بیمارستان شهیدباهنرکرمان

مدیر منابع فیزیکی و طرح‌های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: بیش از 400 پروژه عمرانی سلامت در دولت یازدهم اجرا شده و یا در حال اجراست.

 به گزارش ایسنا، «محمدحسین ایرانمنش» به‌مناسبت برگزاری جشنواره ملی عمران سلامت در جمع خبرنگاران افزود: این طرح‌ها شامل احداث خانه‌های بهداشت، مراکز سلامت شهری و روستایی، خانه‌های پزشک و خانه‌های سرایداری، کلینیک‌های ویژه، مراکز غربالگری سرطان، بیمارستان‌ها، مراکز بهورزی و ستادهای شبکه‌های بهداشت، اجرای طرح هتلینگ و بهسازی بیمارستان‌ها و احداث و یا بهسازی بخش‌های آی‌سی‌یو و ان‌آی‌سی‌یو می‌شود.

وی افزود: بالغ بر 300 میلیارد تومان اعتبار فقط در بخش ساخت و ساز برای این میزان پروژه در نظر گرفته شده، به‌عنوان مثال برای ساخت ساختمان جدید بیمارستان شهید باهنر کرمان تاکنون 50 میلیارد تومان هزینه شده است.

به گفته ایرانمنش، در دولت یازدهم حدود 170 میلیارد تومان برای ساخت بیمارستان‌ها، حدود 80 میلیارد تومان در زمینه خانه‌های بهداشت، مراکز سلامت و سایر پروژه‌های طرح تحول بهداشت، حدود 60 میلیارد تومان در زمینه اجرای طرح‌های تحول درمان و حدود 65 میلیارد تومان برای اجرایی شدن طرح‌های پردیس در نظر گرفته شده است.

 مدیر منابع فیزیکی و طرح‌های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان این‌که از این تعداد فقط 12 پروژه از پروژه‌های ناتمام دولت پیش بوده و مابقی در دولت یازدهم آغاز شده است، در خصوص شاخص‌ترین پروژه عمرانی سلامت انجام شده در دولت یازدهم گفت: شاخص‌ترین پروژه‌های عمرانی همان طرح تحول سلامت بود که رضایت‌مندی مردم از ارائه خدمات درمانی افزایش داشت.

وی با بیان این‌که در این دولت 4 پروژه بیمارستانی افتتاح شد که برای ساخت و تجهیز آن‌ها حدود 250 میلیارد تومان هزینه شده است، خبر داد: بیمارستان 320 تختخوابی شهید باهنر و مرکز 44 تختخوابی پیوند اعضای نفیس در صورت اختصاص اعتبار تا پایان شهریور ماه به پایان می‌رسد ضمن آن‌که در این دولت بیمارستان‌های 235 تختخوابی سیرجان، 32 تختخوابی کوهبنان، 32 تختخوابی ارزوئیه و 32 تختخوابی رابر تکمیل شده است.

ایرانمنش با بیان این‌که بیشترین کار عمرانی سلامت دولت یازدهم در بحث زیرساخت‌های بهداشتی انجام شده است، اظهار کرد: دانشگاه کرمان در زمینه زیرساخت‌های بهداشتی ضعیف بود که در این دولت این موارد شناسایی و اجرا شد و با توجه به این‌که در برخی نقاط به‌ویژه شهر کرمان با کمبود زمین مواجه شدیم بر اساس رایزنی‌ها با استانداری و سازمان مسکن و شهرسازی کرمان مقرر شد حدود 30 قطعه زمین به دانشگاه تعلق گیرد تا پایگاه‌های بهداشتی شهرستان کرمان تکمیل شوند.

