بافت

اختصاصی طلوع کرمان؛ میثم انصاری راد- با برگزاری انتخابات و مشخص شدن منتخبین مردم در شهربافت ؛ چند موضوع و کمبود در شهربافت مطرح می کنیم و امیدواریم که از سوی منتخبین مردم بافت و شهرداری بافت جامه عمل پوشانده شود.

1- شهربافت جزو شهرهای پیشرو در استان کرمان در زمینه گردشگری طبیعی است. حضور تعداد زیادی از گردشگران در شهربافت عرصه را برای توسعه زیرساخت های گردشگری بیش از پیش مهم تر می سازد.شهرداری بافت و شورای شهر باید با برقراری تعامل با سایر ارگان ها و کمک گرفتن از مجموعه استان، کمپ های مجهز دائمی اسکان گردشگران را ایجاد نماید. اگر بتوان ماندگاری گردشگران را در شهر افزایش داد ، یقیناً نخست سود آن به مردم بافت خواهد رسید و شهر رونق بیشتری خواهد گرفت.

2- بسیاری از مسائل و مشکلات شهری بافت مدت زیادی است که برای سایر شهرهای استان (حتی شهرهای هم اندازه بافت) حل شده است. مسائلی مثل تخریب پیاده روها و جداول خیابان ها ، آسفالت و خط کشی، عدم وجود فضای سبز مناسب و عدم توسعه و نگهداری آن، مشکلات ناشی از بارندگی ها و کمبود کانال کشی ها در شهر و به ویژه مناطق بحرانی ، مشکلات برخی خیابان ها به لحاظ ساختاری و وجود برخی چهارراه ها و میدان های خطرناک در شهر و با حداقل ایمن سازی ، اصلاح روشنایی معابر و تعویض چراغ های روشنایی قدیمی با جدید.

3- لزوم طراحی مفهومی در ساختار شهری و ایجاد فضاهای زنده شهری مانند پیاده راه ها ، پارک های جدید وخاص ، آبنماها ، تبدیل فضاهای قدیمی و رها شده به فضاهایی برای تفریح و نشاط مردم ، زنده ساختن پارک شهر بافت و ایجاد ورودی و نورپردازی آن به عنوان یک مکان نوستالژیک و قدیمی برای بافتی ها ، ایجاد بوستان مشاهیر و بوستان شهدا (با توجه به وجود مشاهیر بزرگی و شهدای بسیار در شهرستان بافت) به منظور پاسداشت آن ها، طراحی المان ها و نمادهای مفهومی

4- با توجه به لزوم ایجاد فضاهای فرهنگی برای رشد فکری و معنوی مردم و افزایش مشارکت اجتماعی مردم ایجاد فرهنگسرا یکی از مسائل مهم و اساسی برای شهر بافت محسوب می شود.

5- لزوم ایجاد موزه ها با همکاری میراث فرهنگی و سایر ارگان ها. وجود موزه هایی مانند موزه مردم شناسی و موزه آب بسیار ضروری به نظر می رسد.

امید است که منتخبین شورای شهر بافت و شهرداری بافت این خواسته ها را که خواسته ی حل شده مردم بسیاری از شهرهای دیگر استان است و عدم انجام مطلوب آن هادر شهربافت باعث عقب افتادن شهربافت از سایر شهرهای استان شده است را به انجام برساند.   

انتخابات
طبق اطلاع و ارسال و تایید نهایی آمار آراء ریاست جمهوری و شورای شهربافت از سوی ستاد اجرایی 
 
نفرات اول تا هفتم شورا بر اساس ارای به دست آمده از شهر بافت
 
۱.امیرقلی پژمان ۴۵۷۰ رأی
۲.اسماعیل قاسمی ۴۵۱۳ رأی
۳.رفیده منظری ۳۱۱۳  رأی
۴.یوسف علیرضایی ۳۰۶۹ رأی
۵. مهرداد امینی ۲۸۹۳ رأی
۶.نیلوفر شفیعی ۲۸۱۸ رأی
۷.پیرمرادلو ۲۵۰۵ رأی

سید حسن قاضی زاده هاشمی پس از افتتاح بیمارستان 235 تختخوابی جایگزین امام رضا (ع) سیرجان، به شهرستان بافت آمد و بلوک زایمانی بیمارستان خاتم الانبیاء (ص) را با 450 مترمربع زیربنا و هزینه عمرانی 6 میلیارد ریال افتتاح کرد.

ارزش تجهیزات پزشکی این بلوک زایمانی یک میلیارد و 400 میلیون ریال است.
کلینیک ویژه بیمارستان خاتم الانبیاء (ص) بافت نیز با زیربنای 750 مترمربع و اعتبار عمرانی 15 میلیارد ریال با حضور وزیر بهداشت و استاندار کرمان افتتاح شد.
قاضی زاده هاشمی همچنین از مرکز جراحی محدود چشم پزشکی در حال ساخت دکتر امینی بازدید کرد.
این مرکز در 360 متر مربع با پیشرفت فیزیکی 80 درصد در حال ساخت است و دکتر امینی پس از ساخت، این مرکز را به شبکه بهداشت و درمان بافت واگذار می کند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به منظور افتتاح بیمارستان امام خمینی (ره) رابر با 35 تخت بیمارستانی، 2 هزار و 800 مترمربع زیربنا با هزینه عمرانی 100 میلیارد ریال و ارزش تجهیزات 23 میلیارد ریال راهی شهرستان رابر شد.
وی که شامگاه یکشنبه برای هفتمین بار در دولت تدبیر و امید وارد استان کرمان شد، بازدید از بیمارستان در حال ساخت جایگزین سینا زرند، افتتاح بیمارستان 35 تختخوابی کوهبنان، افتتاح کلینیک ویژه، اورژانس و بلوک های زایمانی مرکز آموزشی و درمانی افضلی پور کرمان و افتتاح استخر شنا پردیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان را در برنامه سفر یک روزه به این استان دارد.
استان پهناور کرمان با 23 شهرستان تعداد چهار دانشگاه علوم پزشکی در مرکز استان و شهرستان های رفسنجان، بم و جیرفت دارد.

