وی با اشاره به وضعیت چندین ساله خشکسالی در استان و شهر کرمان گفت: در استان کرمان بارندگی بسیار کاهش پیدا کرده و امسال میزان بارندگی در کرمان نسبت به مدت مشابه سال قبل 73 درصد کاهش پیدا کرده و در این شرایط باید مدیریت مصرف انرژی و صرفه‌جویی کرد.

رای دهی: 0 / 5

غیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستاره
 

طلوع کرمان به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرمان، علی بابایی امروز در همایش شهرداران، دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی بخش مرکزی شهرستان کرمان با تبریک دهه کرامت اظهار‌داشت: باید از دهیاران و شهرداران که از عوامل اصلی عمران و آبادانی در مناطق مختلف هستند، تشکر کرد.

فرماندار شهرستان کرمان با تبیین مسائل و مشکلات روز استان و کشور گفت: شهرداران، دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی باید با شرایط روز کشور آشنایی پیدا کرده و امروز مهمترین مطلب در حوزه کاری آشنایی با مسائل روز است.

وی با اشاره به اینکه دشمن با شایعه پردازی قصد توطئه در جامعه دارد و باید نسبت به این شایعات هوشمندانه عمل کرد افزود: به‌عنوان مثال در ماه‌های گذشته بعضی از کامیون‌داران که مورد سوءاستفاده معاندین به نظام قرار گرفته بودند، علت اصلی تجمع آنها ناآگاهی و کم‌اطلاعی از خدمات نظام بود.

بابایی با بیان اینکه دشمن تمام توان خود را برای ناکارآمد جلوه دادن نظام اسلامی گذاشته و وظیفه همه است که با مدیریت خوب خدمات نظام را به مردم معرفی کنیم خاطر‌نشان کرد: با مشکلات پیش رو و اعتراضات مردمی نباید احساساتی برخورد کرد.

وی با اشاره به وضعیت چندین ساله خشکسالی در استان و شهر کرمان گفت: در استان کرمان بارندگی بسیار کاهش پیدا کرده و امسال میزان بارندگی در کرمان نسبت به مدت مشابه سال قبل 73 درصد کاهش پیدا کرده و در این شرایط باید مدیریت مصرف انرژی و صرفه‌جویی کرد.

فرماندار شهرستان کرمان با بیان اینکه مقابله با حاشیه‌نشینی یک موضوع مهم است که باید در دستور کار دهیاران و شهرداری‌ها قرار گیرد افزود: تمام ساخت و سازها باید در محدوده طرح هادی روستاها انجام شود و از ساخت و ساز در حریم رودخانه‌ها جلوگیری کنید.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه در سال‌های گذشته با تغییر کاربری اراضی کشاورزی، ساخت و سازهایی انجام شده که با عوامل همکاری با مالکان برخورد قانونی می‌شود تصریح کرد: راه‌اندازی میز خدمت در شهرداری‌ها و دهیاری‌ها تایکد ریاست جمهوری است و پاسخ مردم را باید به درستی داد.

بابایی با بیان اینکه ارسال ثبت وقایع حیاتی در اسرع وقت الزامی است و باید جدی گرفته شود گفت: متاسفانه با وجود خشکسالی در استان بهره‌وری در کشاورزی پایین است و باید با استفاده از آبیاری به روش‌های نوین میزان مصرف آب در حوزه کشاورزی را کاهش داده و از آبیاری فضای سبز با آب آشامیدنی خودداری کرد.

وی با اشاره به اینکه توجه به محیط زیست الزامی است و از ریختن خاک و نخاله ساختمانی در محدوده و ورودی و خروجی شهرها و روستاها جلوگیری شود افزود: افزایش مشارکت مردم در توسعه هر منطقه ضروری است و اگر مردم نخواهند، هیچ آبادانی انجام نمی‌شود.

باران

نوشتن دیدگاه

از درج نظرات حاوی توهین جلوگیری می شود.