رای دهی: 3 / 5

فعال سازی ستارهفعال سازی ستارهفعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستاره
 
شرکت ملی فولاد ایران-معاون وزير صنعت و معدن و تجارت اعلام كرد اين كارخانه يكي از مجهزترين واحدهاي توليد آهن اسفنجي است كه با مشاركت ايميدرو و بخش خصوصي ايجاد گرديد. اولين توليد آزمايشي آن در 18/1/98 با درجه متاليزاسيون بالا انجام گرفت . در پي فرمايشات مقام معظم رهبري كه سال 98 را سال رونق توليد ناميده اند با تلاش مضاعف همه دست اندركاران در ابتداي سال رونق توليد اين پروژه به بهره برداري رسيد و آماده افتتاح رسمي شده است. اين پروژه براساس برنامه قرار بود در آذر ماه امسال به بهره برداري برسد ولي با همت همه دست اندركاران و تمهيداتي كه انديشيده ايم حدودا" نه ماه زودتر از برنامه به بهره برداري رسيده است.
 
غريب پور گفت طرح فولاد بافت از جمله طرح هاي استاني فولاد كشور است كه بمنظور محروميت زدايي و ايجاد اشتغال در شهرستان بافت استان كرمان ،از سال 1386 در زميني به مساحت 612 هكتار به ظرفيت 800 هزار تن درسال همانند ساير طرح هاي هفتگانه استاني عمليات اجرايي آن توسط شركت ملي ايران آغاز شده بود.

وي گفت در راستاي سياست هاي كلي اصل 44 قانون اساسي بمنظور تامين مالي و استفاده از توان بخش خصوصي شركت گسترش صنايع ماهان و بانك صنعت و معدن و با سهم 80 % درصد و سازمان توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني ايران با سهم 20 % بعنوان مشارك براي ادامه عمليات اجرايي تعيين شدند و عمليات اجرايي اين پروژه از سال 1393 با مديريت بخش خصوصي توسط شركت احيا استيل بافت و تحت نظارت شركت ملي فولاد ايران به نمايندگي از ايميدرو با شرايط جديد پيگيري شد . با ورود مشاركين و تزريق مالي مناسب توسط بخش خصوصي ، عمليات اجرايي طرح سرعت بيشتري گرفت در نتيجه باقيمانده عمليات اجرايي با مديريت منسجم تر طوري پيش رفت كه عليرغم تحريم ها و محدويت هاي نا بحق بين المللي اخير و عدم ايفاي تعهدات برخي از تامين كنندگان خارجي با تمهيداتي كه انديشيده ايم اكنون شاهد افتتاح رسمي آن در مدت زمان بسيار كمتر از برنامه تعيين شده هستيم.
 
وزارت صنعت

نوشتن دیدگاه

از درج نظرات حاوی توهین جلوگیری می شود.