به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان معاون وزیر راه و شهرسازی در حاشیه امضای این تفاهم نامه گفت: با ساخت این آزادراه، مسیر کرمان - بندرعباس حدود 136 کیلومتر کوتاه می‌شود.

علی نورزاد افزود: قرارداد مشارکت آزادراه کرمان - بندرعباس به طول تقریبی 360 کیلومتر بین وزارت راه و شهرسازی و نمایندگی شرکت ساخت و توسعه‌ حمل و نقل زیربناهای کشور و با مشارکت یک شرکت خصوصی امضا و مقرر شد این آزادراه طی پنج سال ساخته شود و برای دوره‌ 30 ساله مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

نورزاد اظهارداشت: ساخت این آزادراه علاوه بر تاثیر در مصرف بهینه‌ سوخت و کاهش مدت‌زمان سفر، در ایمنی نیز نقش بسیار اساسی دارد.

وی با بیان این ‌که این آزادراه حدود 33 تا 35 درصد از ترافیک محور کرمان - سیرجان - بندرعباس را جذب می‌کند گفت: از زمان شروع بهره‌برداری این آزادراه که امیدواریم سال 1399 باشد، حدود پنج هزار و 300 وسیله‌ نقلیه‌ سبک و سنگین عبور می‌کنند که معادل سواری آن، حدود 10 هزار و 700 خودرو است.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: شروع آزادراه از 16 کیلومتری بندرعباس - میناب است و تا دوراهی کارخانه‌ سیمان کرمان ادامه پیدا می‌کند.

وی گفت: برآورد اعتبار مورد نیاز این آزادراه حدود 2 هزار و 200 میلیارد تومان است و این آزادراه که از مسیرهای ترانزیتی اصلی کشور خواهد بود و در آینده می‌تواند با توجه به مسیرهایی که داریم جنوب را به شمال وصل و این کریدور را تکمیل کند.

نورزاد افزود: ساخت این آزادراه در عین حال پیچیدگی‌های خاصی دارد و از مناطق کوهستانی و صعب‌العبور می‌گذرد.

وی اظهار کرد: برای ساخت این آزادراه، 13 دستگاه تونلِ دوقلو به طول حدود 11 کیلومتر، 35 دستگاه پل به طول 4.5 کیلومتر و 18 تقاطع غیرهم‌سطح نیاز است.

معاون وزیر راه و شهرسازی انعقاد ساخت این آزادراه را هدیه‌ای به مناسبت میلاد امام حسین (ع) و اعیاد شعبانیه به مردم کرمان دانست و گفت: پیش‌بینی می‌شود طی یک‌سال مطالعات ساخت این آزادراه تکمیل شود.

دیدگاه‌ها  

+6 # میثم 1395-03-14 11:55
کار خیلی خوبیه
واقعا نیازه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

از انتشار پیام های نامناسب جلوگیری می شود.


newsحرکتی تحسین برانگیز در بام جنوب ایران؛ حلقه های مردمی بافت در پی ایجاد و احیای فضای سبز شهر بافت

IMAGE

اختصاصی طلوع کرمان؛ میثم انصاری راد- چندی است که حلقه های مردمی دلسوزی در شهربافت ایجاد...

newsمنتخبین دوره پنجم شورای اسلامی شهربافت مشخص شدند+اسامی

IMAGE

طبق اطلاع و ارسال و تایید نهایی آمار آراء ریاست جمهوری و شورای شهربافت از سوی ستاد...

پایگاه حجت الاسلام والمسلمین انصاری راد شهرخبر
راه پیشرفت و توسعه شهرستان بافت چیست؟
راه پیشرفت و توسعه شهرستان بافت چیست؟
شما باید یک گزینه برای پاسخ انتخاب کنید!

newsطرح‌های فرهنگی اجتماعی ویژه اتباع خارجی در استان سمنان اجرا می‌شود

مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری سمنان گفت: طرح‌های فرهنگی اجتماعی ویژه اتباع و مهاجران خارجی در استان سمنان در دو سطح کشوری و درون استانی برگزار...

newsمصوبات شورای شهر باید در کمیته انطباق فرمانداری کرمان به تائید برسد/ 650 میلیارد تومان بودجه شهرداری کرمان در سال جاری

فرماندار کرمان با اشاره به اینکه طرح شورایاری‌های اقتصاد مقاومتی در محلات شهر کرمان در حال اجراست گفت: مصوبات شورا باید در کمیته انطباق فرمانداری به تایید برسد. به...

newsبی توجهی به اخلاق مشکل امروز جامعه است/ حاکم‌شدن اخلاق حسنه یکی از نیازهای جامعه است

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به لزوم اخلاق‌مداری در جامعه گفت: بی‌توجهی به اخلاق مشکل جامعه است، احزاب و گروه‌ها یکدیگر را متهم به بی اخلاقی می‌کنند، مشکل امروز...

امروز: 1396/04/31