مدیر منابع فیزیکی و طرح‌های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان خبرداد؛

 

بیمارستان شهیدباهنرکرمان

مدیر منابع فیزیکی و طرح‌های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: بیش از 400 پروژه عمرانی سلامت در دولت یازدهم اجرا شده و یا در حال اجراست.

 به گزارش ایسنا، «محمدحسین ایرانمنش» به‌مناسبت برگزاری جشنواره ملی عمران سلامت در جمع خبرنگاران افزود: این طرح‌ها شامل احداث خانه‌های بهداشت، مراکز سلامت شهری و روستایی، خانه‌های پزشک و خانه‌های سرایداری، کلینیک‌های ویژه، مراکز غربالگری سرطان، بیمارستان‌ها، مراکز بهورزی و ستادهای شبکه‌های بهداشت، اجرای طرح هتلینگ و بهسازی بیمارستان‌ها و احداث و یا بهسازی بخش‌های آی‌سی‌یو و ان‌آی‌سی‌یو می‌شود.

وی افزود: بالغ بر 300 میلیارد تومان اعتبار فقط در بخش ساخت و ساز برای این میزان پروژه در نظر گرفته شده، به‌عنوان مثال برای ساخت ساختمان جدید بیمارستان شهید باهنر کرمان تاکنون 50 میلیارد تومان هزینه شده است.

به گفته ایرانمنش، در دولت یازدهم حدود 170 میلیارد تومان برای ساخت بیمارستان‌ها، حدود 80 میلیارد تومان در زمینه خانه‌های بهداشت، مراکز سلامت و سایر پروژه‌های طرح تحول بهداشت، حدود 60 میلیارد تومان در زمینه اجرای طرح‌های تحول درمان و حدود 65 میلیارد تومان برای اجرایی شدن طرح‌های پردیس در نظر گرفته شده است.

 مدیر منابع فیزیکی و طرح‌های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان این‌که از این تعداد فقط 12 پروژه از پروژه‌های ناتمام دولت پیش بوده و مابقی در دولت یازدهم آغاز شده است، در خصوص شاخص‌ترین پروژه عمرانی سلامت انجام شده در دولت یازدهم گفت: شاخص‌ترین پروژه‌های عمرانی همان طرح تحول سلامت بود که رضایت‌مندی مردم از ارائه خدمات درمانی افزایش داشت.

وی با بیان این‌که در این دولت 4 پروژه بیمارستانی افتتاح شد که برای ساخت و تجهیز آن‌ها حدود 250 میلیارد تومان هزینه شده است، خبر داد: بیمارستان 320 تختخوابی شهید باهنر و مرکز 44 تختخوابی پیوند اعضای نفیس در صورت اختصاص اعتبار تا پایان شهریور ماه به پایان می‌رسد ضمن آن‌که در این دولت بیمارستان‌های 235 تختخوابی سیرجان، 32 تختخوابی کوهبنان، 32 تختخوابی ارزوئیه و 32 تختخوابی رابر تکمیل شده است.

ایرانمنش با بیان این‌که بیشترین کار عمرانی سلامت دولت یازدهم در بحث زیرساخت‌های بهداشتی انجام شده است، اظهار کرد: دانشگاه کرمان در زمینه زیرساخت‌های بهداشتی ضعیف بود که در این دولت این موارد شناسایی و اجرا شد و با توجه به این‌که در برخی نقاط به‌ویژه شهر کرمان با کمبود زمین مواجه شدیم بر اساس رایزنی‌ها با استانداری و سازمان مسکن و شهرسازی کرمان مقرر شد حدود 30 قطعه زمین به دانشگاه تعلق گیرد تا پایگاه‌های بهداشتی شهرستان کرمان تکمیل شوند.

مدیر منابع فیزیکی و طرح‌های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان اضافه کرد: در دولت یازدهم طبق تفاهم نامه ای که با مقام عالی وزارت داشتیم، 169 پروژه عمرانی در زمینه احداث خانه های بهداشت، مراکز جامع سلامت شهری و روستایی، خانه های پزشک و سرایداری، ساختمان ستاد و مراکز بهورزی در سطح دانشگاه علوم پزشکی کرمان در حال اجراست که تا پایان مردادماه جاری خانه های بهداشت که با همت شبکه های بهداشت و درمان شهرستان ها آغاز شده، تکمیل می شود.

وی در خصوص توسعه فضاهای آموزشی این دانشگاه در دولت یازدهم یادآور شد: فضای آموزشی، کمک آموزشی و اداری، ورزشی پردیس در سال 92 حدود 40 هزار متر مربع بود که اکنون به همت مسئولان دانشگاه 80 هزار متر مربع به این فضاها افزوده شده است.

نوشتن دیدگاه

جدیدترین عناوین

یادداشت

shorabaft1.jpg
مهر 19, 1401
بزودی، اسماعیل قاسمی سکان شهرداری بافت را بدست خواهد گرفت

اسماعیل قاسمی و یک ماموریت سخت در شهرداری بافت

یادداشت سردبیر نویسنده: میثم انصاری راد
یادداشت/ با انتخاب آقای اسماعیل قاسمی به سمت شهردار بافت، پس از بیش از یک سال از بدون شهردار ماندن شهربافت، به عنوان تنها مرکز شهرستان بدون شهردار در استان کرمان و جزو معدودترین… ادامه

خبرهای ویژه

walnut1.jpg
مهر 12, 1401
مدیرکل کشاورزی استان کرمان خبرداد؛

سرمازدگی باعث کاهش تولید گردو در استان کرمان شده است

رئیس جهاد کشاورزی کرمان از خسارت به کشاورزان گردوکار بافت و رابر خبر داد و گفت: تولید محصول کاهش یافته است
خبرهای ویژه نویسنده: میثم انصاری راد
محمد خیر اندیش گفت: استان کرمان بیشترین سطح زیر کشت گردو کشور را دارد اما در زمینه تولید رتبه سوم را دارا است. وی عنوان کرد: هر سال ۱۱ هزار و ۵۰۰ تن محصول خشک در کرمان تولید می‌شود اما در سال جاری… ادامه خبر

پیشخوان روزنامه هاvtem news box

سه پروژه فعلی شهرداری بافت که در حال اجراست/ پروژه های دیگری نیز در راه است 

به همت شهرداری بافت پروژه های عمرانی زیادی در حال اجراست و پروژه هایی نیز در دستور کار قرار دارد. پروژه آسفالت کوچه امام خمینی5 و باند شرق به غرب بلوا…
vtem news box

توسعه نیروگاه های خورشیدی در استان کرمان ضروری است 

محمدمهدی فداکار در گفتگو با خبرنگار بازار بیان کرد: مصرف برق در کرمان و با اینکه تابستان شروع نشده افزایش یافته است به همین دلیل باید مدیریت مصرف انرژ…
vtem news box

محدودیت های ترافیکی سیزدهم فروردین در استان کرمان اعلام شد/ محور سیرجان به بافت یکطرفه می شود 

بنا به اعلام پلیس راه محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترافیکی جاده‌های استان کرمان در تعطیلات پایانی نوروز۱۴۰۲ تشریح و بر رعایت دقیق این محدودیت‌ها تاکید شد.…
vtem news box

بودجه 4155 میلیاردتومانی شهرداری کلان شهر کرمان به تصویب شورای اسلامی شهر رسید 

علیرضا نادری، رییس شورای اسلامی شهر کرمان در این نشست، از برگزاری جلسات متعدد بررسی این بودجه در شورای اسلامی شهر کرمان خبر داد و از اعضای شورای اسلام…