محمدرضا پورابراهیمی صبح امروز 24 اسفند، در آخرین شورای گفتگوی استان در سال 96 با بیان اینکه پیگیری مطالبات بخش خصوصی در شورای گفتگوی استان جای تقدیر دارد اظهار داشت: ادبیات ما ادبیات توسعه است و امیدواریم خروجی ما در استان در این حوزه مطلوب باشد.

رای دهی: 0 / 5

غیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستاره
 

پورابراهیمی نماینده کرمان و راور

طلوع کرمان به نقل از تسنیم-پورابراهیمی با اشاره به اینکه مدلی که در اجرای پروژه‌ها در کشور داریم با مشکلاتی روبه‌رو است گفت: آئین‌نامه‌های قدیمی است و با توجه به اینکه نحوه اجرای پروژه‌ها در کشور تغییر کرده است که عدم رفع این مشکلات در کشور منشاء فساد است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به دنبال رفع این مشکل بودیم و مقر شده این مشکل در سطح ملی پیگیری و حل شود افزود: ما در استان بانی حل این مشکل بودیم و وقرر شد تا بخشنامه‌های آن به تمامی استان‌ها ابلاغ شود.  

وی با اشاره به اینکه استان کرمان در آغاز جهش‌های بزرگ اقتصادی است بیان کرد: ظرفیت‌های خوبی در حوزه معدنی، صنعتی و ... در استان فراهم شده است.

پورابراهیمی با بیان اینکه در جدول پیش‌بینی متوسط نرخ رشد کشور، برای استان کرمان عدد 8.5 درصد دیده شده که این میزان از متوسط نرخ رشد کشور بیشتر است عنوان کرد: باید از ظرفیت‌های موجود در استان بیشترین استفاده را در جهت بلابردن بهره‌وری استان برد.

وی با اشاره به اینکه موضوعات مربوط به بهره‌وری یک از شاخص‌های ما در استان است افزود: ذغالسنگ یک از ظرفیت‌های استان است و امروز بالاترین ذخایر ذغالسنگ را در استان داریم.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه استان کرمان 3.7 درصد جمعیت کشور را دارد در حالی که 3.5 درصد تولید ناخالص داخلی را به خود اختصاص داده گفت: متوسط نرخ رشد استان از کشور بالاتر است در حالیکه سرانه تولید ناخالص داخلی استان کرمان از متوسط کشور پایین‌تر است.

وی با تاکید بر اینکه استان کرمان، استان ویژه در امر صادرات است بیان کرد: متاسفانه در سال جاری تراز بازرگانی کشور منفی بوده و میزان واردات ما بیشتر از صادرات بوده است.

پورابراهیمی با بیان اینکه با مصوبه مجلس هزار میلیارد تومان منابع برای حوزه امر صادرات اختصاص داده شده افزود: استان کرمان باید مطالبه‌گر توسعه صادرات در سال آینده در کشور باشد و امیدوارم سال آینده شاهد جهش اقتصادی در استان کرمان باشیم.

در این جلسه علی بختیاری نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شعار مثلث توسعه اقتصادی استان کرمان امروز در کشور به عنوان الگو برای دیگر استان‌ها ارائه می‌شود اظهار داشت: باید به سمت صنایع خرد در حوزه کشاورزی و دامداری پیش برویم.

وی نظام دامپروری سنتی، دستی و پرخرج در استان را یک آسیب برشمرد که بعضا رو به تعطیلی است گفت: ستادی در اتاق بازرگانی استان برای بازسازی نظام دامداری و کشاورزی و بالا بردن بهره‌وری در استان تشکیل شود.

نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی افزود: توزیع نامتوازن در حوزه اعتبارات در بخش دولتی و خصوصی، بیکاری، حاشیه‌نشینی، مهاجرت بی‌رویه و مشکلات به تبع آن را به دنبال دارد.

نوشتن دیدگاه

از درج نظرات حاوی توهین جلوگیری می شود.