بیمارستان شهیدباهنرکرمان

مدیر منابع فیزیکی و طرح‌های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: بیش از 400 پروژه عمرانی سلامت در دولت یازدهم اجرا شده و یا در حال اجراست.

 به گزارش ایسنا، «محمدحسین ایرانمنش» به‌مناسبت برگزاری جشنواره ملی عمران سلامت در جمع خبرنگاران افزود: این طرح‌ها شامل احداث خانه‌های بهداشت، مراکز سلامت شهری و روستایی، خانه‌های پزشک و خانه‌های سرایداری، کلینیک‌های ویژه، مراکز غربالگری سرطان، بیمارستان‌ها، مراکز بهورزی و ستادهای شبکه‌های بهداشت، اجرای طرح هتلینگ و بهسازی بیمارستان‌ها و احداث و یا بهسازی بخش‌های آی‌سی‌یو و ان‌آی‌سی‌یو می‌شود.

وی افزود: بالغ بر 300 میلیارد تومان اعتبار فقط در بخش ساخت و ساز برای این میزان پروژه در نظر گرفته شده، به‌عنوان مثال برای ساخت ساختمان جدید بیمارستان شهید باهنر کرمان تاکنون 50 میلیارد تومان هزینه شده است.

به گفته ایرانمنش، در دولت یازدهم حدود 170 میلیارد تومان برای ساخت بیمارستان‌ها، حدود 80 میلیارد تومان در زمینه خانه‌های بهداشت، مراکز سلامت و سایر پروژه‌های طرح تحول بهداشت، حدود 60 میلیارد تومان در زمینه اجرای طرح‌های تحول درمان و حدود 65 میلیارد تومان برای اجرایی شدن طرح‌های پردیس در نظر گرفته شده است.

 مدیر منابع فیزیکی و طرح‌های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان این‌که از این تعداد فقط 12 پروژه از پروژه‌های ناتمام دولت پیش بوده و مابقی در دولت یازدهم آغاز شده است، در خصوص شاخص‌ترین پروژه عمرانی سلامت انجام شده در دولت یازدهم گفت: شاخص‌ترین پروژه‌های عمرانی همان طرح تحول سلامت بود که رضایت‌مندی مردم از ارائه خدمات درمانی افزایش داشت.

وی با بیان این‌که در این دولت 4 پروژه بیمارستانی افتتاح شد که برای ساخت و تجهیز آن‌ها حدود 250 میلیارد تومان هزینه شده است، خبر داد: بیمارستان 320 تختخوابی شهید باهنر و مرکز 44 تختخوابی پیوند اعضای نفیس در صورت اختصاص اعتبار تا پایان شهریور ماه به پایان می‌رسد ضمن آن‌که در این دولت بیمارستان‌های 235 تختخوابی سیرجان، 32 تختخوابی کوهبنان، 32 تختخوابی ارزوئیه و 32 تختخوابی رابر تکمیل شده است.

ایرانمنش با بیان این‌که بیشترین کار عمرانی سلامت دولت یازدهم در بحث زیرساخت‌های بهداشتی انجام شده است، اظهار کرد: دانشگاه کرمان در زمینه زیرساخت‌های بهداشتی ضعیف بود که در این دولت این موارد شناسایی و اجرا شد و با توجه به این‌که در برخی نقاط به‌ویژه شهر کرمان با کمبود زمین مواجه شدیم بر اساس رایزنی‌ها با استانداری و سازمان مسکن و شهرسازی کرمان مقرر شد حدود 30 قطعه زمین به دانشگاه تعلق گیرد تا پایگاه‌های بهداشتی شهرستان کرمان تکمیل شوند.

مدیر منابع فیزیکی و طرح‌های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان اضافه کرد: در دولت یازدهم طبق تفاهم نامه ای که با مقام عالی وزارت داشتیم، 169 پروژه عمرانی در زمینه احداث خانه های بهداشت، مراکز جامع سلامت شهری و روستایی، خانه های پزشک و سرایداری، ساختمان ستاد و مراکز بهورزی در سطح دانشگاه علوم پزشکی کرمان در حال اجراست که تا پایان مردادماه جاری خانه های بهداشت که با همت شبکه های بهداشت و درمان شهرستان ها آغاز شده، تکمیل می شود.

وی در خصوص توسعه فضاهای آموزشی این دانشگاه در دولت یازدهم یادآور شد: فضای آموزشی، کمک آموزشی و اداری، ورزشی پردیس در سال 92 حدود 40 هزار متر مربع بود که اکنون به همت مسئولان دانشگاه 80 هزار متر مربع به این فضاها افزوده شده است.

نوشتن دیدگاه

از انتشار پیام های نامناسب جلوگیری می شود.


newsحرکتی تحسین برانگیز در بام جنوب ایران؛ حلقه های مردمی بافت در پی ایجاد و احیای فضای سبز شهر بافت

IMAGE

اختصاصی طلوع کرمان؛ میثم انصاری راد- چندی است که حلقه های مردمی دلسوزی در شهربافت ایجاد...

newsمنتخبین دوره پنجم شورای اسلامی شهربافت مشخص شدند+اسامی

IMAGE

طبق اطلاع و ارسال و تایید نهایی آمار آراء ریاست جمهوری و شورای شهربافت از سوی ستاد...

پایگاه حجت الاسلام والمسلمین انصاری راد شهرخبر
راه پیشرفت و توسعه شهرستان بافت چیست؟
راه پیشرفت و توسعه شهرستان بافت چیست؟
شما باید یک گزینه برای پاسخ انتخاب کنید!

newsطرح‌های فرهنگی اجتماعی ویژه اتباع خارجی در استان سمنان اجرا می‌شود

مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری سمنان گفت: طرح‌های فرهنگی اجتماعی ویژه اتباع و مهاجران خارجی در استان سمنان در دو سطح کشوری و درون استانی برگزار...

newsمصوبات شورای شهر باید در کمیته انطباق فرمانداری کرمان به تائید برسد/ 650 میلیارد تومان بودجه شهرداری کرمان در سال جاری

فرماندار کرمان با اشاره به اینکه طرح شورایاری‌های اقتصاد مقاومتی در محلات شهر کرمان در حال اجراست گفت: مصوبات شورا باید در کمیته انطباق فرمانداری به تایید برسد. به...

newsبی توجهی به اخلاق مشکل امروز جامعه است/ حاکم‌شدن اخلاق حسنه یکی از نیازهای جامعه است

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به لزوم اخلاق‌مداری در جامعه گفت: بی‌توجهی به اخلاق مشکل جامعه است، احزاب و گروه‌ها یکدیگر را متهم به بی اخلاقی می‌کنند، مشکل امروز...

امروز: 1396/04/31