مدیر منابع فیزیکی و طرح‌های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان اضافه کرد: در دولت یازدهم طبق تفاهم نامه ای که با مقام عالی وزارت داشتیم، 169 پروژه عمرانی در زمینه احداث خانه های بهداشت، مراکز جامع سلامت شهری و روستایی، خانه های پزشک و سرایداری، ساختمان ستاد و مراکز بهورزی در سطح دانشگاه علوم پزشکی کرمان در حال اجراست که تا پایان مردادماه جاری خانه های بهداشت که با همت شبکه های بهداشت و درمان شهرستان ها آغاز شده، تکمیل می شود.

وی در خصوص توسعه فضاهای آموزشی این دانشگاه در دولت یازدهم یادآور شد: فضای آموزشی، کمک آموزشی و اداری، ورزشی پردیس در سال 92 حدود 40 هزار متر مربع بود که اکنون به همت مسئولان دانشگاه 80 هزار متر مربع به این فضاها افزوده شده است.

آسفالت سیرجان

دکتر رضا سروش نیا در گفتگو با واحد خبر روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر سیرجان با اشاره به اینکه آسفالت معابر یکی از دغدغه‌های اصلی مجموعه‌ی شهرداری است و تلاش می‌کنیم تا به این دغدغه‌ پایان دهیم، بیان کرد: با توجه به اینکه شهرداری سیرجان طی هفته‌های اخیر قصد داشت روکش آسفالت خیابان امام(ره) که یکی از معابر اصلی و پر تردد شهر محسوب می‌شود را اجرا کند، متاسفانه عدم هماهنگی بین نهادهای خدماتی در خصوص حفاری خیابان امام(ره)، فعالیت شهرداری را با وقفه مواجه کرده است.

وی گفت: با توجه به اجرای طرح فاضلاب شهری که طی برنامه سه ساله بالغ بر 400کیلومتر از معابر سطح شهر حفاری می‌شود، به منظور جلوگیری از دوباره کاری، پروژه‌‌ی آسفالت معابر با تاخیر انجام خواهد شد و پس از اجرای شبکه فاضلاب، به صورت اساسی نسبت به ترمیم آسفالت معابر سطح شهر اقدام می‌شود.

همچنین در ادامه مهندس حسن زیدآبادی نژاد معاون فنی و شهرسازی شهرداری سیرجان با بیان اینکه در خصوص اجرای طرح فاضلاب و آسفالت معابر، نیازمند همکاری شهروندان هستیم اضافه کرد: کوچه‌ها و خیابان‌های سطح شهر با توجه به وضعیت موجود نیاز به ترمیم و روکش آسفالت دارند و چنانچه در وضعیت فعلی نسبت به اجرای آن اقدام شود، مجبور خواهیم شد به دلیل اجرای طرح فاضلاب شهری، معابر آسفالت شده را کمتر از 2سال تخریب کنیم که هزینه‌های گزافی را به شهرداری متحمل می‌کند.

وی ضمن ابراز گلایه از برخی نهادهای خدماتی در خصوص عدم همکاری و هماهنگی در راستای فعالیت‌های حفاری خود با مجموعه شهرداری یادآور شد: روکش آسفالت خیابان امام(ره) حدفاصل میدان انقلاب تا میدان قدس به طول 2کیلومتر با اعتباری بالغ بر 10میلیارد ریال پس از پایان عملیات حفاری اداره آب و فاضلاب، اداره مخابرات و طرح فاضلاب اجرا خواهد شد.

فرودگاه بین المللی کرمان

مدیرکل فرودگاه‌های استان کرمان از احداث ترمینال خارجی فرودگاه کرمان با صرف هزینه‌ای بالغ بر 110 میلیارد تومان خبرداد.
علی قاسم‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس هوایی تین‌نیوز از راه‌اندازی پرواز کرمان-تفلیس خبر داد و گفت: یکشنبه هفته گذشته (چهارم تیرماه) اولین پرواز کرمان به تفلیس آغاز شد.

وی در ادامه گفت: خوشبختانه طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته استقبال مردم از این خط پروازی خوب بود و بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته یکشنبه هر هفته این پرواز از فرودگاه کرمان انجام خواهد پذیرفت.

