وفایی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: پیش بینی می شود شاهد رشد ۳۰ درصدی حضور گردشگران طی نوروز ۹۶ در کرمان باشیم.
به گزارش خبرنگار مهر محمود وفایی پیش از ظهر شنبه در چهارمین جلسه ستاد تسهیلات نوروزی استان کرمان با اشاره به اینکه استان کرمان آمادگی لازم برای میزبانی، استقبال و پذیرایی از همه گردشگران و مسافرانی که به کرمان سفر می کنند را دارد، اظهار داشت: بین تمام دستگاه های مربوط به سفرهای نوروزی در استان کرمان هماهنگی و تعامل خوبی ایجاد شده است.

وی افزود: نیروهای بازرسی و نظارتی در بحث نظارت و بازرسی، همراهی خوبی با ستاد تسهیلات نوروزی داشته اند و سال جاری در مقایسه با سال های قبل از آمادگی بیشتری برای پذیرایی و ارائه خدمات به مهمانان نوروزی در همه ابعاد برخوردار هستیم.

وفایی با اشاره به اینکه در بحث زیرساخت های اقامتگاهی حدود ۱۱۰ اقامتگاه بوم گردی به ظرفیت بوم گردی استان اضافه شده است، بیان کرد: اقامتگاه های بوم گردی استان کرمان به حدود چهار هزار نفر در روز می توانند سرویس دهند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان بیان کرد: مجموعه گنجعلیخان کرمان و خانه حاج آقاعلی رفسنجان بازسازی و مرمت شده که برای نورز ۹۶ به مجموعه گردشگری استان اضافه می شوند.

وی به کارهای که میراث فرهنگی برای نوروز ۹۶ اشاره کرد و افزود: قسمتی از قلعه دختر و قلعه اردشیر بازسازی شده و با نصب پلکان، آنها را در ایام نوروز در معرض دید گردشگران به نمایش می گذاریم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: برگزاری چندین جشنواره و نمایشگاه صنایع دستی در سطح استان به منظور ایجاد فضایی شاد از جمله اقدامات میراث فرهنگی برای نوروز ۹۶ است.

وفایی گفت: امسال با اضافه شده شدن بیابان لوت به آثار جهانی کرمان ظرفیت های جدید به گردشگری استان اضافه و این امر باعث شد در کرانه بیابان لوت و تکاب شهداد زیرساخت های خوبی از نظر پذیرایی و اقامت گاهی فراهم شود و حدود ۳۰ اقامتگاه در این مناطق ایجاد شده است.

وی با اشاره به اینکه پیش بینی می شود طی ایام نوروز حضور گردشگران خارجی و داخلی در استان کرمان ۲۰ تا ۳۰ درصد رشد باشد، بیان کرد: در یک ارزیابی کلی در سال گذشته انجام شد بیش از ۶۰ درصد از گردشگران متعجب از ظرفیت های خوب و عظیم استان کرمان بودند که ناشناخته مانده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان عنوان کرد: شعار ما برای ایام نوروز سال ۹۶ مانند سال گذشته «کرمان بزرگترین مهمانخانمه ایران است» می باشد.

وی گفت: ستاد تسهیلات نوروز از ۲۸ اسفندماه سال جاری کار خود را شروع می کند و انتظار داریم مسئولان کمیته های ستاد نوروزی در این ایام در ستاد حضور داشته باشند یا نماینده تام الاختیار به ستاد مرکزی معرفی کنند.

وفایی تصریح کرد: در زمینه کمپ های کرمان و شهرستان ها نیاز است شهرداران از هم اکنون برای ارائه امکانات رفاهی کمک کنند.

نوشتن دیدگاه

جدیدترین عناوین

یادداشت

shorabaft1.jpg
مهر 19, 1401
بزودی، اسماعیل قاسمی سکان شهرداری بافت را بدست خواهد گرفت

اسماعیل قاسمی و یک ماموریت سخت در شهرداری بافت

یادداشت سردبیر نویسنده: میثم انصاری راد
یادداشت/ با انتخاب آقای اسماعیل قاسمی به سمت شهردار بافت، پس از بیش از یک سال از بدون شهردار ماندن شهربافت، به عنوان تنها مرکز شهرستان بدون شهردار در استان کرمان و جزو معدودترین… ادامه

خبرهای ویژه

walnut1.jpg
مهر 12, 1401
مدیرکل کشاورزی استان کرمان خبرداد؛

سرمازدگی باعث کاهش تولید گردو در استان کرمان شده است

رئیس جهاد کشاورزی کرمان از خسارت به کشاورزان گردوکار بافت و رابر خبر داد و گفت: تولید محصول کاهش یافته است
خبرهای ویژه نویسنده: میثم انصاری راد
محمد خیر اندیش گفت: استان کرمان بیشترین سطح زیر کشت گردو کشور را دارد اما در زمینه تولید رتبه سوم را دارا است. وی عنوان کرد: هر سال ۱۱ هزار و ۵۰۰ تن محصول خشک در کرمان تولید می‌شود اما در سال جاری… ادامه خبر

پیشخوان روزنامه هاvtem news box

بودجه 4155 میلیاردتومانی شهرداری کلان شهر کرمان به تصویب شورای اسلامی شهر رسید 

علیرضا نادری، رییس شورای اسلامی شهر کرمان در این نشست، از برگزاری جلسات متعدد بررسی این بودجه در شورای اسلامی شهر کرمان خبر داد و از اعضای شورای اسلام…
vtem news box

سقوط شدیدتر نرخ طلا در بازار ایران/ هرکس امروز نفروشد، فردا باید خیلی بیشتر سقوط ارزش ارز و طلایش را ببیند!/ 16 اسفندماه 

نرخ طلای 18 عیار دربازار ایران با 4 بیش از درصد سقوط به 2.245.000 تومان رسیده است که ریزش بسیار شدیدی است. دلار نیز تا ظهر 16 اسفندماه 47000 تومان معا…
vtem news box

سقوط سکه تمام به زیر 30 میلیون تومان/دهم اسفند 

سکه امامی با سقوط 10 درصدی به حدود 29 میلیون تومان رسیده است و سکه بهارآزادی به 26 میلیون و 400 هزارتومان سقوط کرده است. هر گرم طلای 18 عیار حدود 2 می…
vtem news box

چه کسانی در بالگرد سانحه دیده در بافت همراه وزیر ورزش و جوانان بودند؟ 

 چه کسانی در بالگرد سانحه در دیده در استادیوم شهید شهابی بافت همراه وزیر ورزش و جوانان بودند؟استاندار کرمان:این بالگرد حامل ١٨ تن که ۴ نفر از آنان از…