سخنگوی وزارت دفاع آمریکا می‌گوید هنوز مرکزی برای هماهنگی حملات آتی احتمالی با روس‌ها در سوریه تشکیل نشده است.

به گزارش فارس، «پیتر کوک» سخنگوی پنتاگون امروز در کنفرانس خبری روزانه وزارت دفاع آمریکا گفت که به رغم نقض پراکنده آتش‌بس سوریه، حالت ترک مخاصمه در مجموع در سوریه اجرایی شده و این مسئله امیدبخش است.

کوک همچنین گفت که پنتاگون از هیچ همکاری با وزارت خارجه آمریکا برای اجرایی شدن آتش‌بس و «کاهش آلام ملت سوریه» دریغ نخواهد کرد.

سخنگو به قرار مسکو و واشنگتن برای حمله مشترک به مواضع تروریست‌های سوریه پس از موفقیت آتش‌بس هم پرداخت و گفت که هنوز مرکزی برای چنین حملات هماهنگی تشکیل نشده است.

بر اساس توافق آمریکا و روسیه که دولت سوریه هم یک روز بعد آن را پذیرفت، در صورت توفیق آتش‌بس یک هفته‌ای در سوریه، برخی مناطق این کشور برای ارتش سوریه پرواز ممنوع می‌شود و جنگنده‌های آمریکایی و روسی، تروریست‌ها را بنا به تشخیص خودشان مورد حمله قرار می‌دهند.

کوک البته گفت که در خلال اجرای آتش‌بس، آمریکایی‌ها کماکان به حمله به مناطقی که گمان می‌کند داعش در آنجا مستقر است را ادامه می‌دهد.

امروز ارتش سوریه اعلام کرد که از جاده مهم کاستیلو عقب‌نشینی کرده تا ارسال کمک‌های امدادی به مردم گرفتار در محاصره، تسهیل شود؛ ارتش روسیه هم این مسئله را تأیید کرد.

سخنگوی پنتاگون در خصوص این مسئله هم صحبت کرد و گفت که ارتش آمریکا نشانه‌ای دال بر این عقب‌نشینی مشاهده نکرده است.

سایر خبرها

جدیدترین عناوین

خبرهای ویژه

walnut1.jpg
مهر 12, 1401
مدیرکل کشاورزی استان کرمان خبرداد؛

سرمازدگی باعث کاهش تولید گردو در استان کرمان شده است

رئیس جهاد کشاورزی کرمان از خسارت به کشاورزان گردوکار بافت و رابر خبر داد و گفت: تولید محصول کاهش یافته است
خبرهای ویژه نویسنده: میثم انصاری راد
محمد خیر اندیش گفت: استان کرمان بیشترین سطح زیر کشت گردو کشور را دارد اما در زمینه تولید رتبه سوم را دارا است. وی عنوان کرد: هر سال ۱۱ هزار و ۵۰۰ تن محصول خشک در کرمان تولید می‌شود اما در سال جاری… ادامه خبر

پیشخوان روزنامه ها