مدیرکل فرودگاه‌های استان کرمان، خاطرنشان کرد: توسعه ترمینال داخلی، احداث باند جدید، بهسازی وضعیت کل فرودگاه، تکمیل و راه‌اندازی CIP فرودگاه، مطالع و احداث ترمینال جدید خارجی از عمده‌ترین پروژه‌های فرودگاه کرمان است.

قاسم‌زاده با بیان اینکه در حال حاضر بخشی از مطالعات ترمینال جدید خارجی فرودگاه کرمان صورت گرفته است، افزود: طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته حدود 110 میلیارد تومان بودجه برای احداث این ترمینال نیاز است.

طبق گفته‌ وی؛ ترمینال جدید خارجی فرودگاه کرمان در 15 هزار متر مربع احداث خواهد شد.

وی با بیان اینکه هم اکنون 20 پرواز از فرودگاه کرمان به مقاصدی هم چون تهران، مشهد، کیش، تبریز، زاهدان و ... پرواز می‌کنند، تصریح کرد: دو پرواز عتبات عالیات و تفلیس هم‌اکنون از این فرودگاه صورت می‌گیرد که در آینده نزدیک یک مسیر پروازی به دبی خواهیم داشت.

لاله زار

طلوع کرمان به نقل از ایرنا؛ مجید نجف پور شبانگاه سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این خانم گردشگر که از اهالی زابل و ساکن شهر کرمان بود به همراه خانواده و به منظور گردشگری وارد منطقه لاله زار شده بود. 
وی ادامه داد: طبق اظهار نظر حاضران این زن جوان به اتفاق خواهرش به کناره سد نزدیک می شود و درون آب می افتد و با توجه به نبود نجات غریق در منطقه لاله زار این فرد غرق می شود. 
وی ادامه داد: سرانجام جسد این زن جوان با کمک غریق نجات اعزامی از شهرستان بافت از آب بیرون آورده شد.
وی با اظهار تاسف از رخداد این حادثه در لاله زار از گردشگران خواست از نزدیک شدن به حریم بندهای خاکی و رودخانه ها پرهیز کنند. 
نجف پور افزود: با توجه به اینکه شیب سدها به سمت مرکز زیاد است فرد به محض افتادن در آب از لبه خاکی سد دور شده و قادر به کنترل حرکت آب نیست.
امکان غرق شدن در سدها حتی برای شناگران ماهر نیز وجود دارد.

-------------------------------------------------------------------------------------------------
پی نوشت:

منطقه لاله زار از نقاط گردشگری شهرستان بردسیر است و در این منطقه سدهای خاکی متعددی وجود دارد. سد لاله زار تا بردسیر 76 و تا مرکز شهرستان بافت 60 کیلومتر فاصله دارد. با توجه به اینکه لاله زار یک منطقه گردشگری مهم در استان کرمان محسوب می شود، لازم است نسبت به افزایش امکانات امداد و نجات در این منطقه اقدام شود تا از بروز چنین حوادث ناگواری جلوگیری شود.ضمناً باید به ایمن سازی اینگونه مناطق از جمله دریاچه سدلاله زار بردسیر توجه شود.

شهربابک

طلوع کرمان به نقل از سایت شهرداری شهربابک؛ شهرداری شهربابک با پیگیریهای فردی بنام ابوالفتـــح خان محمودی که در رتق وفتـق امور محلی آن زمان دخیل بوده تاسیس گردید.   

بر اساس نامه های موجود در سازمان اسنادملی در سال 1331 شمسی احمد ضیـــــائی علاوه بر بخشدار ،کفالت شهــــرداری راهم عهده دار می شود.در اوایل سال 1332 عیسی قاضی نوری علاوه بر بخشداری سرپرستی شهرداری را هم دارا بوده است ودر سال 1333 سید یحیی خان علوی هراتی مسئولیت شهرداری را به عهده می گیرد.