انصاری راد

حجت الاسلام علی اکبر انصاری راد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا در هرمزگان، مردم را سرمایه‌های عظیم کشور دانست و گفت: حضور حداکثری مردم و انتخاب اصلح، دشمن را نا امید کرده و اقتدار کشور را درپی دارد.

وی، افزود: مردم برای انتخاب افراد اصلح باید مطالبات مقام معظم رهبری را سرلوحه کار خویش قرار دهند و افرادی متعهد، ولایی، قوی در برابر دشمنان و بدخواهان نظام انتخاب کنند و باید تلاش کرد تا انتخابات به دور از هرگونه حاشیه و با عدالت و انصاف برگزار شود.

حجت الاسلام والمسلمین انصاری راد با بیان اینکه ملت ایران با شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سرنوشت خود و آینده کشور را تعیین می کند، تصریح کرد: مردم باید با بررسی سوابق کاندیداها، در انتخاب خود مراقبت و دقت نشان دهند تا شخص اصلح چهار سال مدیریت عالی کشور را بر عهده گیرد.

حجت الاسلام انصاری راد، حضور حداکثری در انتخابات را نشانه زنده بودن انقلاب و کارامدی نظام اسلامی دانست و تاکید کرد: انتخابات صحنه نمایش اقتدار ملت ایران است.

وی بیان داشت: نظام اسلامی ایران طی این سالها گردنه های سختی همچون جنگ تحمیلی، فتنه های داخلی و خارجی و تحریم ها را به واسطه حضور حداکثری ملت در صحنه های مختلف پشت سر گذاشته و ملت ثابت کرده به نظام و رهبری وفادار است.

 

اختصاصی طلوع کرمان؛ ثبت نام انتخابات شورای شهر بافت ادامه دارد.گروه های سیاسی دوگانه کاندیداهایی دارند.اصولگرا و اصلاح طلب.شرایط شهربافت به گونه ای است که به لحاظ عمران شهری واقعا عقب افتاده است.مردم بافت هم براین موضوع متفق القول هستند که شهر رشد و توسعه واقعی خود را پیدا نکرده است.شهری که پنجمین شهراستان به لحاظ تاریخ تأسیس شهرداری بوده است و قریب به ۷۰ سال قدمت تآسیس شهرداری آن است، امروز از شهرهایی که زمانی جزو خود بافت بوده اند عقب تر است.باتوجه به شرایط حاکم برشهر بافت و توسعه ضعیف شهری، ترکیبی از نیروهای جدید و با ایده های نو در حوزه شهری روی کار بیاید‌ترکیبی که دغدغه اش افزایش مشارکت اجتماعی مردم بافت باشد.

newsحرکتی تحسین برانگیز در بام جنوب ایران؛ حلقه های مردمی بافت در پی ایجاد و احیای فضای سبز شهر بافت

IMAGE

اختصاصی طلوع کرمان؛ میثم انصاری راد- چندی است که حلقه های مردمی دلسوزی در شهربافت ایجاد...

newsمنتخبین دوره پنجم شورای اسلامی شهربافت مشخص شدند+اسامی

IMAGE

طبق اطلاع و ارسال و تایید نهایی آمار آراء ریاست جمهوری و شورای شهربافت از سوی ستاد...

پایگاه حجت الاسلام والمسلمین انصاری راد شهرخبر
راه پیشرفت و توسعه شهرستان بافت چیست؟
راه پیشرفت و توسعه شهرستان بافت چیست؟
شما باید یک گزینه برای پاسخ انتخاب کنید!

newsطرح‌های فرهنگی اجتماعی ویژه اتباع خارجی در استان سمنان اجرا می‌شود

مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری سمنان گفت: طرح‌های فرهنگی اجتماعی ویژه اتباع و مهاجران خارجی در استان سمنان در دو سطح کشوری و درون استانی برگزار...

newsمصوبات شورای شهر باید در کمیته انطباق فرمانداری کرمان به تائید برسد/ 650 میلیارد تومان بودجه شهرداری کرمان در سال جاری

فرماندار کرمان با اشاره به اینکه طرح شورایاری‌های اقتصاد مقاومتی در محلات شهر کرمان در حال اجراست گفت: مصوبات شورا باید در کمیته انطباق فرمانداری به تایید برسد. به...

newsبی توجهی به اخلاق مشکل امروز جامعه است/ حاکم‌شدن اخلاق حسنه یکی از نیازهای جامعه است

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به لزوم اخلاق‌مداری در جامعه گفت: بی‌توجهی به اخلاق مشکل جامعه است، احزاب و گروه‌ها یکدیگر را متهم به بی اخلاقی می‌کنند، مشکل امروز...

امروز: 1396/04/31