تقاطع های غیر همسطح در سیرجان یکی از اولویت های حل مشکل ترافیک این شهر است

سیرجان

طلوع کرمان-سیرجان امروزه به عنوان شهری در حال توسعه و صنعتی مطرح است. وجود منطقه ویژه اقتصادی سیرجان و قرارگرفتن در شاهراه مواصلاتی شمال به جنوب و شرق به غرب بر اهمیت این شهر تاریخی افزوده است. با افزایش جمعیت شهر لزوم ارتقای خدمات شهری و نیز توسعه و عمران شهری بیش از گذشته احساس می شود. یکی از مشکلات شهر سیرجان ترافیک است. آری دیگر ترافیک تنها معضل تهران و مشهد نیست بلکه شهرهای در حال توسعه ای مانند سیرجان  نیز با این مشکل روبرو هستند.بسیاری از شهرها با احداث تقاطع های غیرهمسطح بر این مشکل چیره می شوند یا آن را کاهش می دهند. متأسفانه در شهر سیرجان طی سال های گذشته در زمینه تقاطع های غیرهمسطح خیلی کمرنگ عمل شده است. هرچند طی ماه های گذشته مسئولین ذیربط از مطالعات احداث تقاطع غیرهمسطح در میدان مادر و یک میدان دیگر در شهرسیرجان خبر داده اند اما هنوز کلنگ احداث به زمین نخورده است. بسیاری از مناطق شهر سیرجان مستعد داشتن زیرگذرها و روگذرهایی است که مشکل ترافیک را کاهش دهند. در این بین مهمترین موضوع آینده نگری در طراحی تقاطع های غیرهمسطح شهری سیرجان است. اهمیت از آن جهت که در آینده و با افزایش جمعیت و ترافیک تقاطع ها جوابگو باشند و برای توسعه شهر با مشکل روبرو نشوند ومانعی برای توسعه نباشند. نیاز به تقاطع غیرهمسطح در شهر سیرجان بگونه ای است که می توان با یک نگاه سطحی نیاز شهر به حداقل 8 تقاطع غیرهمسطح را فهمید.در کنار تقاطع های غیرهمسطح شهرسیرجان به شدت به آسفالت و خط کشی مناسب نیاز دارد. سیرجان باید به سرعت روی ریل توسعه شهری حرکت کند و از شهرهای هم رده خود مانند کاشان و نیشابور عقب نیفتد و فاصله خود را با سایر شهرها و مراکز استان ها و کلانشهرها نیز کاهش دهد. باید دید شهرداری و شورای شهر جدید شهرسیرجان چه برنامه ای برای طرح های کلان در حوزه عمران شهری در سرخواهند داشت!؟

تیم های والیبال گل گل گهرسیرجان و لاستیک بارز کرمان نمایندگان استان کرمان در لیگ دسته اول والیبال باشگاه های کشور با برد مقابل حریفان خود جایگاه خوبی در جدول رقابت ها به خود اختصاص دادند

طلوع کرمان به نقل از پایگاه خبری و آموزشی والیبال ایران-تیم گل گهرسیرجان که در پایان هفته دوم با دو برد و شش امتیاز در صدر جدول گروه دوم این رقابت ها قرار داشت، در هفته سوم لیگ دسته یک میزبان عقاب تهران بود و سه بر صفر میهمان خود را شکست داد. این دیدار 111 دقیقه طول کشید و 400 تماشاگر داشت. دو تیم گل گهر سیرجان و عقاب تهران به دلیل تاخیر در ورود به زمین مسابقه کارت زرد دریافت کردند. همچنین تیم والیبال موسسه فرهنگی ورزشی پیروزی کیش در هفته سوم لیگ دسته یک در شهر تهران میزبان لاستیک بارز کرمان دیگر نماینده استان کرمان بود و سه بر یک مغلوب این تیم شد تا همچنان یک برد و دو امتیاز در پرونده خود داشته باشد. لاستیک بارز کرمان با شکست نماینده تهران به دومین برد خود دست یافت. گل گهرسیرجان در صدر قرار دارد و تیم والیبال لاستیک بارز کرمان در جایگاه سوم گروه دوم قرار دارد.

1-گل گهر سیرجان سه برد و 9 امتیاز
2-صنایع اردکان دو برد و 7 امتیاز
3-لاستیک بارز کرمان دو برد 6 امتیاز
4-شهروند اراک یک برد و 4 امتیاز
5-عقاب تهران یک برد و 3 امتیاز
6-کریمه قم یک برد و 3 امتیاز
7-موسسه پیروزی کیش یک برد و 2 امتیاز
8-پالایش نفت آبادان یک برد و 2 امتیاز

سرمربی تیم فوتبال مس کرمان گفت: آغاز لیگ دسته یک تیم فوتبال مس کرمان را ضعیف می دیدند و امروز علیه باشگاه شعار می دهند و باید برخی افراد با زبان فوتبالی صحبت کنند نه اینکه با فشار روانی تیم را تخریب کنند و فشار روانی تیم را عقب می اندازد.