اولین ساختمان شهرداری درخیابان آیت ا... خامنه ای فعلی روبروی ساختمان هلال احمر مستقر بود. از وظایف مهم  شهرداری در آن زمان می توان به مواردی مانند: رفت وروب شهر ، آبپاشی معابــربا آب قنوات-که فاصله زیادی با خیابانهای آن زمان داشت-  اشاره نمود . برای ارائه خدمات شهری نیز از یکنفر سرکارگر وسه یا چهار نفر کارگر استفاده می شد از دیگر اقدامات شهرداری روشن کردن فانوس در کوچه هادر هنگام شب وجمع آوری فانوسها درصبح روز بعد بوده و توسط چراغچی با حقوق ماهیانه 50 ریال بوده است تا اینکه شهرداری در طرح شبکه برق رسانی قرار گرفت وخدمات برق رسانی به شهروندان در سال1353به عهده اداره برق گذاشته شدکه دراین زمان تعداد دو مولدومقدار شبکه برق فشار ضعیف ومتوسط توسط دو دستگاه ترانسفورماتور تامین وکل توسعه شبکه برق در این زمان20 کیلومتر بوده وتعداد مشترکین 1064 امتیاز بوده است.

طرح احداث شبکه آب مشروب نیز توسط شهرداری اجرا وبتدریج در تاریخ 1/1/1370 بموجب مصوبه مجلس شورای اسلامی از شهرداری جدا گردید.                  

 شهر در سالهای آغاز به کار شهرداری مشتمل برمحله پائین وبالا ، قطب آباد وقلعه سنگ با سه معبر ارتباطی عمومی وکم عرض وخاکی -که در حال حاضر بنام خیابانهای : امام خمینی (ره)، آیت ا... خامنه ای (مدظله العالی) وشریعتی مشهور وموجود بوده وبقیه شبکه ارتباطی بصورت راههای بسیار کم عرض نقاط مختلف شهر را بهم وصل می نموده اند.

اولین خیابان این شهر در سال 1317 بصورت معبری خاکی احداث شد (خیابان امام فعلــــی) ودر سال 1335 خیابان آیت ا... خامنه ای فعلی احداث گردید.        

 در آمد شهرداری در زمانهای قدیم از محل عواید محلی وعوارض دروازه ای بسیار کم واندک بوده است

  اولین وسیله نقلیه شهرداری یکدستگاه ژیان پیکاپ بوده که در زمان تصدی شهردار خلیلی در سال 1352 تهیه گردید

اولین غسالخانه شهربابک نیز در همین زمان در انتهای خ آیت ا... غفاری فعلی احداث شد 

سازمان اداری شهرداری در زمان تاسیس شامل سه پست سازمانی به عنوان حسابدار، مسئول دفتر وخدمات شهری بوده که تعداد نیروی انسانی بعد از توسعه شهرداری با شهردار وقت 11 نفر بوده است.      

یاد آوری می شود که در آن زمانها شهرداریها از حداقل نیروی انسانی برخوردار بوده است.اولین شهردار بومی شهر فردی بنام آقای حسینعلی صمــدی از میان تحصیل کردگان دانشگاهی ازسال 1356لغایت 15/9/1357 بوده است که این جوان فعال آغازگر فصل نوینی در ارائه خدمات عمرانی وخدمات شهری بیشتری به شهروندان گردید.

