مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از کاشت 150 اصله درخت در باغ شاهزاده ماهان به مناسبت روز درختکاری خبر داد و گفت: این اداره کل از ابتدای سال جاری مجبور به قطع تعدادی از درختان باغ شاهزاده ماهان به دلیل آفت زدگی شد

رای دهی: 5 / 5

فعال سازی ستارهفعال سازی ستارهفعال سازی ستارهفعال سازی ستارهفعال سازی ستاره
 

غلامرضا فرخی افزود: امروز به مناسبت روز درختکاری 100 اصله درخت میوه از قبیل گیلاس، گلابی و زرد آلو و 50 اصله درخت غیر مثمر مانند سپیدار و صنوبر در باغ شاهزاده ماهان کاشته شد.
وی با اشاره به اینکه طرح کاشت و پوشش گیاهی بخش مهمی از موجودیت باغهای تاریخی است، اظهار داشت: حفظ و نگهداری باغ شاهزاده ماهان به عنوان یکی از مهمترین آثار به جامانده از دوره قاجار بسیار حائز اهمیت است و در اولویت کاری اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان قرار دارد.
فرخی در ادامه از پاکسازی اطراف باغ شاهزاده ماهان توسط دوستداران میراث فرهنگی و تعدادی از ورزشکاران کرمانی در تاریخ 17 اسفندماه سال جاری خبر داد و افزود: هر ساله پیش از فرا رسیدن ایام تعطیلات نوروز این آیین توسط تشکل های مردم نهاد حوزه میراث فرهنگی انجام می شود.
وی تصریح کرد: هم اکنون فعالیت هایی همچون ساماندهی فضای سبز و محوطه بیرونی باغ شاهزاده ماهان و پاکسازی فضای داخلی آن در حال انجام است.
فرخی با بیان اینکه این باغ به عنوان سیزدهمین اثر ایرانی در سال 1390 در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید، عنوان کرد: هر ساله تعداد زیادی از گردشگران داخلی و خارجی از این باغ دیدن می‌ کنند.

نوشتن دیدگاه

از درج نظرات حاوی توهین جلوگیری می شود.