ۹۶ در کرمان باشیم.
به گزارش خبرنگار مهر محمود وفایی پیش از ظهر شنبه در چهارمین جلسه ستاد تسهیلات نوروزی استان کرمان با اشاره به اینکه استان کرمان آمادگی لازم برای میزبانی، استقبال و پذیرایی از همه گردشگران و مسافرانی که به کرمان سفر می کنند را دارد، اظهار داشت: بین تمام دستگاه های مربوط به سفرهای نوروزی در استان کرمان هماهنگی و تعامل خوبی ایجاد شده است.

وی افزود: نیروهای بازرسی و نظارتی در بحث نظارت و بازرسی، همراهی خوبی با ستاد تسهیلات نوروزی داشته اند و سال جاری در مقایسه با سال های قبل از آمادگی بیشتری برای پذیرایی و ارائه خدمات به مهمانان نوروزی در همه ابعاد برخوردار هستیم.

وفایی با اشاره به اینکه در بحث زیرساخت های اقامتگاهی حدود ۱۱۰ اقامتگاه بوم گردی به ظرفیت بوم گردی استان اضافه شده است، بیان کرد: اقامتگاه های بوم گردی استان کرمان به حدود چهار هزار نفر در روز می توانند سرویس دهند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان بیان کرد: مجموعه گنجعلیخان کرمان و خانه حاج آقاعلی رفسنجان بازسازی و مرمت شده که برای نورز ۹۶ به مجموعه گردشگری استان اضافه می شوند.

وی به کارهای که میراث فرهنگی برای نوروز ۹۶ اشاره کرد و افزود: قسمتی از قلعه دختر و قلعه اردشیر بازسازی شده و با نصب پلکان، آنها را در ایام نوروز در معرض دید گردشگران به نمایش می گذاریم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: برگزاری چندین جشنواره و نمایشگاه صنایع دستی در سطح استان به منظور ایجاد فضایی شاد از جمله اقدامات میراث فرهنگی برای نوروز ۹۶ است.

وفایی گفت: امسال با اضافه شده شدن بیابان لوت به آثار جهانی کرمان ظرفیت های جدید به گردشگری استان اضافه و این امر باعث شد در کرانه بیابان لوت و تکاب شهداد زیرساخت های خوبی از نظر پذیرایی و اقامت گاهی فراهم شود و حدود ۳۰ اقامتگاه در این مناطق ایجاد شده است.

وی با اشاره به اینکه پیش بینی می شود طی ایام نوروز حضور گردشگران خارجی و داخلی در استان کرمان ۲۰ تا ۳۰ درصد رشد باشد، بیان کرد: در یک ارزیابی کلی در سال گذشته انجام شد بیش از ۶۰ درصد از گردشگران متعجب از ظرفیت های خوب و عظیم استان کرمان بودند که ناشناخته مانده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان عنوان کرد: شعار ما برای ایام نوروز سال ۹۶ مانند سال گذشته «کرمان بزرگترین مهمانخانمه ایران است» می باشد.

وی گفت: ستاد تسهیلات نوروز از ۲۸ اسفندماه سال جاری کار خود را شروع می کند و انتظار داریم مسئولان کمیته های ستاد نوروزی در این ایام در ستاد حضور داشته باشند یا نماینده تام الاختیار به ستاد مرکزی معرفی کنند.

وفایی تصریح کرد: در زمینه کمپ های کرمان و شهرستان ها نیاز است شهرداران از هم اکنون برای ارائه امکانات رفاهی کمک کنند.

نوشتن دیدگاه

جدیدترین عناوین

یادداشت

entekhabat111.jpg
اسفند 13, 1402
سقوط مشارکت ملی در انتخابات

ثبت پایین ترین مشارکت در انتخابات در تاریخ جمهوری اسلامی/ بجای 41 درصد مشارکت، بگویید 59 درصد عدم مشارکت!

پایین ترین مشارکت در تاریخ انتخابات های ایران رقم خورد!
یادداشت سردبیر نویسنده: میثم انصاری راد
یادداشت سردبیر/انتخابات مجلس با همه مشکلات و مشخصه های خود از تایید صلاحیت ها و عدم تاییدهای سئوال برانگیز برگزار شد اما در این بین مشارکت پایین 41 درصدی و کم شدن یک درصدی مشارکت… ادامه

خبرهای ویژه

photo1718007632.jpeg
خرداد 21, 1403
با حضور مدیرعامل شرکت فلای دبی عنوان شد؛

برقراری پرواز کرمان به دبی بزودی

پرواز کرمان به دبی بزودی با ایرلاین فلای دبی برقرار خواهد شد
خبرهای ویژه نویسنده: میثم انصاری راد
به دنبال مذاکرات صورت گرفته در کرمان‌آیدکس ۲۰۲۴، با حضور استاندار کرمان و رئیس شرکت فلای دبی امارات ،زمینه قرار داد برای راه‌اندازی خط هوایی مستقیم و پایدار بین شهرهای کرمان ایران و دبی امارات عربی… ادامه خبر

پیشخوان روزنامه هاvtem news box

غار طُرنگ شهرستان بافت و چند اثر در راور، فهرج و رابر ثبت ملی شدند 

رئیس اداره ثبت آثار اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان: پنج اثر طبیعی استان کرمان در نخستین نشست شورای مرکزی ثبت آثار طبیعی ملی د…
vtem news box

لزوم استفاده شهرداری سیرجان از تجربیات کلانشهرها در توسعه شهری 

شهردار سیرجان بهمراه رییس و جمعی از اعضای شورای شهر سیرجان، معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری، معاون فنی و زیربنایی شهرداری و مدیر واحد املاک در نشست…
vtem news box

ورزشگاه بزرگ مس کرمان تا یک ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید 

شرکت ملی صنایع مس ایران در گزارشی پیرامون پروژه های در دست افتتاح خود، از تکمیل و راه اندازی ورزشگاه اختصاصی مس کرمان تا ماه آینده خبر داد. به گزارش…
vtem news box

برقراری پرواز کرمان به دبی بزودی 

به دنبال مذاکرات صورت گرفته در کرمان‌آیدکس ۲۰۲۴، با حضور استاندار کرمان و رئیس شرکت فلای دبی امارات ،زمینه قرار داد برای راه‌اندازی خط هوایی مستقیم و…