اولین شهردار بعد از پیروزی انقلاب اسلامی آقای سید محمد علی وکیلی از تاریخ 24/2/58 بوده است.با توجه به اهمیت شهرداری سازمان تفصیلی شهرداری شهربابک تاسال 81 تعداد 40 پست کارگری، 12 پست کارمندی ثابت دارابوده تا اینکه بر اساس پیشنهاد وزارت محتـــرم کشور و پیگیریهای مستمر با تصویب محدوده قانونی شهر شهربابک وتصویب سازمان تفصیلی جدید شهرداری شهربابک به درجه 7 ارتقاء یافت که در سال 96 سازمان تفصیلی شهرداری بر اساس قوانین و مقررات تغییر یافت و هم اکنون 95 پست کارمندی و 16 پست با نام کارگری میباشد همچنین پیگیری ارتقا درجه شهرداری با حمایت شما شهروندان محترم در سرشماری سال 1395 در حال انجام است.این شهرداری از بدو تاسیس پذیرای32  شهردار بوده است.

 

نام و نام خانوادگی

تاریخ حکم شهردار

1

احمدضیایی(سرپرست)

1331

2

قاضی نوری

1332

3

علوی هراتی

1333

4

یغمائی

1334

5

علوی هراتی

1336

6

شفائی مروستی

1340

7

میرحسینی صدر

1344

8

طباطبایی

1345

9

کریمی

1346

10

خلیلی

1347

11

دانش

1348

12

یزدان پناه

1349

13

جلال ریاضی راد

1351

14

خلیلی

1352

15

بهرامی فشندی

1353

16

محمد رفیع

1354

17

حسینعلی صمدی

1356

18

سید محمد علی وکیلی

1358

19

 منصور سلیمانی

1360

20

محمد مهدی عباسی

1363

21

سید حسن هاشمی نیا

1365

22

حیدرعلی نورایی

1368

23

حسین سفلایی

1371

24

علی مرادی

1375

25

علی خدادادی

1377

26

سید محمد علی وکیلی

1378

27

محمد مهدوی پور

1381

28

ابوالفضل عباس زاده

1382

29

جعفر رضازاده

1383

30

حسن امینی

1386

31

جعفر رضازاده

1392

32

 عباس احمدیان

1394

 
     
     
     
     
     
     
     
     
     

 

newsحرکتی تحسین برانگیز در بام جنوب ایران؛ حلقه های مردمی بافت در پی ایجاد و احیای فضای سبز شهر بافت

IMAGE

اختصاصی طلوع کرمان؛ میثم انصاری راد- چندی است که حلقه های مردمی دلسوزی در شهربافت ایجاد...

newsمنتخبین دوره پنجم شورای اسلامی شهربافت مشخص شدند+اسامی

IMAGE

طبق اطلاع و ارسال و تایید نهایی آمار آراء ریاست جمهوری و شورای شهربافت از سوی ستاد...

پایگاه حجت الاسلام والمسلمین انصاری راد شهرخبر
راه پیشرفت و توسعه شهرستان بافت چیست؟
راه پیشرفت و توسعه شهرستان بافت چیست؟
شما باید یک گزینه برای پاسخ انتخاب کنید!

newsطرح‌های فرهنگی اجتماعی ویژه اتباع خارجی در استان سمنان اجرا می‌شود

مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری سمنان گفت: طرح‌های فرهنگی اجتماعی ویژه اتباع و مهاجران خارجی در استان سمنان در دو سطح کشوری و درون استانی برگزار...

newsمصوبات شورای شهر باید در کمیته انطباق فرمانداری کرمان به تائید برسد/ 650 میلیارد تومان بودجه شهرداری کرمان در سال جاری

فرماندار کرمان با اشاره به اینکه طرح شورایاری‌های اقتصاد مقاومتی در محلات شهر کرمان در حال اجراست گفت: مصوبات شورا باید در کمیته انطباق فرمانداری به تایید برسد. به...

newsبی توجهی به اخلاق مشکل امروز جامعه است/ حاکم‌شدن اخلاق حسنه یکی از نیازهای جامعه است

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به لزوم اخلاق‌مداری در جامعه گفت: بی‌توجهی به اخلاق مشکل جامعه است، احزاب و گروه‌ها یکدیگر را متهم به بی اخلاقی می‌کنند، مشکل امروز...

امروز: 1396/04/31