فاز نخست پویش آسفالت شهرداری کلانشهر کرمان به بهره برداری رسید

در سی‌ویکمین هفته از پویش «افتتاح» شهرداری کرمان، با شعار «هر هفته یک افتتاح»، فاز نخست «پویش آسفالت» شهر کرمان به میزان ۵۰۰ هزار مترمربع به بهره‌برداری رسید.
به گزارش کرمان‌آنلاین، شهردار کرمان در آیین بهره‌برداری از فاز اول «پویش آسفالت» که با حضور جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر کرمان و مدیران شهرداری در یکی از معابر مشرف به خیابان «سرباز» برگزار شد، گفت: با توجه به گذشت مدت‌زمان طولانی از زمان آسفالت معابر شهر و عقب‌افتادگیِ تاریخی که در حوزۀ آسفالت دارد و با عنایت به اینکه با شتاب‌گرفتن پروژۀ فاضلاب شهری، آسفالت برخی از معابر مشکل پیدا کرده است، امسال آسفالت یک میلیون و ۸۳۰ هزار مترمربع از معابر شهر کرمان در قالب «پویش آسفالت» توسط پیمانکار مناسب و صاحب نام، سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری و مناطق پنج‌گانه، در دستور کار قرار گرفت.
سیدمهران عالم‌زاده از آسفالت معابر شهر در پنج منطقۀ شهری خبر داد و افزود: باتوجه به اجرای میزان بیشتر آسفالت در منطقه چهار، امروز فاز نخست این پویش، در منطقه چهار شهری به به بهره‌برداری رسید.
وی ادامه داد: با توجه به افزایش غیرمنطقی قیمت قیر، برای این میزان آسفالت، حدود ۵۰ میلیارد تومان هزینه شده است.
وی افزود: «پویش آسفالت» را از مناطق کم‌برخوردار و هدفِ بازآفرینی فضاهای شهری شروع کردیم.
شهردار کرمان با بیان اینکه در این دوره از مدیریت شهری، بیشترین خدمت‌رسانی شهرداری در محله‌های کم‌برخوردارِ مناطق چهار و یک شهر کرمان بوده است، گفت: در سال گذشته نیز بیشترین حجم آسفالت متعلق به منطقه چهار شهر کرمان بوده است.
عالم‌زاده افزود: علی‌رغم اینکه منطقه دو بیشترین درآمد را به خود اختصاص داده، اما در راستای توسعه متوازن شهر، خدمات بیشتری در مناطق کم‌تر برخوردار ارایه شده است.
شهردار کرمان در ادامه، از خرید ماشین‌آلات سنگین برای آسفالت معابر شهر کرمان خبر داد و گفت: خرید این ماشین‌آلات، موجب افزایش سرعت عمل کار در آسفالت معابر می‌شود.
عالم‌زاده با بیان اینکه با پایان یافتن برودت هوا، آسفالت معابر شهر شتاب بیشتری خواهد گرفت، گفت: با توجه به شروع «پویش آسفالت» از اواسط تابستان امسال، تلاش می‌کنیم با توجه به قرارداد منعقدشده با پیمانکار، در مدت‌زمان یک‌ساله، حدود دو میلیون مترمربع از معابر شهر کرمان را آسفالت کنیم.
وی افزود: با این اقدام، بخشی از عقب‌افتادگیِ شهر کرمان در حوزۀ آسفالت معابر جبران می‌شود.
شهردار کرمان به استعلام از دستگاه‌های خدمت‌رسان، قبل از آسفالت هر معبر اشاره کرد و گفت: پس از اجرای آسفالت، به دستگاه‌های خدمت‌رسان اجازه حفاری داده نخواهد شد.
معاون حمل‌ونقل و امور زیربنایی شهردار کرمان نیز در این آیین گفت: آسفالت معابر با کیفیت و استانداردهای لازم اجرا و بر آن نظارت شده و خواهد شد.
مهدی نیکویی با بیان اینکه در فاز اول «پویش آسفالت»، ۵۰۰ هزار متر مربع از معابر شهر کرمان آسفالت شده است، گفت: میزان آسفالت و روکش آسفالت در فاز نخست توسط پیمانکار، ۲۴۱ هزار مترمربع بوده و بیش از ۲۵۶ هزار مترمربع از معابر نیز توسط سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری و شهرداری‌های مناطق پنج‌گانه کرمان آسفالت شده است.
وی با اشاره فعال بودن اکیپ آسفالت شهرداری‌های مناطق پنج‌گانه شهر کرمان، گفت: در سال ۹۹ میزان آسفالت و روکش آسفالت توسط اکیپ مناطق، به میزان بیش از ۱۰۶ هزار مترمربع بوده است.
لازم به ذکر است؛ در پایان این آیین، شهردار کرمان با اهدای گل، ضمن تقدیر از کارگران زحمت‌کش اکیپ آسفالت، بهره‌برداری از فاز نخست «پویش آسفالت» به متراژ ۵۰۰ هزار مترمربع را اعلام کرد.

همچنین، ریز عملکرد آسفالت معابر شهر کرمان در قالب فاز نخست «پویش» آسفالت، در سایت شهرداری کرمان بارگذاری شده است./شهرداری کرمان

آسفالت

سایر خبرها

تحول در شهر، جزو برنامه‌های این دوره شهرداری کرمان است

عملیات ادامه احداث بوستان خبرنگار در بلوار ۲۲بهمن بافت توسط شهرداری و یادآوری چند نکته مهم

انتقاد استاندار کرمان از شهرداری سیرجان و عقب افتادگی های شهری در سیرجان

نوشتن دیدگاه

جدیدترین عناوین

یادداشت

baft-park6.jpg
مهر 19, 1400
ساخت بوستان در شهر بافت ادامه دارد

عملیات ادامه احداث بوستان خبرنگار در بلوار ۲۲بهمن بافت توسط شهرداری و یادآوری چند نکته مهم

ساخت بوستان در شهر بافت همچنان ادامه دارد اما چند نکته مهم در این باره باید مدنظر قرار گیرد
یادداشت سردبیر نویسنده: میثم انصاری راد
عملیات ادامه احداث بوستان خبرنگار در بلوار ۲۲ بهمن بافت توسط شهرداری بافت آغاز شده است.نکته مهم این است که پروژه در فاز قبلی خود درصد کمی فضای سبز در خود جای داده بود که امیدواریم… ادامه

خبرهای ویژه

sharbaf.jpg
مهر 27, 1400
سعید شعرباف، شهردار کلانشهر کرمان

تحول در شهر، جزو برنامه‌های این دوره شهرداری کرمان است

سعید شعرباف تبریزی حکم خود را از وزیر کشور دریافت کرد و وی از این تاریخ به سمت شهردار کلانشهر کرمان فعالیت خواهد کرد
خبرهای ویژه نویسنده: میثم انصاری راد
به گزارش کرمان‌آنلاین، سعید شعرباف تبریزی در اولین جلسه حضور خود در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان که با حضو اکثر اعضای شورا و سرپرست سابق شهرداری کرمان در محل شورا برگزار شد، ضمن تبریک فرارسیدن… ادامه خبر

پیشخوان روزنامه هااز سراسر جهان