اقدامات مربوط به بهسازی و ساماندهی مسیر گردشگری خانه حاج آقا علی(بلوار هجرت) که از دو ماه پیش آغاز شده بود، اجرا گردید و به پایان رسید.

رای دهی: 0 / 5

غیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستاره
 


رفسنجان

طلوع کرمان به نقل از روابط عمومی شهرداری رفسنجان،کاشت و تکمیل دیوار سبز بلوار هجرت، بهسازی فضای سبز این مسیر شامل درختکاری، کاشت چمن و گلکاری با هدف ایجاد مناظر بدیع و چشم نواز انجام گرفت و محل عبور و مرور در بخش هایی از بلوار جهت روان سازی حرکت عابرین مناسب سازی شد.
هم چنین به منظور حفظ و احیاء بافت سنتی و قدیمی در مسیر گردشگری خانه تاریخی حاج آقاعلی، اقدامات مربوط به زیباسازی شامل دیوارچینی، کاهگل و رنگ آمیزی دیوارها با الهام از بزرگترین خانه خشتی جهان انجام شد.
از دیگر اقدامات انجام شده در این محل می توان به اجرای سنگفرش بلوار، ترمیم جدول و جدولگذاری، شن ریزی و تسطیح پیاده روی دو طرف بلوار، حصارکشی زمین های خالی، پاکسازی نخاله های ساختمانی و ساماندهی کامیون های فروش مصالح ساختمانی اشاره کرد.
با توجه به بهره برداری از هتل سنتی در خانه حاج آقا علی در آینده ای نزدیک و افزایش تردد گردشگران جهت بازدید و اقامت در بزرگترین خانه خشتی جهان، عملیات مربوط به نصب تابلوهای راهبردی و ... در این مسیر انجام خواهد شد.
لازم به ذکر است به زودی عملیات مربوط به نصب دیوارهای پیش ساخته برای پوشش زمین های خالی در این مسیر اجرا می شود.

 

رفسنجان

رفسنجان

 

نوشتن دیدگاه

از درج نظرات حاوی توهین جلوگیری می شود.