احمدنخعی

به گزارش ایرنا احمد نخعی عصر سه شنبه در نشست خبری پس از دیدار 2 تیم فوتبال مس کرمان و ماشین سازی تبریز از سری رقابت های لیگ دسته یک فوتبال در ورزشگاه شهید باهنر کرمان با بیان اینکه تماشاگر نماها باید فوتبال کرمان را رها کنند گفت: تماشاگرنمایی که از دقیقه 35 علیه مدیرعامل و باشگاه مس کرمان شعار می دهد موجب می شود که شیرازه تیم از هم بپاشد.
وی تصریح کرد: فوتبال 90 دقیقه است و باید تماشاگران صبر کنند نه اینکه از ابتدای این بازی علیه تیم مس کرمان شعار بدهند و به همین دلیل است که تیم فوتبال مس کرمان در خارج از استان بهتر بازی می کند.
سرمربی تیم فوتبال مس کرمان گفت: آغاز لیگ دسته یک تیم فوتبال مس کرمان را ضعیف می دیدند و امروز علیه باشگاه شعار می دهند و باید برخی افراد با زبان فوتبالی صحبت کنند نه اینکه با فشار روانی تیم را تخریب کنند و فشار روانی تیم را عقب می اندازد.
وی افزود: شعارهای تماشاگر نماها زانوهای بازیکنان را می لرزاند و مس کرمان در تمرینات به مراتب بهتر از بازی های رسمی گل می زند.
نخعی عنوان کرد: لیستی که در ابتدای فصل کادر فنی به باشگاه مس کرمان داد، این باشگاه با تمام قدرت بازیکنان مورد نیاز را برای موفقیت تیم در اختیار گرفته است.
وی با بیان اینکه تماشاگرانی که در آغاز بازی بازیکن حریف را زیر سوال می برند آبروی شهری را می برند گفت: نیمه دوم چهره برنده را نداشتیم و پس از شعارها علیه باشگاه مس کرمان با کمک خدا پیروز این میدان شدیم.
سرمربی تیم فوتبال مس کرمان با بیان اینکه رضا حیدری از ناحیه زانو مصدوم است و با درد این بازی را ادامه داد افزود: چندین موقعیت مسلم گلزنی را در نیمه نخست این دیدار از دست دادیم و در دقایقی از بازی شانس با تیم ما بود که گل نخوردیم.
وی اظهار کرد: از سرمربی تیم فوتبال ماشین سازی تبریز که در آلمان بازی کرده بعید است بگوید تیم بزرگ مس کرمان دنبال جادوگری است.
نخعی گفت: پس از گلی که روی یک ارسال در مسجد سلیمان خوردیم روی ضربه ها و ارسال هوایی کار کردیم و باز هم روی ارسال های هوایی کار می کنیم.
مس کرمان امروز (سه شنبه) در هفته سیزدهم رقابت های لیگ دسته یک فوتبال با تک گل محمدعلی اکبرخواه مقابل ماشین سازی تبریز به پیروزی رسید.
هم اکنون پس از بازی های هفته سیزدهم لیگ دسته یک فوتبال (جام آزادگان) مس کرمان با 21 امتیاز در جایگاه هفتم و ماشین سازی تبریز با 13 امتیاز سیزدهم است.
هفته آینده در هفته چهاردهم جام آزادگان سه شنبه 30 آبان مس کرمان در تهران با بادران بازی خواهد کرد و ماشین سازی در تبریز به مصاف نساجی می رود.
مس رفسنجان دیگر نماینده استان کرمان نیز امروز مقابل بادران تهران در ورزشگاه شهدای مس رفسنجان با نتیجه سه بر 2 شکست خورد و گل گهر سیرجان مقابل ملوان بندر انزلی به تساوی یک بر یک رضایت داد.

نمایشگاهی از عکس های عکاسان سیرجانی همزمان با ایام پایانی ماه صفر در فرهنگسرای این شهر برپاشده است.

نمایشگاه عکس در سیرجان

طلوع کرمان به نقل از  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان عکاسان شهرستان سیرجان در یک اقدام مناسب ازعکس های برگزیده خود در ایام محرم و صفر به ویژه تاسوعا و عاشورا و اربعین حسینی نمایشگاه عکس با نام عطش عشق برگزار کردند.

در این نمایشگاه 56 اثر عکس از عزاداری مردم سیرجان به سیداشهداء حضرت اباعبدالله الحسین (ع) به مدت یک هفته برای بازدید عموم در نگارخانه راز فرهنگسرا این شهر به نمایش گذاشته شده است که گویای عشق و اردات این مردم را به اهل البیت علیم السلام است.

زمین لرزه شمال غربی استان کرمان و جنوب استان یزد را لرزاند

زمین لرزه

طلوع کرمان-زمین لرزه 4.2 ریشتری استان یزد و شهرستان انار استان کرمان را لرزاند.این زمین لرزه در ساعت 15و 52 دقیقه و عمق آن 10 کیلومتری زمین بوده است.تاکنون خسارتی از این زمین لرزه گزارش نشده است.مرکز زمین لرزه 55 کیلومتری شهر اناراستان کرمان و 56 کیلومتری مهریز در استان یزد بوده است.